Przejdź do artykułu
2022-08-05 | Magazynowe inwestycje i transakcje

7R City Flex Warsaw Airport ma nowego właściciela

7R, polski deweloper specjalizujący się w dostarczaniu klientom przyjaznych dla środowiska powierzchni magazynowych i logistycznych, w partnerstwie joint venture z MFC Real Estate i DIL Polska Baumanagement, sfinalizował sprzedaż obiektu 7R City Flex Warsaw Airport I. Nabywcą jest firma Macquarie Asset Management, jeden z wiodących inwestorów działających na europejskim rynku nieruchomości. Miejski magazyn zlokalizowany w strategicznej części Warszawy obejmuje trzy budynki o powierzchni 15 900 mkw. i jest już w pełni wynajęty.
7R City Flex Warsaw Airport ma nowego właściciela (Żródło: www.7rsa.pl)

Macquarie Asset Management w imieniu jednego ze swoich klientów, dla którego świadczy usługi zarządzania majątkiem, nabył od 7R, MFC Real Estate i DIL Polska Baumanagement kompleks logistyczny 7R City Flex Warsaw Airport I. Wartość transakcji wyniosła około 29 mln euro.

To kolejna transakcja pomiędzy Macquarie Asset Management a 7R. W listopadzie 2021 roku inwestor nabył także magazyny miejskie z linii 7R City Flex Last Mile Logistics znajdujące się we Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi.

7R City Flex Warsaw Airport I jest inwestycją klasy A, która łączy w sobie zarówno ekologiczny design, jak i wysokiej jakości powierzchnię logistyczną. Kompleks znajduje się w dobrze skomunikowanej okolicy - zaledwie 3 km od międzynarodowego lotniska Chopina w Warszawie i 8,5 km od centrum miasta – zapewniając przy tym doskonały dostęp do drogi ekspresowej S2 i autostrady A2, prowadzących w kierunku Niemiec i zachodnich regionów Polski.

– W ostatnich latach polski sektor logistyczny wyróżnia się konsekwentnym wzrostem, co wynika m.in. z dynamicznego rozwoju rynku e-commerce. Dzięki strategicznej lokalizacji i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, zakupiona przez nas inwestycja stwarza idealne warunki, by wykorzystać silny popyt na wysokiej klasy logistykę, jednocześnie pogłębiając nasze partnerstwo z firmą 7R – mówi Florian Winkle, Co-Head w Macquarie Asset Management's Core/Core-Plus Real Estate strategy.

7R City Flex Warsaw Airport I jest już w pełni wynajęty przez najemców reprezentujących takie branże jak: farmacja, inżynieria, logistyka i wyposażenie wnętrz. Ponadto firma Avenger Flight Group prowadzi tam pierwsze w Polsce centrum szkoleniowe dla lotnictwa komercyjnego.

7R City Flex Warsaw Airport I to najnowocześniejszy kompleks logistyczny, który oferuje idealne połączenie jakości i dostępu do kluczowej infrastruktury, zapewniając realne wsparcie szybko rozwijających się firm. Cechy te są wysoko cenione przez najemców, którzy uznali obiekt za idealne miejsce do przeniesienia swoich operacji logistycznych. Jestem przekonany, że Macquarie i jego inwestorzy idealnie wykorzystają zalety zakupionej nieruchomości – podkreśla Łukasz Jachna, Chief Capital Markets Officer w 7R.

O wysokiej efektywności 7R City Flex Warsaw Airport I świadczą rozwiązania zastosowane w całym obiekcie. Są to m.in. oświetlenie LED, dodatkowe naturalne doświetlenie stref doków załadunkowych, świetliki i klapy dymowe, grzejniki gazowe oraz systemy zraszające. W celu ograniczenia strat ciepła obiekt został również wyposażony w destryfikatory, które pomagają wyrównać temperaturę powietrza. Kompleks posiada również certyfikat BREEAM, który otrzymują obiekty spełniające wyśrubowane kryteria zgodne z ideą zrównoważonego budownictwa przemysłowego. To z kolei wpisuje się w kluczowe założenia strategii rozwoju firmy 7R.

Uruchamiając każdy z naszych projektów, jednym z priorytetów dla nas jest zastosowanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań, które odpowiadają kryteriom zrównoważonego rozwoju. Takie podejście jest obecnie bardzo pożądane przez firmy poszukujące nowoczesnej powierzchni logistycznej, a dodatkowo buduje długoterminową wartość nieruchomości – zaznacza Tomasz Kostrzewa, Investment Director w 7R.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu joint venture z 7R i DIL Polska Baumanagement i jesteśmy pewni, że Macquarie nabyło bardzo atrakcyjny obiekt logistyczny – mówi Jan Schwarz, Dyrektor Zarządzający MFC Real Estate.

Obsługę prawną podczas procesu sprzedaży świadczyła kancelaria GT.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Markat Plus wprowadza się do Panattoni Park Kraków III
Zespół Panattoni nieustannie rośnie i się rozwija
SWM Poland przedłuża umowę z SEGRO
Przesyłki DPD można odebierać na stacjach Shell
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zielone światło dla 7R Park Wrocław West II
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
Prologis ożywia miejską przestrzeń
LANCERTO otwiera magazyn w Łańcucie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów