Przejdź do artykułu
2022-09-13 | Głos z rynku

DHL Express wprowadza asystenta w WhatsApp

Wirtualny asystent, działający w oparciu o sztuczną inteligencję, potrafi m.in. odnaleźć przesyłkę, podać jej status oraz wyszukać punkt partnerski firmy. Uruchomiony przez operatora chatbot cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów — każdego dnia obsługuje nawet do 400 unikalnych konwersacji.

DHL Express, firma obsługująca międzynarodowe ekspresowe przesyłki lotnicze, w trosce o wygodę klientów rozwija nowoczesne kanały i narzędzia komunikacji. Korzystając z aplikacji WhatsApp, użytkownicy mogą przy pomocy inteligentnego wirtualnego asystenta sprawdzić status paczki czy znaleźć punkt nadań i odbiorów. Działający w oparciu o sztuczną inteligencję chatbot potrafi przeprowadzić konwersację z użytkownikiem, rozpoznać indywidualny numer paczki, rozróżnić przesyłki międzynarodowe od krajowych oraz ustalić ich status i czas doręczenia.

Po uruchomieniu aplikacji wirtualny asystent DHL Express przedstawia listę przykładowych tematów rozmowy, a dzięki zaawansowanemu procesowi uczenia się z każdą kolejną konwersacją jest w stanie rozwiązywać coraz bardziej złożone zadania i odpowiadać na nowe pytania. Ponadto chatbot został wyposażony w funkcję przekierowywania klientów do przydatnych narzędzi DHL Express, takich jak aplikacja On Demand Delivery, DHL Capability Tool czy do polsko- lub anglojęzycznego konsultanta z działu obsługi klienta. Wirtualny asystent może również, poprzez kanał WhatsApp, przekierować użytkowników na odpowiednie podstrony przewoźnika, na których znajdują się niezbędne formularze lub informacje na temat partnerskich punktów nadania i odbioru przesyłek.

Ideą naszego chatbota jest wykorzystanie ogromnego potencjału, jaki dostrzegamy w komunikatorach. Jako globalny przewoźnik stawiamy na nowoczesne rozwiązania i cyfryzację, przy pomocy których jeszcze bardziej upraszczamy proces zamawiania i odbierania przesyłek. W ten sposób udoskonalamy naszą obsługę klienta i stajemy się jeszcze bardziej dostępni dla użytkowników w ich ulubionych kanałach komunikacji – mówi Monika Pawlak, dyrektor ds. obsługi klienta w DHL Express. – Rozwiązanie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród użytkowników – już teraz przeprowadza samodzielnie do 400 unikalnych konwersacji dziennie, tym samym wspierając naszych konsultantów. W tym czasie pracownicy DHL Express mogą skupić się na bardziej złożonych pytaniach ze strony naszych klientów – dodaje.

Od początku 2022 roku chatbot odbył ponad 36,5 tysiąca unikalnych rozmów, w tym poprzez stronę DHLExpress.pl oraz aplikację WhatsApp. Z wirtualnym asystentem można połączyć się przez komunikator pod numerem telefonu +48 732 141 010 przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. W każdej chwili podczas rozmowy z chatbotem klient może poprosić o bezpośredni kontakt z konsultantem DHL Express i skorzystać z funkcji Live Chat dostępnej w czasie pracy infolinii w godzinach 07:30–18:30.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Wywiad z Waldemarem Witczakiem, Dyrektorem Regionalnym SEGRO
Targi Taropak startują już 26 września!
Jak wygląda podróż pojemnika transportowego? Sprawdź!
Panattoni realizuje kolejną inwestycję dla MediaExpert
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GLS pokazuje dokąd trafiają zagraniczne przesyłki
Jak zwroty w ecommerce wpływają na polską logistykę?
DHL Express ma nowego dryektora w Europie
Nietypowa akcja GLS w ramach jubileuszu firmy

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów