Przejdź do artykułu
2021-09-19 | Głos z rynku

GXO wdraża naręczne skanery bezprzewodowe

GXO Logistics, Inc., największy na świecie operator logistyki kontraktowej wdrożył blisko 400 najbardziej nowoczesnych bezprzewodowych skanerów z wyświetlaczem w centrach logistycznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Włoszech i Hiszpanii. Lekkie skanery umieszczone na rękawicach przyspieszają odczyt kodów kreskowych nawet o 4 sek. na skan w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami ręcznymi, a jednocześnie pozostawiają wolne ręce.

GXO używa bezprzewodowych skanerów ProGlove MARK do kompletacji, pakowania, wysyłki i logistyki zaopatrzeniowej korzystając z wyświetlaczy w ramach programów pilotażowych prowadzonych dla głównych klientów z branży e-commerce oraz DIY.

Naręczne czytniki zwiększają precyzję operacji w szybko zmieniającym się środowisku logistycznym i dostarczają bezpośrednio do użytkownika ważne informacje, takie jak: lokalizacja magazynu, identyfikator produktu i ilość pozostałego towaru. GXO w płynny sposób integruje tę technologię z systemami zarządzania i narzędziami cyfrowymi stosowanymi aktualnie w swoich centrach logistycznych. Lekkie naręczne skanery ważą ok 45 g i znacząco poprawiają ergonomię pracy użytkowników poprzez zmniejszenie obciążenia rąk.

Richard Cawston, Prezes GXO na Europę, powiedział – Konsekwentnie poszukujemy nowych technologii, które zwiększają dokładność, wydajność i bezpieczeństwo naszych operacji. W centrach, które wdrożyły naręczne skanery bezprzewodowe, możemy podnieść wydajność nawet o 10% w zależności od zastosowania, zapewniając jednocześnie lepsze warunki pracy naszym zespołom.

Michel Matlega, Regionalny Dyrektor Sprzedaży na Europę Południową w ProGlove, powiedział – GXO wyznacza standardy w łączeniu innowacji z najlepszymi praktykami. Wynikiem tego jest najwyższa jakość obsługi i niezawodność. Dlatego też jesteśmy niezwykle dumni, że możemy współpracować z GXO.


Zobacz także

Górny Śląsk korzysta na rozwoju sektora logistycznego
Rusak prowadzi obsługę magazynową PepsiCo
Złoty Kompas 2021 w rękach Prologis
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów