Przejdź do artykułu
2022-02-15 | Magazynowe inwestycje i transakcje

TEDi rozwija się z Panattoni

Panattoni z kolejną inwestycją dla branży handlowej. Deweloper realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 m kw. w Stargardzie, w północno-zachodniej Polsce. Z inwestycji skorzysta TEDi – niemiecka sieć detaliczna obejmująca 2500 sklepów w Europie. Budowa zakończy się w październiku br.

Deweloper realizuje obiekt BTS, z którego skorzysta niemiecka sieć dyskontów TEDi. Inwestycja powstaje w Stargardzie i osiągnie aż 87 300 m2 Przedsiębiorstwo posiada w Europie ponad 2500. W 2021 r. firma podwoiła liczbę swoich placówek w Polsce – do 137 – a w 2022 r. zamierza przekroczyć 200. W realizacji planu strategiczną rolę ma odegrać obiekt budowany przez Panattoni. Lokalizacja w Stargardzie pomoże również w ekspansji sieci sklepów w zachodniej części Polski. W nowym obiekcie magazynowany będzie pełen zakres produktów sprzedawanych w sklepach TEDi.

– Kolejny przedstawiciel branży handlowej na etapie intensywnego rozwoju polega na Panattoni, a wybór stargardzkiej lokalizacji, niedaleko realizowanego Panattoni Park Stargard, potwierdza ogromny potencjał Pomorza Zachodniego. – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, Managing Director, Panattoni i dodaje – Cieszy nas również że obiekt, z którego skorzysta TEDi, posiada rozbudowany segment biurowy. Po raz kolejny potwierdza się, że nieruchomości przemysłowe doskonale sprawdzają się również jako siedziby różnych działów administracyjnych przedsiębiorstw.

Powierzchnia biurowa w realizacji dla TEDi wyniesie 4000 m2 Deweloper przygotuje ją zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM. Zadba m.in. o odpowiednie oświetlenie, w tym zwiększony dostęp światła dziennego, m.in. dzięki oknom panoramicznym. Ponadto pomieszczenia zostaną przebadane przez wykwalifikowanego akustyka. Powstanie również zielony krajobraz biurowy, a pracownicy będą mogli skorzystać z ławek wykonanych z materiałów ekologicznych w strefie relaksu przylegającej do budynku. Deweloper dostarczy również wiaty dla rowerów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto cały obiekt zostanie wyposażony w rozwiązania z zakresu energooszczędności.

Pomorze Zachodnie z niesłabnącym potencjałem

Region Szczecina, który jeszcze parę lat temu był jednym z wschodzących rynków na logistycznej mapie Polski, dziś dysponuje ok. 1 mln m2 powierzchni przemysłowych i ogromnym potencjałem lokowania międzynarodowych działalności. Z Zachodniego Pomorza wiele firm – szczególnie e-commerce’owych – obsługuje swoją działalność zarówno w krajach Europy Zachodniej – jak np. w Niemczech, czy Holandii – jak i w Skandynawii.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

GLS Poland marką z najlepszym wizerunkiem w Polsce
Muszkieterowie z nowym magazynem na południu Polski
K-Flex stawia na usługi Panattoni
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
Rynek używanych przedmiotów stale rośnie
DWS nowym właścicielem 7R Park Poznań East II

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów