Przejdź do artykułu
2021-07-21 | Głos z rynku

Srebro

W czasach pełnych wyzwań i silnej konkurencji o przewagę trzeba się naprawdę mocno postarać. Firmy muszą stale doskonalić procesy, aby wspierać rozwój biznesu swoich klientów. Dobrze rozumieją to pracownicy wrocławskiego magazynu DB Schenker. Dzięki ich zaangażowaniu obiekt otrzymał status silver zgodnie z wymagającym standardem XSITE. Srebrne wyróżnienie do tej pory uzyskało 7 spośród 750 magazynów DB Schenker na całym świecie

Status silver przyznany magazynowi logistycznemu we Wrocławiu podkreśla jego wysoki poziom dojrzałości operacyjnej. Wyróżnienie jest efektem zaangażowania pracowników i odpowiedniego podejścia do Lean Managementu, opierającego się na ciągłym doskonaleniu procesów – podkreślił Dariusz Doroś, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w Klastrze Europy Północno-Wschodniej w DB Schenker.

Proces oceny w korporacyjnym modelu XSITE jest kompleksowy i obejmuje 5 obszarów. Weryfikacji podlegają relacje z klientami i dostawcami, finanse, ludzie i przywództwo, procesy, a także bezpieczeństwo. Obiekt może uzyskać poziom developing, bronze, silver lub gold. Warto jednak podkreślić, że niespełnienie chociaż jednego warunku w obowiązkowych obszarach uniemożliwia walkę o podium.

W 2018 r. magazyn we Wrocławiu otrzymał wyróżnienie na poziomie bronze. Choć pandemia koronawirusa zmieniła wiele w światowej gospodarce i wpłynęła na nasze procesy, postanowiliśmy zawalczyć i mocno postawić na rozwój. Takie podejście zaowocowało kolejnym wyróżnieniem – powiedział Paweł Janaszek, Szef Obsługi Logistycznej w Magazynie Logistycznym DB Schenker we Wrocławiu. – W codziennej działalności liczy się transparentność, planowanie i kontrola procesów oraz proaktywność. Realizując działania dla naszych klientów, jesteśmy konsekwentni. Wdrażamy rozwiązania, by usprawnić wykonywanie zadań, a wiele z nich to inicjatywy naszych pracowników – dodał.

Trwałe relacje z partnerami

Wrocławski magazyn DB Schenker prowadzi Regionalne Centrum Dystrybucji dla firmy Hilti. Z globalnym dostawcą dla branży budowlanej operator logistyczny współpracuje już od ponad dekady.

Stworzenie odpowiednich relacji z klientami zgodnie z koncepcją Customer Engagement jest jednym z naszych głównych celów. Z tego powodu musimy mieć stabilną wydajność logistyczną i efektywne procesy. Wspólnie z partnerami logistycznymi w naszej sieci dystrybucji dążymy do zapewnienia doskonałości operacyjnej – powiedział Nderim Pelaj, Head of Operational Excellence Distribution w Hilti. – W DB Schenker mamy niezawodnego i wydajnego partnera, który stale doskonali swoje działania, aby zwiększyć wpływ na naszą efektywność logistyczną. Teraz zostało to docenione srebrną certyfikacją. Gratulujemy tej imponującej nagrody. Jesteśmy dumni z wieloletniego partnerstwa – dodał nasz rozmówca.

Zaangażowanie zespołu

Na sukces w certyfikacji XSITE wpływa zaangażowanie pracowników i przełożonych. Kilkukrotnie w ciągu dnia odbywają się spotkania poświęcone omówieniu postępów w realizacji operacji biznesowych. Niezwykle ważna jest filozofia Kaizen, będąca podstawowym filarem doskonalenia firmy. Magazyn we Wrocławiu jest liderem wśród jednostek DB Schenker w Polsce w dziedzinie zgłaszania przez pracowników pomysłów mających na celu usprawnienie procesów. Zatrudnieni sugerują m.in. modyfikacje dotyczące operacji, bezpieczeństwa czy ergonomii, które są analizowane i następnie wdrażane.

Magazyn logistyczny we Wrocławiu o powierzchni blisko 4 tys. m2 na co dzień zatrudnia 30 osób. Zajmuje się m.in. obsługą zleceń (np. e-commerce), produktów wrażliwych na temperaturę, materiałów niebezpiecznych (ADR) czy towarów dłużycowych mających od 2 do 6 m długości. Klienci mogą skorzystać także z usług wartości dodanej (VAS: value-added service).

XSITE to międzynarodowy standard dojrzałości biznesowej wdrażany od 2016 r. w całej logistyce kontraktowej DB Schenker. Zestaw warunków do spełnienia jest bardzo wymagający. Srebrne wyróżnienie przyznano do tej pory 7 spośród wszystkich 750 lokalizacji firmy na całym świecie, 6 z nich znajduje się w Europie, w tym 2 w Polsce. Oprócz Wrocławia, statusem silver może się pochwalić magazyn logistyczny w Teresinie koło Warszawy. Certyfikat bronze otrzymało 90 lokalizacji na świecie, w tym 9 obiektów DB Schenker w Polsce.

Ten i inne artykuły znajdziecie w czasopiśmie Top Logistyk – dostępnym w naszym sklepie


Zobacz także

Hegelmann buduje wyjątkową bazę transportową
Powstaje Panattoni Park Wrocław S8 South
Producent dekoracji ściennych zawitał do Krakowa
Defibrylatory trafiają do parków logistycznych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA