Przejdź do artykułu
2022-03-03 | Głos z rynku

Wojna czasowo wstrzymuje produkcję Volkswagen Poznań

Od 10 marca zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo wstrzymują produkcję wytwarzanych tam modeli. Powodem zawieszenia produkcji są zakłócenia w łańcuchu dostaw spowodowane wojną na Ukrainie. W związku z sytuacją, w Koncernie VW, Marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze oraz w spółce Volkswagen Poznań sztaby kryzysowe pracują nad znalezieniem alternatywnych źródeł zaopatrzenia. Volkswagen Poznań we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem włącza się też w ogólnopolską akcję pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Wybuch wojny na Ukrainie zakłócił łańcuchy dostaw wielu firm, w tym również fabryk Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni. Niedobory materiałów do produkcji w polskich fabrykach dotyczą między innymi wiązek elektrycznych produkowanych na Ukrainie. Oba zakłady z dniem 10 marca czasowo wstrzymają produkcję.

– Chciałbym szczególnie mocno podkreślić, że pomimo zaistniałej sytuacji, nasza Grupa i spółka Volkswagen Poznań chce udzielać pomocy wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, i pomagać ofiarom wojny, która jest pogwałceniem prawa międzynarodowego. Wojna na Ukrainie bulwersuje nas wszystkich. Jesteśmy głęboko wstrząśnięci i poruszeni dramatami ludzkimi, jakie rozgrywają się na naszych oczach i zapewniamy o naszym wsparciu w tym trudnym czasie – mówi Dietmar Mnich, prezes zarządu Volkswagen Poznań sp. z o.o. i dodaje  Jednocześnie, natychmiast po wybuchu działań wojennych, na poziomie koncernu, ale też bezpośrednio w Volkswagen Poznań powołaliśmy zespoły kryzysowe, które na bieżąco określają możliwe skutki wojny dla naszej działalności biznesowej i prowadzą wszelkie działania, by przerwa w produkcji była jak najkrótsza.

Już w pierwszych dniach konfliktu zarząd Grupy podjął decyzję o przekazaniu miliona euro na pomoc doraźną organizowaną przez UN Refugee Aid i UN Refugee Agency (UNHCR). Również spółka Volkswagen Poznań włącza się w działania niosące pomoc uchodźcom i nawiązała już bliską współpracę z Polskim Czerwonym Krzyżem.
 

Zobacz także

Tork Vision Sprzątanie - technologia oparta na danych
Powstaje czwarty park Panattoni w Bydgoszczy
Rumaillah Motors nowym partnerem Clark
Edycja V Logistycznych Wywiadów już dostępna!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

1 na 5 pracowników ma trudności z nauką systemów
W Krakowie powstał polski oddział WEG
Dassault Systèmes identyfikuje kluczowe umiejętności do wprowadzania innowacji
Markat Plus wprowadza się do Panattoni Park Kraków III

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów