Przejdź do artykułu
2022-02-14 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Muszkieterowie skorzystają z magazynu Panattoni

Muszkieterowie otwierają nowy magazyn logistyczny, który obsługiwać będzie zarządzane przez Grupę supermarkety Bricomarché działające na południu Polski. Magazyn o powierzchni około 14 tys. metrów kwadratowych zlokalizowany jest w Panattoni Park Sosnowiec I. Inwestycja ma na celu wsparcie dalszej ekspansji sieci Bricomarché, optymalizację łańcucha dostaw oraz rozwój kanału e-commerce.

Umowa najmu pomiędzy firmami została zawarta w sierpniu 2021 roku. Kontynuacja współpracy z Panattoni jest jednym z elementów realizacji Nowej Strategii Logistycznej, przyjętej przez Grupę Muszkieterów w 2020 roku w odpowiedzi na rozwój szyldu Bricomarché oraz kanału sprzedaży online. Uruchomiony właśnie magazyn, którego powierzchnia wynosi około 14 000 m2, będzie obsługiwać 1/3 sklepów z kategorii dom i ogród znajdujących się na południu kraju. Ponadto, dzięki transakcji powstało kilkadziesiąt nowych miejsc pracy dla okolicznych mieszkańców.

Nowa inwestycja, która dzięki swojemu położeniu, wspiera optymalizację łańcucha dostaw Grupy Muszkieterów. Uruchomienie magazynu, a tym samym skrócenie odległości do supermarketów Bricomarché, w istotny sposób zmniejszy koszty logistyczne, jak również poprawi poziom realizacji zamówień, punktualność dostaw oraz jakość i bezpieczeństwo dostarczanego towaru.

Chcemy jak najlepiej odpowiadać na potrzeby zarówno niezależnych przedsiębiorców prowadzących sklepy pod naszymi szyldami, jak również wszystkich klientów ich supermarketów, dlatego stale dążymy do zwiększania zasobów logistycznych oraz poprawiania jakości realizowanych dostaw. Uruchomienie nowego magazynu dla dynamicznie rosnącej sieci Bricomarché ma strategiczne znaczenie w kontekście dalszego rozwoju całej Grupy Muszkieterów. Poprzez inwestycję w Sosnowcu nie tylko skracamy odległość do sklepów na południu kraju, ale również inwestujemy w przyszłość – mówi Jacek Berger, Prezes Logistyki Grupy Muszkieterów w Polsce.

Za logistykę Grupy Muszkieterów w Polsce odpowiada ITM Baza Poznańska Sp. z o.o, a główne centrum logistyczne Muszkieterów, pełniące funkcję bazy magazynowo-dystrybucyjnej zarówno dla sieci Bricomarché, jak i Intermarché, znajduje się w Swadzimiu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Silny&Salamon wskazuje trendy w produkcji i logistyce
W 2021 nastąpił przełom dla branży magazynowej
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
Rynek używanych przedmiotów stale rośnie
DWS nowym właścicielem 7R Park Poznań East II
System WMS wdrożony w rekordowym czasie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów