Przejdź do artykułu
2021-08-02 | Magazynowe inwestycje i transakcje

cargo-partner modernizuje magazyny

Ponieważ strategia rozwoju cargo-partner skupia się na usługach magazynowych, firma kontynuuje rozbudowę przestrzeni magazynowych na całym świecie. Jej najnowsze inwestycje w centra logistyczne iLogistics Centers w takich miejscowościach jak Brwinów k. Warszawy (Polska), Dunajska Streda k. Bratysławy (Słowacja) i Dobrovíz k. Pragi (Czechy) stanowią odpowiedź na stale rosnący popyt na te usługi w regionie.

Ekspansja i certyfikacja w Polsce

cargo-partner działa w Polsce od 1998 roku, a obecnie jest jednym z głównych międzynarodowych dostawców usług transportowych i informatyczno-logistycznych w kraju. W czerwcu 2021 roku firma zwiększyła powierzchnię swoich magazynów w Brwinowie o kolejne 3000 m². Centrum logistyczne iLogistics Center oferuje obecnie 11 000 m² powierzchni magazynowej z temperaturą kontrolowaną od +15 do +25°C, w tym 1000 m² składu celnego. Centrum znajduje się w budynku klasy A w parku logistycznym MLP II, położonym na południowy zachód od Warszawy, przy autostradzie A2, najważniejszej trasie łączącej zachód i wschód Polski.

Milan Lani, Corporate Director Product Management Contract Logistics w cargo-partner, w następujący sposób objaśnia strategiczne znaczenie magazynu: – Centralna lokalizacja sprawia, że centrum iLogistics Center Brwinów sprawdza się doskonale jako centrum dystrybucyjne dla całej Polski i wielu innych europejskich kierunków. Bliskość warszawskiego lotniska sprawia, że Brwinów jest także strategicznie zlokalizowany z punktu widzenia międzynarodowego transportu lotniczego. 3000 m², nowej powierzchni magazynu, jest przeznaczone na prace przeładunkowe i składowanie towarów luzem.

Rozbudowie obiektu w Brwinowie towarzyszyło wprowadzenie większego nacisku na kontrolę jakości i procesów, obejmujące uzyskanie odpowiednich certyfikatów IFS Logistics oraz GDP. cargo-partner pracuje obecnie w Polsce nad uzyskaniem certyfikatu HACCP dla centrum logistycznego w Brwinowie, a także centrum iLogistics Center Żory, które oferuje 6650 m² powierzchni magazynowej w pobliżu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Razem z mniejszym magazynem cargo-partner w Poznaniu daje to firmie łączną powierzchnią magazynową wynoszącą prawie 20 000 m² z ponad 13 000 miejscami paletowymi.

5200 dodatkowych miejsc paletowych na Słowacji

Zaledwie rok po ostatniej rozbudowie centrum iLogistics Center w Dunajskiej Stredzie, słowacki oddział cargo-partner po raz kolejny zdecydował się zainwestować w rozwój tego obiektu, aby sprostać wysokiemu popytowi na usługi magazynowe w regionie.

– Ta inwestycja pozwoli nam wykorzystać pełną wysokość hali magazynowej, która wynosi 14,5 m, oraz zwiększyć liczbę miejsc paletowych na metr kwadratowy powierzchni. Rozbudowa zostanie podzielona na dwie fazy: W pierwszej fazie zwiększymy pojemność magazynową o 3600 miejsc paletowych i pozyskamy dwa nowe wózki widłowe. Druga faza zostanie zrealizowana na początku września i zapewni dodatkowe 1600 miejsc paletowych obsługiwanych przez jeden nowy wózek widłowy. – mówi Milan Lani.

Dzięki bezpośredniemu połączeniu z kolejowym terminalem kontenerowym METRANS, magazyn jest jednym z najważniejszych węzłów transportu kolejowego cargo-partner w Europie. Jego korzystna lokalizacja zapewnia dostęp drogą kolejową do większości głównych portów morskich w Europie oraz szybkie połączenia z Chin za pomocą Nowego Jedwabnego Szlaku. Ze swojego centrum dystrybucyjnego w Dunajskiej Stredzie, cargo-partner dostarcza komponenty motoryzacyjne do wiodących producentów oryginalnego sprzętu (OEM) w kilku krajach europejskich, w tym na Słowacji, Węgrzech, Austrii i Czechach. Nowoczesne hale magazynowe zapewniają 30 300 miejsc paletowych na 18 300 m² powierzchni magazynowej, obejmującej także skład celny o powierzchni 3 300 m². Razem z iLogistics Center w Bratysławie, cargo-partner posiada na Słowacji łącznie 26 500 m² powierzchni magazynowej z ponad 44 000 miejsc paletowych, co pozwala firmie oferować klientom szeroką gamę usług stanowiących wartość dodaną.

Dunajska Streda Copyright cargo partner 01

Wzmocnienie kompetencji w zakresie branży artykułów spożywczych w Czechach

cargo-partner w Czechach kładzie szczególny nacisk na rozwiązania z zakresu usług magazynowych i dystrybucyjnych dla sektora artykułów spożywczych i łatwo psujących się towarów. W centrum iLogistics Center w Dobrovíz niedaleko lotniska w Pradze, cargo-partner oferuje klientom usługę przechowywania towarów w temperaturze kontrolowanej (od +15 do +25°C) lub w niskich temperaturach (od +2 do +8°C). 1 czerwca 2021 roku cargo-partner przejął czeską firmę Gibon Logistics, aby uzupełnić swoje portfolio usług oferowanych branży spożywczej i poszerzyć wiedzę na ten temat.

Milan Lani: – Firma Gibon Logistics oferuje wyjątkowe rozwiązania logistyczne przeznaczone dla transportu żywności chłodzonej. Jej przejęcie pozwoli nam zapewnić naszym klientom usługi dopasowane do każdej wielkości przesyłek, od pojedynczych sztuk po palety. Posiadamy także mniejszy magazyn chłodniczy w Brnie, który funkcjonuje jako węzeł przeładunkowy dla regionu Moraw. Magazyn w Brnie, w połączeniu z naszym głównym magazynem w Dobrovíz w pobliżu lotniska w Pradze, sprawia, że obejmujemy zasięgiem usług całą powierzchnię Czech. Wszystkie nasze usługi magazynowe i dystrybucyjne wykorzystują aktywne chłodzenie, aby zagwarantować, że łańcuch chłodniczy nie zostanie przerwany. W ramach dalszego rozwoju pracujemy nad utworzeniem chłodni (o temperaturze od -5 do -15 °C) w naszym centrum logistycznym iLogistics Center w Pradze.


Zobacz także

Energia z odnawialnych źródeł trafia do GLS
Rozwój przemysłu powiększa lukę kompetencyjną
Park w Strykowie zainteresował kolejnego najemcę
Centrum dystrybucji produktów leczniczych ukończone
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Uroczyste otwarcie centrum dystrybucyjnego MLEKOVITA
BREEAM na poziomie Excellent standardem w Panattoni
Szereg nowych połączeń kolejowych w cargo-partner
AXI IMMO obsłużyło kolejnego najemcę w Łodzi
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA