Przejdź do artykułu
2021-09-13 | Głos z rynku

Prologis Park Janki z prestiżowym wyróżnieniem

Prologis wyznacza standardy na polskim rynku inwestycji budowlanych, od lat wskazując zielony kierunek w budownictwie magazynowym. Kolejnym dowodem jest wyróżnienie przyznane za najlepszy projekt realizowany w duchu zrównoważonego budownictwa. Złoty Kompas 2021 w kategorii „inwestycja logistyczna” otrzymały dwa szyte na miarę budynki w Prologis Park Janki, które oddano do użytku EURO-net sp. z.o.o.

W uzasadnieniu jury podkreśliło wagę skutecznego ograniczania wpływu na środowisko, którym był jednym z głównych priorytetów projektu. W efekcie powstało 125 000 metrów powierzchni, którą wyróżniają oszczędność energetyczna i niska emisyjność, przy zachowaniu najwyższego standardu wykonania:

  • Inwestycja zasilana jest zieloną energią z certyfikatami pochodzenia od Tauron. Na terenie znajduje się instalacja fotowoltaiczna, system do odzyskiwania deszczówki, latarnie zasilane hybrydowo energią słoneczną i wiatrową oraz pilotażowy projekt betonowej kostki pochłaniającej CO2.
  • Ściany o zwiększonej termoizolacji i ergonomicznie zaprojektowane powierzchnie zapewniają pracownikom odpowiednią temperaturę i zmniejszają zapotrzebowanie na energię do ogrzewania i chłodzenia powierzchni.
  • Doświetlenia światłem naturalnym do 12,5% oraz inteligentny system oświetlenia LED o mocy 300lx poprawiają jakość pracy w magazynie i w biurze i zmniejszają zużycie energii.
  • System smart meteringu pomaga kontrolować poziom zużycia zasobów naturalnych i wydatków eksploatacyjnych.
  • Pomieszczenia socjalne wykonane są w standardzie biurowym, na terenie budynków znalazły się ułatwienia dla niepełnosprawnych, a dla zwiększenia bezpieczeństwa szatnie dostosowane zostały do zasad prewencji COVID-19.
  • W celu promocji niskoemisyjnego transportu bezpośrednio przy budynkach magazynowych powstał przystanek ze specjalną zatoką dla autobusów. Na dojeżdżających własnymi środkami transportu czekają cztery wiaty rowerowe i 3 stacje ładowania pojazdów elektrycznych.
  • Ukoronowaniem części projektu skierowanego do pracowników jest strefa well-being - to teren rekreacyjny z miejscem do wypoczynku wśród zieleni.

Komfort dla pracowników, efektywność operacji dla klienta i korzyści dla środowiska- takie trzy cele przyświecały nam przy projekcie najnowszych budynków BTS w Prologis Park Janki. Efekt prac jest doskonałym przykładem na to, że tworzymy centra logistyczne zdecydowanie wykraczające poza zakres samych magazynów – mówi Michał Stankiewicz, Senior Project Manager Prologis odpowiedzialny za całokształt inwestycji.

Złote Kompasy to wyróżnienia przyznawane przez redakcję serwisu Kompas Inwestycji dla innowacyjnych projektów wykorzystujących ekologiczne rozwiązania. Jak podkreślają organizatorzy, nagrodzone inwestycje są „nawigatorem zmian w podejściu do projektowania i tworzenia przestrzeni przyjaznej dla użytkowników”.


Zobacz także

Plomby Silny&Salamon w innogy Stoen Operator
Webfleet Solutions partnerem telematycznym project44
Węgierska linia lotnicza szuka pracowników
Zmiany kadrowe w GLS Poland
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Eurologis Centrum Logistyczne na dłużej z Agart-Pro
DKV Mobility Poland jurorem konkursu Liderzy Jakości
Prologis po raz drugi Diamentem Forbes
Dassault Systèmes ogłasza wyniki finansowe za 2023 r.

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów