Przejdź do artykułu
2022-02-09 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Anton Röhr wprowadza się do Logistics Park Poznań

Firma Anton Röhr, oferująca usługi logistyczno-magazynowe głównie dla branży meblarskiej zajmie 5 800 m² powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Wynajęta przestrzeń posłuży przedsiębiorstwu głównie do obsługi, kompletacji zamówień i magazynowania. W transakcji pośredniczyła firma doradcza Rock Estate.

Anton Röhr od ponad 70 lat specjalizuje się w usługach logistycznych mebli skrzyniowych oraz tapicerowanych, logistyce magazynowej i projektowej, a jego głównym klientem jest niemiecka grupa OTTO. Portfolio firmy uzupełniają rozwiązania w zakresie produkcji i planowania kursów w transporcie ładunkowym. W skład spółki wchodzi obecnie 14 firm, zatrudniających ponad 800 pracowników i 20 podwykonawców. W związku z dynamicznym rozwojem firma podjęła decyzję o wynajęciu powierzchni w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

 Cieszymy się ze współpracy z renomowanym deweloperem i właścicielem powierzchni magazynowych SEGRO, gdyż dogodny system magazynowy w Komornikach oraz świetna lokalizacja parku, znacznie ułatwią realizację naszej misji w Polsce – wyjaśnia Michał Szeszuła, Dyrektor Wykonawczy Zarządu Spółki AR Logistyka Sp. z o.o.

Największą zaletą naszego centrum dystrybucyjnego jest bliska odległość od centrum Poznania, do którego można dotrzeć w niecałe pół godziny. Z kolei wjazd do parku znajduje jedynie 1,2 km od autostrady A2 i zapewnia efektywne zarządzanie logistyką krajową oraz międzynarodową. Jesteśmy przekonani, że nasze partnerstwo pozwoli firmie sprawnie realizować jej zadania w ramach Grupy Anton Röhr w kraju i za granicą – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to obecnie sześć magazynów wielkopowierzchniowych na prawie 55 ha terenu inwestycyjnego o łącznej powierzchni prawie 210 000 m2. Centrum logistyczne położone jest strategicznie, w bezpośredniej okolicy autostrady A2 na trasie Berlin–Moskwa, w bliskiej odległości od drogi krajowej nr 5 łączącej Poznań z Wrocławiem oraz 10 km od centrum Poznania. Docelowo SEGRO zamierza wybudować w parku niemal 245 000 m² powierzchni magazynowej, logistycznej (tzw. cross-docking) oraz produkcyjnej do dyspozycji klientów z różnych branż. Teren otaczający SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki wyposażony jest w szerokie, funkcjonalne drogi wewnętrzne, przystosowane do przeładunku, niezbędne place manewrowe oraz parkingi dla pracowników i klientów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

PZPO: Sprzedaż opon na rynek w 2021 roku
Wyniki finansowe Dassault Systèmes zgodne z oczekiwaniami
Manish Kumar awansowany na stanowisko CEO SOLIDWORKS
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
DWS nowym właścicielem 7R Park Poznań East II
System WMS wdrożony w rekordowym czasie
Nowy magazyn - kolejny krok w rozwoju Dan Cake

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów