Przejdź do artykułu
2021-09-16 | Głos z rynku

Rusak poszerza współpracę z PepsiCo

Działalność firmy Rusak Business Services (RBS) rozpoczęła się w 1990 roku. Polacy podejmowali pionierskie w ówczesnej rzeczywistości rodzaje działalności, stawiali sobie nowe wyzwania. To była istna eksplozja inicjatyw gospodarczych, które miały charakter zjawisk masowych. To wtedy na świat otworzył się również nasz rynek – wspomina założyciel firmy Andrzej Rusak.  W związku z dynamicznymi zmianami w naszym kraju już rok później swoją obecność w Polsce zaznaczył jeden z największych amerykańskich producentów i sprzedawców napojów bezalkoholowych oraz produktów spożywczych na świecie – firma PepsiCo. Niewiele później biznesowe drogi naszych przedsiębiorstw się spotkały i w ten sposób rozpoczęła się długoletnia i owocna współpraca.

Pierwsze upoważnienie zewidencjonowane w rejestrze, który kiedyś należało prowadzić, agencja celna Rusak Business Services podpisała z PepsiCo General Botlers Poland Sp. z o.o w 2004 roku. Jednak na dobre współpracę z firmami wchodzącymi w skład grupy PepsiCo rozpoczęliśmy w kwietniu 2008 roku.

Pierwszymi jednostkami biznesowymi z globalnej struktury grupy PepsiCo, które znalazły się w portfolio klientów naszej agencji były Frito-Lay Trading Company (Poland) GmbH, Frito-Lay Poland oraz PepsiCo Consulting Poland. W 2016 roku partnerem RBS ponownie zostało PepsiCo General Bottlers Poland i wraz z Frito-Lay Trading Company Poland pozostają naszymi klientami w mszczonowskim oddziale agencji celnej Rusak Business Services.

Ta wieloletnia pomyślna relacja biznesowa zaowocowała rozszerzeniem naszej współpracy.

Od lipca tego roku we współpracy z ID Logistics będącej głównym operatorem logistycznym firmy PepsiCo prowadzimy dla niej obsługę magazynową w regionie warszawskim. Nasz magazyn znajdujący się na ul. Odlewniczej 6 w Warszawie zajmuje się składowaniem oraz prowadzeniem operacji przyjęcia i wydania towarów dystrybuowanych przez PepsiCo w formule cross-dock.

– Cieszymy się, że firma z tak ugruntowaną pozycją na rynkach światowych jak PepsiCo od ponad dwóch dekad pozostaje niezmiennie naszym partnerem, rozszerzając jednocześnie profil naszej współpracy. Rozwój działalności w zakresie obsługi celnej i magazynowej jest jednym z kluczowych kierunków aktywności Rusak Business Services. Jest to dla nas zatem niewątpliwy sukces i kolejny krok w realizacji obranej strategii, zwłaszcza że PepsiCo to przedsiębiorstwo z ponad 30-letnią tradycją na polskim rynku, tak jak nasza firma – powiedział Tomasz Rusak, prezes zarządu Rusak Business Services.


Zobacz także

Górny Śląsk korzysta na rozwoju sektora logistycznego
3DEXPERIENCE częścią transformacji cyfrowej w PESA
Plomby Silny&Salamon w innogy Stoen Operator
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów