2020-03-18 | Głos z rynku

Jó Reggelt, Węgry!

Międzynarodowy operator transportowo-logistyczny AsstrA-Associated Traffic AG to szybko rozwijająca się grupa firm. Każdego roku korporacja wychodzi na nowe rynki, aby zbliżyć się do swoich klientów. W 2020 roku zawita na Węgrzech. Jó reggelt!

Węgry liczące około 10 milionów mieszkańców są średniej wielkości członkiem Unii Europejskiej. Węgierska gospodarka mieszana o wysokim dochodzie zajmuje 10. miejsce w indeksie złożoności gospodarczej. Przy bardzo wysokim wskaźniku rozwoju społecznego i wykwalifikowanej sile roboczej Węgry zajmują 13. miejsca na świecie pod względem najniższego poziomu nierówności dochodów. Węgierska gospodarka jest 57. co do wielkości gospodarką na świecie i osiąga 49. najwyższy poziom PKB na mieszkańca pod względem parytetu siły nabywczej. Węgry są również 35. największą gospodarką eksportową na świecie, w dużym stopniu uzależnioną od handlu zagranicznego.

Kraj ze stolicą w Budapeszcie to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Od 2015 r. czołowymi partnerami handlowymi Węgier były Niemcy, Austria, Rumunia, Słowacja, Francja, Włochy, Polska i Czechy. Główne branże obejmują przetwórstwo spożywcze, farmaceutykę, pojazdy silnikowe, technologie informacyjne, chemikalia, metalurgię, maszyny, towary elektryczne i turystykę. W 2014 r. Węgry gościły 12,1 miliona zagranicznych turystów.

Kraj ten jest największym producentem elektroniki w Europie Środkowo-Wschodniej. Produkcja elektroniki i badania są jednymi z głównych motorów innowacji i wzrostu gospodarczego w państwie. W ciągu ostatnich 20 lat Węgry stały się także ważnym centrum technologii mobilnych, bezpieczeństwa informacji i powiązanych badań nad sprzętem.

„Grupa AsstrA posiada obecnie znaczną wielkość sprzedaży na rynku węgierskim w zakresie branży spożywczej, hi-tech i chemicznej. Węgry są bardzo interesującym i atrakcyjnym rynkiem. To rozwijająca się gospodarka. W kraju operuje wiele międzynarodowych firm działających w zakresie branży maszynowej, motoryzacyjnej, chemicznej, czy metalurgicznej. AsstrA jest bardzo zainteresowana rynkiem węgierskim. Otwierając nowe biuro, możemy być bliżej naszych węgierskich klientów, komunikując się w ich ojczystym języku. Partnerzy AsstrA otrzymają wiele nowych możliwości rozwoju. Jestem pewien, że możemy zwiększyć wolumen sprzedaży na rynku węgierskim. AsstrA ma już portfolio lokalnych dostawców, które planujemy rozszerzyć” - podkreśla Fedor Pakush, zastępca dyrektora ds. sprzedaży i marketingu w AsstrA.

Nasze biuro w Budapeszcie zapewni silne wsparcie całej grupie AsstrA. Jesteśmy gotowi świadczyć usługi drogowe w krajach Europy Zachodniej i Wschodniej, co jest wielką korzyścią dla naszych klientów.

Ponadto, w oparciu o naszą wiedzę fachową w regionie krajów WNP, chcemy połączyć węgierskie przedsiębiorstwa z krajami na wschodzie. Planujemy rozwinąć Nowy Jedwabny Szlak między Chinami a Węgrami”- dodaje Fedor Pakush.

Budapeszt jest finansową i biznesową stolicą Węgier. Stanowi znaczący ośrodek gospodarczy uznany przez Globalization and World Cities Research Network za miasto alfa. Jest to druga najszybciej rozwijająca się gospodarka miejska w Europie.

Na poziomie krajowym Budapeszt jest głównym miastem biznesowym Węgier i stanowi 39% jego dochodu narodowego. W 2015 r. miasto osiągnęło produkt metropolitalny brutto o wartości ponad 100 miliardów dolarów, co czyni go jedną z największych gospodarek regionalnych w Unii Europejskiej.

„Biuro AsstrA w Budapeszcie zapewni lepszą obsługę klientów i dostawców na rynku węgierskim. Węgry mają dobrą lokalizację geograficzną, dzięki czemu nasz zespół w Budapeszcie będzie również wspierać rozwój biur AsstrA w sąsiednich miastach, jak Bukareszt i Praga. Serbii, Chorwacji i innym krajom bałkańskim możemy również świadczyć ulepszone usługi logistyczne, takie jak transport kolejowy z Chin lub transport drogowy z Europy Zachodniej. Nowe węgierskie biuro oznacza nowe możliwości dla klientów korporacyjnych AsstrA”, dodaje Botond Kovacs-Mate, kierownik oddziału i country manager dla regionu Węgier w grupie AsstrA.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Analiza zmian w europejskim transporcie drogowym
Kardex prezentuje LR35 i zaprasza na targi do Poznania
GEFCO Polska wprowadza regularny transport towarów do Maroko
Korean Air uruchomił bezpośrednie połączenie pomiędzy Seulem a Budapesztem.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wybór odpowiedniej firmy logistycznej to nie lada wyzwanie
Praca zdalna ma zarówno swoje wady jak i zalety
AsstrA pomaga budować tory w Serbii
AsstrA rozwija współpracę interkontynentalną
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA