Przejdź do artykułu
2021-09-16 | Głos z rynku

PESA wybiera platformę 3DEXPERIENCE

  • Wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE jest częścią transformacji cyfrowej w firmie PESA
  • Rozwiązanie to zapewni zespołowi PESA płynną współpracę w czasie rzeczywistym podczas procesu projektowania
  • PESA może tworzyć innowacyjne produkty dostosowane do potrzeb klientów oraz zgodne ze standardami branżowymi

Firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) ogłosiła, że PESA Bydgoszcz SA., lider wśród polskich producentów pojazdów szynowych, wybrała platformę 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes aby zoptymalizować procesy projektowania oraz znacząco skrócić czas wprowadzania nowych produktów na rynek. Podpisanie umowy na 3-letni projekt wdrożenia platformy 3DEXPERIENCE w obszarze rozwoju produktu jest częścią procesu transformacji cyfrowej zainicjowanego przez PESA.

Powstała w 1851 r. firma PESA Bydgoszcz SA jest największym polskim producentem pociągów elektrycznych i spalinowych, lokomotyw i tramwajów. Służą one pasażerom we wszystkich regionach Polski, a także za granicą – od szlaków kolejowych Kazachstanu poprzez trasy tramwajowe Moskwy i wielu miast środkowej Europy, aż po połączenia regionalne w Czechach, Niemczech i we Włoszech. Projekty firmy PESA powstają w Pionie Technicznym, w którym pracuje ponad 250 inżynierów. Co ważne, na kolejnych etapach produkcji aż po pojazd gotowy testowany na wewnętrznych torach próbnych firmy, wszystkie produkty powstają całkowicie w PESA Bydgoszcz SA.

Ponieważ prace projektowe prowadzone są przez rozbudowany zespół, PESA potrzebowała rozwiązania, które umożliwi płynną współpracę w czasie rzeczywistym podczas procesu projektowania, a także pozwoli na systematyczny nadzór nad procesami rozwoju produktu, sprawne zarządzanie danymi i dostępem oraz zmniejszenie ilości danych wydzielonych i rozproszonych, wpływających na koszty projektu i gwarancje. Kolejne wymagania dotyczyły zapewnienia zgodności z rygorystycznymi przepisami branżowymi oraz spełnienia norm ochrony środowiska.

Po szczegółowym przeanalizowaniu oferty dostawców rozwiązań PLM, PESA zdecydowała się na przyjęcie strategii platformowej i wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE jako najlepszego rozwiązania do optymalizacji procesów rozwoju i walidacji produktów firmy. Rozwiązanie branżowe Global Modular Architecture, bazujące na platformie 3DEXPERIENCE, pozwoli firmie PESA tworzyć innowacyjne produkty dostosowane do potrzeb klientów, jednocześnie zgodnych ze standardami branżowymi.

Platforma 3DEXPERIENCE zapewnia dostęp do zunifikowanego źródła wiedzy produktowej oraz związanych z tym procesów (ang. Single Source of Truth), co przekłada się na znacznie bardziej efektywne planowanie i realizowanie projektów. Wdrożenie rozwiązania pozwoli firmie PESA zwiększyć wydajność projektową oraz podnieść jakość produktów i skrócić czas dostarczania ich na rynek. Dodatkową korzyścią dla firmy będzie redukcja kosztów związanych z modernizacją oraz serwisem gwarancyjnym.

Bardzo cieszymy się, że firma PESA, polski producentów pojazdów szynowych i doskonale znana w Europie marka, wykorzysta platformę 3DEXPERIENCE do realizacji celów związanych z transformacją cyfrową – powiedział Ireneusz Borowski, Country Manager na Polskę, Dassault Systèmes. – Zintegrowane podejście platformowe pozwoli firmie PESA zoptymalizować procesy związane z inżynierią produktów oraz wprowadzać na rynek produkty najwyższej jakości zgodne z oczekiwaniami klientów. Firmy takie jak PESA są katalizatorami zaawansowanych innowacji definiujących branżę transportu i mobilności w XXI wieku.

Za wdrożenie platformy 3DEXPERIENCE w chmurze oraz w modelu on premise, wstępne wsparcie, szkolenia i pomoc techniczną odpowiada firma IBS POLAND Sp. z o.o., polski partner Dassault Systèmes.

Dassault Systèmes w mediach społecznościowych:  Facebook Twitter LinkedIn YouTube

Zobacz także

AMR zaczęły stawać się istotną częścią intralogistyki
GXO wdrożyło 400 skanerów ProGlove MARK
Górny Śląsk korzysta na rozwoju sektora logistycznego
Rusak prowadzi obsługę magazynową PepsiCo
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów