Przejdź do artykułu
2022-08-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Rozbudowa w Strykowie zakończona sukcesem

Nowy magazyn wysokiego składowania, dłuższy system linii przenośnikowych oraz znacznie zwiększona przepustowość logistyczna Arvato Supply Chain Solutions w Polsce z sukcesem zakończyło rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Strykowie. Międzynarodowy dostawca usług logistycznych obsługuje z tej lokalizacji projekt e-commerce marki H&M w Europie Wschodniej.

Na zdjęciu od lewej: Witold Kosmowski - Burmistrz Strykowa, Lidia Ratajczak-Kluck - Prezes Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, Michael Schulz - Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group, Adam Pustelnik – Wiceprezydent Miasta Łodzi.

– Rozbudowa była konieczna, aby szybciej i bardziej elastycznie obsługiwać rosnące wolumeny u naszego klienta – podkreśliła podczas uruchamiania nowej części magazynu Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.
 
W ramach rozbudowy powierzchnia magazynowa zwiększona została o dodatkowe 15 000 m², co razem daje 55 000 m², a z zastosowaną mezaniną 75 000 m². Magazyn wysokiego składowania w nowej przestrzeni pomieści 240 000 kartonów, co zwiększa całkowitą pojemność ich przechowywania do ok. 420 000. Do obsługi wysokiego składu (o wysokości 8,7 m) zastosowano specjalistyczne wózki samojezdne o zmiennym wysięgu, które poruszają się wzdłuż korytarza indukcyjnego o długości 4 400 metrów.
 
Nowy moduł magazynu wyposażony został w 123-metrowy system linii przenośnikowych, który połączony jest z dotychczasową powierzchnią w celu sprawnego transportowania kartonów. W całym centrum dystrybucyjnym użyto aż 3,5 km przenośników taśmowych. Dodatkowo w magazynie wykorzystywane są sortery oraz system dynamicznego uzupełniania stanów magazynowych, a nad poprawnością operacji czuwa zaimplementowany system ERP SAP S4/HANA.

Dzięki rozbudowie centrum dystrybucyjnego, realizowane wolumeny operacyjne wzrosną o ok. 30%.

11111

 

 Rozbudowując centrum dystrybucyjne i przedłużając pod koniec zeszłego roku współpracę z naszym partnerem strategicznym - Arvato Supply Chain Solutions, przygotowaliśmy magazyn i operacje logistyczne pod planowane w przyszłości zwiększone zapotrzebowanie na usługi – powiedział podczas uruchamiania nowej części magazynu Michael Schulz, Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group. 

Obydwie firmy współpracują ze sobą od 2018 r. i Michael Schulz jest przekonany, że „związany z rozbudową wyższy poziom automatyzacji przyczyni się do dalszego wzrostu jakości obsługi klienta”. Klienci marki H&M w Polsce, Czechach, Bułgarii, Słowacji i na Węgrzech obsługiwani są właśnie ze Strykowa. 

– Polska jest silnym rynkiem wzrostu dla Arvato Supply Chain Solutions. Od 2015 roku, co roku otwieramy nowe centra logistyczne głównie dla klientów e-commerce. Polska  ze względu na krótkie terminy realizacji zamówień – jest ważnym węzłem logistycznym dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a także dla dużych rynków w Europie Zachodniej. Rozbudowa centrum dystrybucyjnego w Strykowie jest więc logiczna w kontekście wzmacniania obecności naszej i naszych klientów na arenie międzynarodowej – podkreśla Lidia Ratajczak-Kluck. Jednocześnie firma stworzy dodatkowe 300 miejsc pracy w regionie, tym samym w szczytach sezonu wysyłkowego aż 1300 pracowników będzie realizować operacje logistyczne.

– Napawa mnie radością fakt, że od wielu lat firmy logistyczne obecne w Łodzi i regionie dostrzegają nasze działania i wysiłki oraz bardzo dobry klimat inwestycyjny. Ich obecność w regionie oraz nie tyle deklarowane, ale faktycznie tworzone miejsca pracy, są tego najlepszym dowodem – powiedział podczas uroczystości otwarcia nowego modułu Adam Pustelnik, Wiceprezydent  Miasta Łodzi.

222

 


Zobacz także

Spadają przychody z handlu elektronicznego
Zespół Panattoni nieustannie rośnie i się rozwija
Macquarie Asset Management nabywa magazyn w Warszawie
Markat Plus wprowadza się do Panattoni Park Kraków III
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FIEGE obsłuży YOKOHAMA w centrum w Mszczonowie
LPP powiększy Centrum Dystrybucyjne w Brześciu Kuj.
Logicor wspiera rozwój swoich klientów
Główne powody, dlaczego niezadowoleni klienci nie dokonują zwrotów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów