Przejdź do artykułu
2022-02-22 | Magazynowe inwestycje i transakcje

WPiP buduje SBU pod Poznaniem

1 marca 2022 r. rusza budowa budynków biurowo-usługowo-magazynowych przy S11 w Sadach, gmina Tarnowo Podgórne. Obiekty biurowo-halowe dostarczą łącznie 6 000 m kw. i zostaną podzielone na 4 segmenty przeznaczone na wynajem długoterminowy. Inwestor DSM Sp. z o.o. 14 lutego podpisał umowę na generalne wykonawstwo ze spółką WPIP z Poznania.

Nowe powierzchnie typu Small Business Units powstają w doskonałej lokalizacji przy węźle komunikacyjnym trasy S11 i drogi 92 w Sadach pod Poznaniem. Zbudowane zostaną tam 4 segmenty biurowo-halowe. Każdy z nich będzie składał się z 450 mpowierzchni biurowej o wysokim standardzie, rozłożonej na 3 kondygnacjach oraz 1000 m2 powierzchni magazynowo-usługowej. Łącznie powierzchnia do komercjalizacji dla klientów docelowych wyniesie blisko 6000 m2 Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka WPIP z Poznania.

Część powierzchni budowanych obiektów planujemy zagospodarować na potrzeby rozwoju naszej działalności, lecz głównym zamierzeniem inwestycji jest komercjalizacja powierzchni poprzez długoterminowy wynajem. Obecnie poszukujemy klientów, którzy zainteresowani są powierzchniami o wyższej estetyce i lepszym standardzie. Na tym etapie możemy wspólnie pracować nad dopasowaniem wnętrz powierzchni socjalno-biurowych pod konkretne potrzeby najemców. Lokalizacja w pobliżu Poznania, przy skrzyżowaniu dwóch tras, w tym S11, daje ogromne możliwości działania firmom dystrybucyjnym i usługowym – powiedział Damian Mielczarek, Prezes Zarządu DSM Sp. z o.o.

Części magazynowe realizowane będą w konstrukcji mieszanej prefabrykowanej, w oparciu o słupy żelbetowe i kratownice. Biurowiec budowany będzie metodą tradycyjną, ale dzięki zastosowaniu dużej ilości fasad szklanych i jasnej wentylowanej elewacji będzie miał nowoczesny i estetyczny wygląd. Na części dachów zaprojektowano instalację fotowoltaiczną, która sukcesywnie będzie uruchamiana na obiektach.

Planowany termin ukończenia budowy to 15 listopada 2022 r.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

W Stargardzie powstaje kolejny obiekt BTS
MSS Poland wynajęła 3500 m kw. powierzchni w Sosnowcu
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rekordowy obrót polskiego generalnego wykonawcy
DWS nowym właścicielem 7R Park Poznań East II
BREEAM "Excellent" kolejnym celem SEGRO

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów