Przejdź do artykułu
2022-02-24 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Bydgoszcz rośnie na magazynach

Panattoni, deweloper rynku powierzchni przemysłowych w Europie, buduje czwarty już park w Bydgoszczy. Nowy kompleks będzie składał się docelowo z trzech budynków o łącznej powierzchni ponad 110 000 m kw. Jeden z nich w całości zajmie Belma Accessories Systems, polska spółka należąca do grupy kapitałowej Kurkus Holding.

Panattoni Park Bydgoszcz IV powstaje w podbydgoskiej miejscowości Lisi Ogon w gminie Białe Błota. Pierwszy z obiektów – o powierzchni 62 000 m2 – będzie gotowy już w drugim kwartale bieżącego roku. Kolejny, o powierzchni 20 500 m2, powstaje w formule BTS i w całości zajmie go Belma Accessories Systems (BAS), firma specjalizująca się w produkcji zaawansowanych technicznie konstrukcji metalowych. Budynek zostanie ukończony na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Budowa ostatniego obiektu  o powierzchni ok. 30 000 m2  ruszy wkrótce.

Bydgoszcz rośnie na magazynach. To już kolejna inwestycja Panattoni w rejonie Bydgoszczy. Do tej pory deweloper stworzył tu – w ramach parków i obiektów typu BTS – ponad 265 000 m2 powierzchni dystrybucyjno-magazynowych. – Bydgoszcz wyrasta na jednego z liderów nowych rynków logistycznych. Położona jest w połowie drogi między portami w Gdańsku a węzłem logistycznym w Łodzi. Leży też na ważnym szlaku z Warszawy do Szczecina (droga S10) oraz w bezpośredniej bliskości drogi S5, która połączy Bydgoszcz z Olsztynem i autostradą A1 oraz Poznaniem i Wrocławiem z drugiej strony. Bydgoszcz zyskuje nie tylko na rozbudowie dróg i autostrad, ale także sprzyjają jej warunki demograficzne. Obszar bydgosko-toruński zamieszkuje 2 mln osób, co znacznie ułatwia pozyskanie pracowników – wyjaśnia Andrzej Spiesz, Development Director, Panattoni.

Te właśnie atuty Bydgoszczy od dawna docenia jeden z pierwszych najemców parku - firma BAS. W przygotowywanym dla niej budynku część magazynowa zajmie 12 000 m2. Blisko 7 000 m2 przeznaczono pod produkcję, a ok. 1 600 m2 na biura. Obiekt dodatkowo zostanie wyposażony w sprężarkownie i stacje ładowania wózków.

– Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu  lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych – wyjaśnia Piotr Ślużyński Prezes Belma Accessories Systems. 

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

W Sadach ruszyła budowa obiektów biurowo-halowych
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
Panattoni realizuje kolejne zamówienie firmy InPost
Współpraca Webfleet Solutions, Bridgestone i Scoobic
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Hardis Group z dużymi planami na 2023 rok
DKV rozszerza sieć punktów ładowania samochodów
Rozwój w logistyce od 75 lat

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów