Przejdź do artykułu
2022-04-19 | Wydarzenia

Mobilność 2032: czy jesteś gotowy?

  • Webfleet Mobility Conference jest platformą wymiany doświadczeń i prezentowania nowych rozwiązań dla podmiotów działających w obszarze transportu i logistyki
  • Inauguracja pierwszej globalnej edycji konferencji pod hasłem Mobilność 2032: czy jesteś gotowy? odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. i będzie obejmować 21 krajów z całego świata, w tym Polskę
  • Eksperci z branży mobilności podzielą się najlepszymi praktykami, omówią rozwój mobilności, nowe technologie oraz podzielą się tym w jaki sposób branża transportowa może odpowiedzieć na stojące przed nią wyzwania i przyczynić się do zmian w transformacji gospodarki na przyjazną środowisku

Webfleet Solutions, jeden z wiodących globalnych dostawców rozwiązań telematycznych należący do grupy Bridgestone, zaprasza na pierwszą globalną edycję corocznej konferencji Webfleet Mobility Conference, w której wezmą udział Polscy eksperci branży flot i mobilności. Jednodniowa, bezpłatna wirtualna konferencja odbędzie się 26 kwietnia 2022 r. pod hasłem Mobilność 2032: Czy jesteś gotowy? w 21 krajach na całym świecie.

Podczas międzynarodowych prezentacji, eksperci branżowi poruszą szereg ciekawych zagadnień dotyczących czekających floty nowych wyzwań. Greg Lindsay, dziennikarz i futurysta opowie o wizji mobilności miejskiej wypełnionej samojezdnymi skuterami i dronami, Carla Detrieux, z Volta Trucks przybliży trendy zmieniające transport ciężki- od autonomicznego platooningu po paliwa alternatywne, natomiast zarządzający firmami Mercedes-Benz Connectivity Services (Sten Rauch), project44 (Michael Miller) i Alexej Schmidt (EasyPark) dyskutować będą nad rolą współpracy i integracji danych w kreowaniu nowych rozwiązań w sektorze mobilności.

Polska część konferencji obejmować będzie wystąpienia na temat elektromobilności, wyzwań rynku transportowego, a także rozwoju telematyki dla wsparcia w rozwoju firm flotowych.

Sytuacja gospodarczo-polityczna stawia nowe wyzwania przed branżą transportową. Webfleet Mobility Conference pozwoli nam zajrzeć do świata mobilnej i cyfrowej przyszłości oraz pomoże w identyfikacji istotnych zmian, tak abyśmy mogli się do nich dobrze przygotować – mówi Dariusz Terlecki, Dyrektor Regionalny Polska & EE w Webfleet Solutions. – Niezmiernie cieszę się, że będziemy mogli wymienić się spostrzeżeniami w kręgu cenionych ekspertów polskiej branży TSL.

Prelegenci poruszą tematy związane z mobilnością podczas panelu dyskusyjnego, wystąpień oraz prezentacji:

Rozwój elektromobilności w Polsce, Maciej Mazur, Dyrektor Zarządzający, Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych: elektryfikacja flot to temat, który staje się coraz ważniejszy ze względu na wzrost znaczenia zielonej gospodarki oraz potrzebę zwiększania efektywności flot. Maciej Mazur opowie o tym, jak wygląda obecnie elektromobilność w Polsce oraz odpowie na pytanie na jakim etapie rozwoju zrównoważonego transportu jest polski rynek oraz co musi się stać, żeby ten rozwój zdynamizować.

Strategia rozwoju zrównoważonej mobilności Grupy Bridgestone, Radosław Bółkowski, Dyrektor Zarządzający, Bridgestone: ewolucja systemów do zarządzania w transporcie i zrównoważona produkcja opon i wyrobów z gumy dla aut elektrycznych w grupie Bridgestone.

Biznes flotowy w Europie Środkowo-Wschodniej na przykładzie rynku węgierskiego,Márkus Tibor, Dyrektor Handlowy, Członek Zarządu, MARSO Kft.: MARSO Kft. jest wiodącą firmą w sprzedaży opon na rynku węgierskim, która współpracuje blisko z Webfleet Solutions na zasadach partnera biznesowego. Márkus Tibor omówi elementy strategiczne, które pozwalają firmie wyróżniać się na tle innych dostawców usług, podzieli się informacjami jak MARSO zdobyła przewagę rynkową oraz w jaki sposób planuje umacniać swoją pozycję na rynku.

Rola telematyki w budowaniu mobilnej przyszłości, Michał Dmochowski, Product Manager EV, Webfleet Solutions: przyrost liczby ludności, zanieczyszczenia powietrza, większa ilość aut na drogach, brak miejsc parkingowych to jedne z wyzwań współczesnego transportu. Michał Dmochowski omówi rozwój elektrycznej motoryzacji oraz przybliży jak platformy do współdzielenia pojazdów, samochody autonomiczne, systemy nawigacji, rozwiązania znajdowania miejsc parkingowych będą ewoluowały w kierunku mobilności.

Mobilność 2032 – Czy jesteśmy gotowi? – panel ekspercki prowadzony przez Agnieszkę Szwaj, Marketing Manager Poland & EE, Webfleet Solutions z udziałem ekspertów rynku transportu i logistyki: Michała Wolaka, Eksperta branży TSL, Polski Instytut Transportu Drogowego), Roberta Przybylskiego, Redaktora Rzeczpospolitej, Michała Koralewskiego, Redaktora Naczelnego Magazynu Logistyka, Tomasza Siwińskiego Redaktora Naczelnego Magazynu Fleet: eksperci sektora związanego z logistyką i mobilnością będą dyskutować o tym w jaki sposób branża transportowa może odpowiedzieć na stojące przed nią wyzwania oraz jak może przyczynić się do zmian w transformacji gospodarki na bardziej przyjazną środowisku.

– Wyzwania środowiskowe, rosnące oczekiwania klientów, niestabilność ekonomiczna czy coraz to nowe regulacje to przykłady problemów dynamicznie zmieniającego się otoczenia, z którymi mierzy się każdy menedżer zarządzający flotą pojazdów. Webfleet Mobility Conference to idealne wydarzenie dla wszystkich, którzy nie tylko szukają sposobów, aby się do nich efektywnie dostosować, ale także szukają inspiracji dla budowy długoterminowych strategii rozwoju swoich biznesów. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do udziału – podsumowuje Dariusz Terlecki.

Konferencja Webfleet Mobility w skrócie:

Kiedy: 26 Kwietnia 2022 r.

Gdzie: Online na żywo oraz później na żądanie

Jak się zarejestrować: Bezpłatna rejestracja na tej stronie

Zobacz również – Program konferencji


Zobacz także

Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Tive przyciąga uwagę klientów i inwestorów
CUBE Pro (PT-P910BT) dołącza do portfolio Brother
NDI rozbudowuje kolejny port - tym razem w Pucku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Webfleet nagrodzony przez Frost & Sullivan
Webfleet analizuje korzyści elektrycznych flot
W Szczecinie będzie bić serce świata logistyki
Jak partnerstwa zbliżają Webfleet do pełnego potencjału mobilności

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów