Przejdź do artykułu
2021-07-27 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Strefa Przemysłowa Pass stale rośnie

Logicor zakończył budowę dedykowanego obiektu logistycznego dla jednej z czołowych firm farmaceutycznych. Inwestycja o powierzchni 17 960 mkw. powstała w Strefie Przemysłowej Pass w Błoniu k. Warszawy. Została zrealizowana zgodnie ze standardem BREEAM Very Good oraz z wykorzystaniem wielu dodatkowych rozwiązań ekologicznych.

Obiekt logistyczny Błonie składa się z powierzchni magazynowej (16 650 mkw.) oraz przestrzeni socjalno-biurowej (750 mkw.). Został on w pełni zaprojektowany oraz wykonany z uwzględnieniem wszystkich potrzeb magazynowania produktów farmaceutycznych.

– Tylko obiekty o najwyższej jakości są w stanie spełnić rygorystyczne wymagania branży farmaceutycznej dotyczące składowania leków. Nowa realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i doskonałej lokalizacji. Obiekt został zrealizowany w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju Logicor, standard BREEAM z oceną Very Good i z zastosowaniem dodatkowych ekologicznych środków. Naszym celem jest wdrażanie takich innowacyjnych rozwiązań we wszystkich nowych projektach – powiedział Bartosz Mierzwiak, Dyrektor Zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor.

Zgodnie z polityką Logicor wszystkie nowe obiekty certyfikujemy w standardzie BREEAM Very Good. Ponadto zaproponowaliśmy najemcy szereg rozwiązań proekologicznych. Budynek wyposażony został w panele fotowoltaiczne, które mogą w całości zasilić klimatyzację części biurowej. Instalacja paneli solarnych jest wystarczająca do podgrzania zapotrzebowania na wodę użytkową. Cały obiekt posiada najwyższy standard instalacji oświetlenia LED z pełną automatyką DALI w tym czujniki ruchu i światła dziennego. Instalacja została zaprogramowana zgodnie z wytycznymi klienta, aby zmaksymalizować oszczędności w zużyciu energii. – powiedział Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE w Logicor.

4 Logicor BTS Błonie

Obiekt wyposażony został również w instalację szarej wody. Wszystkie tereny zielone wokół budynku zaplanowano z wykorzystaniem lokalnych gatunków roślin odpornych na suszę. W trosce o środowisko zainstalowano budki lęgowe dla ptaków. Uzupełnione to zostało projektem zieleni i licznie zasadzonymi drzewami na działce. W ramach projektu zrealizowano również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych - każda o mocy 22kW.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Armatis podsumowuje udany rok
Firmy muszą nadrabiać zaległości po pandemii
Globalny dostawca farb z kolejnym magazynem
Zerowa emisja netto do 2040r. w Dassault Systemes
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Lider branży alkoholowej współpracuje z FM Logistic
Neutralność klimatyczna w sieci Żabka do 2025
Komputery naramienne usprawnią pracę w magazynie
BREEAM na poziomie Excellent standardem w Panattoni
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA