Przejdź do artykułu
2021-07-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

W.P.I.P. i MLP Group znowu razem

MLP Group podpisało umowę z poznańską spółką W.P.I.P. na rozbudowę projektu MLP Poznań West w Dąbrówce. Generalny Wykonawca wybuduje ponad 43 tys. mkw., a prace budowlane ruszają już w lipcu br.
mlpwpippoznan22 07

Deweloper właśnie podpisał kolejną umowę z W.P.I.P. na rozbudowę centrum logistycznego MLP Poznań West w Dąbrówce. W ramach nowego kontraktu GW zrealizuje ponad 43 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni. Hale powstaną zgodnie z aktualnymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych. Inwestycja będzie spełniać wymagania certyfikacji BREEAM.

Centrum logistyczne MLP Poznań West w Dąbrówce powstało w 2019 roku, wszystkie obiekty zostały wybudowane przez poznańską spółkę W.P.I.P. Pierwsza hala o powierzchni 8,8 tys. mkw. z sortownią i magazynem cross-dock dla spółki InPost została uruchomiona w 2019 roku, druga hala produkcyjno-magazynowa obejmująca 12 tys. mkw. w 2020 roku, a aktualnie dobiega końca budowa trzeciej hali o łącznej przestrzeni blisko 8,5 tys. mkw., która będzie wyposażona w mroźnię z zaawansowaną technologicznie komorą szybkiego zamrażania.

Obecnie deweloper powierzył spółce W.P.I.P budowę kolejnych dwóch obiektów o powierzchni ponad 43 tys. mkw. Prace budowlane ruszają już w lipcu, a zakończenie ich zaplanowane jest na I kwartał 2022 roku.

Jest to już siódma wspólna realizacja W.P.I.P. i MLP Group. Oprócz projektu MLP Poznań West, generalny wykonawca zbudował dla dewelopera obiekt w Gliwicach, Mokronosie i w Koninku – łącznie na koniec I kwartału 2022 W.P.I.P. dostarczy MLP Group prawie 90 tys. mkw.

Nasze centrum logistyczne MLP Poznań West w Dąbrówce cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców z Polski, jak i z zagranicy. Nie boimy się tu budowania spekulacyjnego. Jesteśmy przekonani, że zanim budowa dobiegnie końca, cała wolna przestrzeń zostanie wynajęta. Stawiamy na wysoką jakość dlatego współpracujemy z uznanymi i sprawdzonymi partnerami biznesowymi. Po raz kolejny powierzamy nasz projekt MLP Poznań West firmie W.P.I.P. Ten Generalny Wykonawca dał się poznać jako spółka niezwykle nowoczesna i elastyczna, potrafiąca dostosować się do naszych wymagań i potrzeb na każdym etapie realizacji – powiedział Radosław T. Krochta Prezes Zarządu w MLP Group S.A.

Wszystkie istniejące obiekty w centrum logistycznym MLP Poznań West uzyskały certyfikat BREEAM in Use International. Oznacza to, że budynki wznoszone są zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz że w cyklu użytkowania będą przyjazne dla środowiska naturalnego, ale także dla osób z niego korzystających. Certyfikacja BREEAM jest obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków, pod względem ekologiczności oraz funkcjonalności.

Ogromnie cieszy nas zaufanie MLP Group i kolejna wspólna realizacja. Każda inwestycja przynosi nowe wyzwania, które sprawnie podejmujemy dzięki partnerstwu i wzajemnemu zrozumieniu. Przyjęty kierunek budowania w sposób nowoczesny z wykorzystaniem BIMu, zrównoważony oraz stosowanie rozwiązań ekologicznych, to nasz wspólny cel. Wiemy, jak istotne jest sprawne odpowiadanie na potrzeby klienta – zarówno dewelopera, jak docelowego najemcy, by cały proces inwestycji i późniejsze użytkowanie obiektu były satysfakcjonujące dla nas wszystkich – powiedział Janusz Signetzki, Wiceprezes Zarządu W.P.I.P.

Centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to kompleks zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania, obok drogi ekspresowej S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest przede wszystkim do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. Projekt MLP Poznań West docelowo dostarczy ok. 133 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni magazynowo-biurowej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wyższy poziom doskonałości w logistyce kontraktowej
DACHSER Polska podąża ścieżką wzrostu
E-commerce potrzebuje więcej powierzchni logistycznej
Brzeskie centrum dystrybucyjne na ukończeniu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejna inwestycja UPS w sektorze medycznym
AXI IMMO zapewniła usługę doradczą firmie TECH LIGHT
Wózki Clark zapewniły „zieloną logistykę” dla magazynu
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA