Przejdź do artykułu
2022-02-10 | Magazynowe inwestycje i transakcje

InPost rozwija się z pomocą Panattoni

Panattoni, wrzuca kolejny bieg we współpracy z firmą InPost. Deweloper rozpoczął budowę 8 700 m kw. w ramach Central European Logistics Hub w Łodzi.
Central European Logistics Hub, w ramach którego Panattoni dostarczy powierzchnię dla firmy InPost, to tworzony przez dewelopera największy w Europie kompleks logistyczny o planowanej powierzchni ponad 720 000 m2 Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Jędrzejowskiej w Łodzi, tuż przy A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Hub oddalony jest zaledwie 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2. InPost zdecydował się na realizację najnowszego projektu o powierzchni 8 700 m2 w ramach hub’u, bo to pozwoli mu na sprawniejszą obsługę klientów w aglomeracji łódzkiej.

Współpraca napędzona e-commerce’em

Blisko 100 000 m2 w ramach 12 lokalizacji – to bilans wszystkich ukończonych przez Panattoni realizacji dla firmy InPost w 2021 roku. Nowe centra powstały w Wałbrzychu, Poznaniu, Wrocławiu, Kaliszu, Siedlcach, Goleniowie, Białystoku, Olsztynie, Warszawie i dwa w Krakowie. Ponadto w najbliższych miesiącach – obok realizacji w Łodzi Panattoni dostarczy kolejne 85 000 m2 w ramach inwestycji w Rzeszowie, Tychach/Mikołowie, Radomiu, Warszawie, Koninie, Pile, Gdańsku, Grudziądzu i Krakowie.

 Podczas gdy jeszcze 5-6 lat temu on-line kupowało niewiele ponad 50% internautów w Polsce, dziś jest to blisko 80% Kluczowym wyzwaniem dla firm dostarczających przesyłki jest maksymalne skrócenie czasu dostawy i w tym zadaniu doskonale sprawdzają się centra dystrybucyjne na obrzeżach lub w granicach miast, które są jedną ze specjalności Panattoni – mówi Robert Dobrzycki, CEO i Co-Owner Panattoni i dodaje – Rozwój infrastruktury jest także naturalny dla firmy InPost. Rosnąca baza klientów wymaga nowoczesnych obiektów w całym kraju – szczególnie, że blisko 70% klientów e-commerce’owych mieszka w miejscowościach poniżej 200 tysięcy mieszkańców. Dlatego Panattoni, które zapewnia dostęp do strategicznych lokalizacji, okazuje się doskonałym partnerem.

– Mamy bardzo rozbudowane zaplecze logistyczne w Polsce, co pozwala nam realizować bardzo szybkie terminy dostaw do Paczkomatów®, czyli realnie D+1. W obecnych czasach efektywne połączenie pracy hubów, transportu i kurierów jest nie lada wyzwaniem – zwłaszcza przy takich wolumenach przesyłek, jakie codziennie realizujemy. To pokazuje, że świetnie rozumiemy i potrafimy zarządzać tak dużą siecią. Teraz chcemy pokazać takie kompetencje w Europie, która od kilku lat boryka się z problemami w realizacji szybkich dostaw, na podobnych co w Polsce parametrach – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Panattoni od lat obserwuje trend zwiększania udziału e-commerce w handlu, dzięki czemu wyspecjalizowało się w dostarczaniu powierzchni dedykowanych sprzedaży w Internecie, zarówno w formatach big box, parkach dedykowanych wielu najemcom, ostatniej mili, jak i obiektach BTS. Dotychczas deweloper zrealizował ok. 4 mln m2 powierzchni dedykowanej e-commerce, co stanowi 30% dotychczasowych realizacji Panattoni.

W ramach Central European Logistics Hub wybudowanych zostało już blisko 550 000 m2, a w budowie pozostaje ok. 40 000 m2 Firmy, które zdecydowały się już na swój rozwój w Hubie to BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Media Expert czy SMYK. Hub napędza rozwój Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi z możliwością utworzenia 7 tys. miejsc pracy.


Zobacz także

Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
Manish Kumar awansowany na stanowisko CEO SOLIDWORKS
Poziom zadowolenia kierowców najniższy od dawna
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLP zbudowało piąty park logistyczny w okolicach Warszawy
Rynek używanych przedmiotów stale rośnie
Rozwój w logistyce od 75 lat
Nowy magazyn - kolejny krok w rozwoju Dan Cake

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów