2020-03-20 | Głos z rynku

Polski Dachser przewozi coraz więcej chemii

Dachser Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty w ramach polskiego Dachser Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% r/r.

Prosperujący sektor chemii

Segment chemiczny to jeden z najszybciej rozwijających się obszarów polskiej gospodarki. Według danych z GUS, w 2018 r. obroty branży wyniosły ok. 265 mld zł, co oznacza 15-procentowy wzrost w odniesieniu do wcześniejszego roku. Dynamiczny rozwój sektora chemicznego wiąże się także z dużym popytem na wyspecjalizowane usługi logistyczne i transport międzynarodowy, co może potwierdzić Dachser. W 2019 r. Dachser Chem-Logistics w Polsce zwiększył liczbę przewiezionych przesyłek o 45% r/r, a ich łączny tonaż wzrósł o 54%. Wśród transportowanych produktów, dużą część, bo aż ponad 30%, stanowiły towary niebezpieczne, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności.

„Jesteśmy bardzo dumni z rozwoju Dachser Chem-Logistics w Polsce. Przemysł chemiczny jest jedną z głównych gałęzi gospodarki w kraju, a my cieszymy się, że coraz częściej to Dachser staje się pierwszym wyborem tych firm jeśli chodzi o partnerstwo w zakresie logistyki. Dokładamy wszelkich starań, aby ciągle ulepszać nasze rozwiązanie. Pomaga nam w tym bliski kontakt z branżą chemiczną – między innymi w ramach udziału w różnego rodzaju targach i konferencjach czy współpracy z Polską Izbą Przemysłu Chemicznego oraz Stowarzyszeniem DGSA”, komentuje Ewelina Staszewska-Kobiela, kierownik rozwoju biznesu Dachser Chem-Logistics w Polsce.

Transport chemii pod ścisłą kontrolą

Operator w ramach rozwiązania korporacyjnego Dachser Chem-Logistics oferuje przedsiębiorstwom z sektora chemicznego kompleksową obsługę logistyczną oraz sprawny dostęp do kluczowych globalnych rynków. Dzięki rozbudowanej sieci połączeń i oddziałów na całym świecie, a także stosowaniu pełnych środków ochrony na każdym etapie łańcucha dostaw, firma zapewnia bezpieczny oraz terminowy transport przesyłek chemicznych. Przewóz takich towarów jest zawsze realizowany przez wykwalifikowanych kierowców oraz przy użyciu odpowiednio wyposażonych pojazdów. Przeszkoleni w zakresie obsługi produktów chemicznych są także wszyscy pracownicy biurowi. Nad prawidłowym przebiegiem dostaw grupy Dachser czuwa zespół liczący ponad 200 doradców DGSA z międzynarodowym certyfikatem ADR.

Stała współpraca z branżą chemiczną

Dachser Chem-Logistics Polska bacznie obserwuje rozwój rynku chemii, dbając przy tym o współpracę z kluczowymi instytucjami z tego sektora. Operator od ponad dwóch lat należy do grona członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego – organizacji wspierającej działania na rzecz rozwoju branży chemicznej. W 2019 r. Dachser przystąpił także do Stowarzyszenia ds. Transportu Towarów Niebezpiecznych, które aktywnie wspiera rozwój zawodu DGSA w Polsce.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Grupa CSL jest gotowa na walkę ze skutkami COVID-19
DENIOS dostarcza bezkontaktowe centrum testów na koronawirusa
AsstrA otwiera biuro w Budapeszcie
Analiza zmian w europejskim transporcie drogowym
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dachser realizuje rotacyjne loty na trasie Frankfurt-Chicago
Przewozy lotnicze wracają do normalności
Dachser rozszerza swoją działalność wśród klientów indywidualnych
Dachser Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA