Przejdź do artykułu
2021-08-28 | Wydarzenia

IX edycja projektu Innovations for Logistics

IX edycja In4Log odbędzie się pod hasłem „Logistyka e-commerce w cyfrowych rękach maszyn”. Ważne, aby na własne oczy zobaczyć, że bez maszyn, stanowiących najistotniejszy element jakościowy środowiska pracy, nie jesteśmy funkcjonować w gospodarce na żądanie.

In4log21 internet

Z analizy przeprowadzonej przez PwC wynika, że w 2026 r. wartość brutto polskiego rynku handlu e-commerce będzie na poziomie 162 mld zł. Oznacza to średnioroczny wzrost o 12%. Operatorzy logistyczni i cała branża mierzą się wciąż z jednym wyzwaniem – olbrzymią ilością wolumenu, który jest jak wielkie „bum”. Trzeba je natychmiast obsłużyć w jak najkrótszym czasie. To najlepszy czas, aby cyfryzacja i automatyzacja – stanowiące istotę rewolucji przemysłowej 4.0 – pokazały swoją siłę w operacjach logistycznych.

Jeśli ktokolwiek jeszcze ma wątpliwości, czy jest sens podążać drogą cyfryzacji procesów i dlaczego należy skorzystać z dobrodziejstwa maszyn w logistyce, może je rozwiać, odwiedzając event In4Log Industry 2021, towarzyszący imprezie targowej Modernlog w Poznaniu. IX edycja tego projektu odbędzie się pod hasłem „Logistyka e-commerce w cyfrowych rękach maszyn”. Ważne, aby na własne oczy zobaczyć, że bez maszyn, stanowiących najistotniejszy element jakościowy środowiska pracy, nie jesteśmy funkcjonować w gospodarce na żądanie.

W publikacjach prasowych częstokroć znajdujemy wnioski z badań ankietowych, które dowodzą, że myślimy o rewolucji przemysłowej 4.0 w kategoriach nadchodzącej przyszłości. Tymczasem dzieje się ona na naszych oczach, a maszyny i zarządzające nimi systemy informatyczne stają się codziennością. Mamy je na wyciągnięcie ręki i już dawno przestały być dobrodziejstwem niedostępnym z powodu bariery kosztowej. Obecnie jednak najistotniejszą kwestią wciąż pozostaje ich umiejętne włączenie w procesy tak, aby stanowiły spójny system wyższego rzędu, a nie były tylko pojedynczymi urządzeniami w przedsiębiorstwach. Właśnie ta umiejętność integracji stanowi istotę tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industry. IX edycja eventu, który wspólnie zorganizują Wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupi się na innowacjach w logistyce wewnętrznej, nowoczesnych technikach kompletacji towarów oraz organizowaniu przepływów wewnętrznych.

Jaki sposób transportu wewnętrznego wybrać? Jaka metoda kompletacji towarów jest najwydajniejsza i bezbłędna? I jaka rola w końcu w tym świecie maszyn 4.0 pozostaje dla człowieka? Te pytania nie pozostaną bez odpowiedzi, ponieważ w projekcie In4Log Industry wykorzystane zostaną realnie istniejące urządzenia do realizacji poszczególnych etapów procesu magazynowania, konfekcjonowania i przemieszczania wewnętrznego towarów.

Ten unikalny model aktywnej prezentacji procesów logistycznych „na żywo” będzie odwzorowaniem krytycznych działań, które zachodzą w obszarze logistyki wewnętrznej. Stąd myśl, aby do udziału zaprosić 11 partnerów technologicznych: IBCS Poland, Honeywell, LOGISYSTEM, WAMECH, Wanzl, Anter System Polska, Element Logic Poland, LKE, Polsad, BALU / HOLLER Polska oraz Linelaser.pl. Posiadają oni w swoich ofertach maszyny i urządzenia automatyzujące kluczowe obszary logistyki wewnętrznej, co więcej – dysponują wiedzą i najlepszymi praktykami w dziedzinie ich wdrożeń oraz integracji.

In4Log Industry ma zadanie inspirować i przynosić nowe idee. Bez wątpienia za taką należy uznać zarządzanie w duchu Lean. Obecnie bowiem nowoczesny styl logistyki wewnętrznej nie sprowadza się wyłącznie do posiadania nowoczesnych urządzeń. Ważne jest, aby posiąść umiejętność kształtowania metod i standardów pracy prowadzących przedsiębiorstwo do szczupłej struktury oraz efektywności. Słowem – posiadanie maszyn to zaledwie wstęp do prawdziwej rewolucji, a właściwe ich zastosowanie w procesach szczupłej logistyki stanowi dopełnienie koncepcji Przemysłu 4.0. Projekt In4Log to zatem doskonałe miejsce, aby spojrzeć na posiadane urządzenia w nowy sposób i nadać im niespotykaną produktywność poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Dobre praktyki i wzory mogą się stać przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej.

Tegoroczny projekt In4Log Industry odbędzie się według scenariusza, który pokaże, jak wpływać na takie parametry pracy, jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych, oraz wykorzystać w tym celu dostępne na rynku maszyny i urządzenia. Codzienne pokazy odbywać się będą w hali nr 6 na targach Modernlog w dniach od 31 sierpnia do 3 września 2021 r., o każdej pełnej godzinie.

Krzysztof Pograniczny
Szef projektu In4Log 2021


Zobacz także

Targi Taropak 21 odbędą się w formie hybrydowej
Ruszyła budowa Panattoni Park Błonie III
Wydatki w sektorze IT wzrosną o blisko 9%
Rozbudowa powierzchni magazynowej w cargo-partner
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Packaging Innovations dowodem na restart branży

TransLogistica Poland

Targi TransLogistica Poland to wiodące wydarzenie dla firm korzystających i poszukujących usług transportowych, spedycyjnych, logistycznych (tj. załadowców i właścicieli ładunków, czyli producentów, dystrybutorów, przedsiębiorstw handlowych) oraz osób zawodowo związanych z branżą TSL.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po dłuższej przerwie wracamy z kolejną edycją najważniejszych targów TSL w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Zainteresowanie jest ogromne. Widać, że branża tęskni za tradycyjnym spotkaniem, uściśniętymi dłońmi, złocistym napojem z pianką lub kawą wypitą z klientem. Stoiska rezerwują zarówno nasi wieloletni wystawcy, przekonani do biznesowej formuły i jakości targów, jak i nowe firmy. Zachęcamy również do udziału w 3 edycji jedynych w Polsce targów pracy branży TSL, które co roku wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród wystawców i odwiedzających, poszukujących możliwości zatrudnienia i rozwoju w branży – podsumowuje Paweł Konowałek, dyrektor targów TransLogistica Poland.

TransLogistica2019 470

Od 3 do 5 listopada 2021 r. w EXPO XXI Warszawa, przy ulicy Prądzyńskiego 12/14, swoje rozwiązania zaprezentują firmy działające w oparciu o zagadnienie transportu intermodalnego, firmy transportowe, spedycyjne, logistyczne, armatorzy, porty i terminale, operatorzy giełd ładunków, emitenci kart paliwowych, producenci systemów IT, telematycznych, monitorowania i rozliczania czasu pracy kierowców, systemów poboru opłat drogowych, myjni samochodowych, a także firmy oferujące usługi z zakresu obsługi celnej, doradztwa podatkowego, zwrotu VAT, ubezpieczeń i finansów. Tradycyjnie odbędzie się również VI edycja prestiżowego Plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL.

3-5 listopada 2021, EXPO XXI Warszawa - targi TransLogistica Poland to pozycja obowiązkowa na liście wydarzeń dedykowanych branży TSL!

Więcej informacji na stronie: www.translogistica.pl
Początek listopada należy do targów Translogistica
Software République organizuje konkurs
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA