Przejdź do artykułu
2021-08-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Ruszyła budowa projektu magazynowego w Sycowie

Deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekcie magazynowym w Sycowie. Pierwszy budynek o powierzchni ponad 44 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w 1 kwartale 2022. Cała inwestycja docelowo zaoferuje najemcom prawie 90 tys. mkw.

Hillwood Syców to centrum logistyczne zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. W dwóch halach powstanie w sumie 87 600 mkw. powierzchni magazynowej. Lokalizacja parku logistycznego zapewnia sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej oraz autostrady A4.

– Centrum logistyczne w Sycowie to już nasza kolejna inwestycja na Dolnym Śląsku. Po dużym sukcesie komercyjnym parków w Oleśnicy, Żórawinie koło Wrocławia oraz Bielanach Wrocławskich zdecydowaliśmy się na następny ruch w tym regionie. Wybraliśmy Syców, ze względu na doskonałą lokalizację i dostęp do ważnych węzłów komunikacyjnych, a także dobry dostęp do pracowników – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska. – Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów i ważny punkt na logistycznej mapie Polski. Pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne magazyny, w pierwszym kwartale tego roku rejon Wrocławia zajmował czwarte miejsce w kraju.

Hillwood Syców to dwie hale magazynowe o ponadstandardowej wysokości 12 m., co pozwoli przyszłym najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz na obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Podobnie, jak w innych magazynach Hillwood zostanie zamontowane oświetlenie LED. W budynkach zostaną zainstalowane tryskacze K360 oraz obydwie hale będą posiadały standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. W ramach projektu zastosowane zostaną również zielone rozwiązania takie jak, farma fotowoltaiczna 50 kW, gniazda do ładowania samochodów elektrycznych a także łąki kwietne zamiast części standardowych trawników.

Lokalizacja Sycowa, w pobliżu drogi ekspresowej i autostrady, to ogromny potencjał naszej gminy. Dzięki budowie centrum logistycznego będziemy mogli go w pełni wykorzystać. Dodatkowe wpływy z podatków od nieruchomości oraz setki nowych miejsc pracy dla mieszkańców z Sycowa i okolic to szansa, żeby ciągle się rozwijać i iść do przodu – mówi Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Centrum dystrybucji produktów leczniczych ukończone
6 sposobów na obniżenie kosztów w firmie logistycznej
Zerowa emisja netto do 2040r. w Dassault Systemes
MLP Poznań West powiększa dostępną powierzchnię
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DACHSER zainwestuje 4,3 mln € w centrum logistyczne
Lubuski rynek magazynowy błyskawicznie się rozsrasta
Commercecon buduje dla Katoen Natie
NDI rozbudowuje kolejny port - tym razem w Pucku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów