Przejdź do artykułu
2022-03-03 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Hillwood rozpoczyna budowę w centralnej Polsce

Hillwood Polska rozpoczął budowę nowego centrum logistycznego Hillwood Zgierz. To kolejny projekt dewelopera w tym regionie (poprzednie inwestycje zrealizowane zostały w Kutnie i Strykowie). Pierwszą umowę na wynajem 17 000 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej podpisano z 3LP SA, jednym z czołowych operatorów logistycznych w kraju.

Park Hillwood Zgierz wyróżnia doskonałe położenie, zaledwie 2,5 km od wjazdu na autostradę A2, w niewielkiej odległości od skrzyżowania autostrad A1 (północ–południe) i A2 (wschód–zachód). Lokalizacja zapewnia szybki i sprawny dojazd do granic z Niemcami, Czechami i Białorusią, a także do portów morskich w Gdańsku i Gdyni.

Cieszymy się z rozpoczęcia budowy i podpisania pierwszej umowy najmu w tym projekcie z firmą 3LP, która już po raz kolejny wybrała obiekty Hillwood. Klienci kontynuujący współpracę z nami są wizytówką dobrze przeprowadzonych wcześniejszych transakcji i obsługi ich działalności we wcześniej wynajmowanych obiektach. Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i dotychczasową współpracę z 3LP we Wrocławiu, Siechnicach oraz Sycowie – podkreśla Wojciech Dachniewski, Business Development Director Hillwood Polska.

Park Hillwood Zgierz zapewniać będzie podwyższony standard techniczny. Budynek będzie miał wysokość 12 metrów, podwyższoną odporność ogniową (+4000 mJ/m2) oraz zwiększoną nośność posadzki (do 8 t/m2) Do wynajęcia pozostaje 41 tys. m2 Minimalny moduł magazynowy wynosi 3800 m2 Co istotne, powierzchnia może być w pełni dostosowana do potrzeb przyszłego najemcy. W zależności od zapotrzebowania, deweloper dostarczy też powierzchnię biurową lub socjalną.

–  Poszukiwaliśmy magazynu blisko centrum Polski, gdyż tego typu lokalizacje są najbardziej pożądane przez klientów z sektora e-commerce. Propozycja Hillwood Polska doskonale wpisała się w nasze potrzeby i kolejny raz potwierdziła naszą długofalową i owocną dla obu stron współpracę – mówi Grzegorz Hachoł, Dyrektor Handlowy 3LP SA

Zakończenie budowy Parku Hillwood Zgierz planowane jest na trzeci kwartał 2022 r.

Szczegółowe informacje na temat inwestycji: https://e-hillwood.com/brochures/zgierz_I/

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Fabryka Volkswagena w Poznaniu wstrzymuje produkcję
Powstaje czwarty park Panattoni w Bydgoszczy
Jak działa integracja WEBFEET z systemem SENT?
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

BREEAM "Excellent" kolejnym celem SEGRO
AXI IMMO zwiększa swój zasięg na polskim rynku
Najważniejsze wydarzenia 2022 na rynku magazynowym

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów