2020-04-17 | Wymiana doświadczeń

Jak wybrać firmę logistyczną?

Jak wybrać odpowiednią firmę logistyczną? Na co zwrócić uwagę? Niektórzy kierują się zaleceniami kolegów, inni przeglądają informacje w wyszukiwarkach internetowych, a kolejni szukają referencji w mediach.
Zespół międzynarodowej grupy transportowo-logistycznej AsstrA-Associated Traffic AG pomaga rozwiązać zagadkę.

- Jakie są pierwsze kroki w poszukiwaniu dostawcy usług transportowo-logistycznych?

„Podczas negocjacji i spotkań z przyszłym partnerem biznesowym zwracajmy uwagę na wielkość danej firmy, a także liczbę i lokalizację biur. Nie zapominajmy również o takich kwestiach, jak przychody, wypłacalność, rentowność świadczonych usług, obecność firmy w KRS, łatwość zamawiania usług i jakość komunikacji z pracownikami” - zauważ Natalya Bulko, prawnik w AsstrA-Associated Traffic AG.

Według Nikołaja Epikhova, konsultanta ds. międzynarodowego transportu drogowego w AsstrA, decydującym parametrem przy wyborze dostawcy jest doświadczenie w branży logistycznej.

„Świadczy to o stabilności i płynności funkcjonowania firmy transportowej. Sprawdźmy również listę stowarzyszeń i związków, do których należy dana firma logistyczna. Członkostwo w społecznościach zawodowych podtrzymuje wizerunek przedsiębiorstwa i wskazuje na status wybranego partnera biznesowego” - dodaje Nikołaj Epikhov.

- Jakim źródłom ufać w procesie oceny danej firmy?

„Obiektywne pierwsze wrażenie daje wizyta na korporacyjnej stronie internetowej firmy. Już w ciągu 15-20 sekund zrozumiemy, czy dane przedsiębiorstwo spełnia nasze wymagania wewnętrzne i czy będzie w stanie zrealizować nasze zamówienie. Jeśli poruszanie się po witrynie nie sprawia nam trudności, oznacza to, że firma dba o swój wizerunek i stawia klienta w centrum uwagi” - podkreśla Natalya Bulko.

Nikołaj Epikhov radzi, aby skorzystać także z rekomendacji profesjonalnych stowarzyszeń logistycznych. Jest to dowód na przynależność danej firmy do społeczności logistycznej i uznanie jej wiarygodności.

„Warto sprawdzić obecność firmy w prasie branżowej. Upewnić się, że specjaliści ds. logistyki ufają ekspertom reprezentującym wybraną firmę” - zauważa Robert Vashkevich, kierownik działu Europa Wschodnia w AsstrA-Associated Traffic AG.

- Na co zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy usług logistycznych?

Według Roberta Vashkevicha, obecnie to recenzje konsumentów stają się decydującym wskaźnikiem przy wyborze firmy.

„Przede wszystkim zwróćmy uwagę na reputację danej firmy. Pomogą w tym opinie klientów z tej samej branży. Ponadto należy sprawdzić także informacje o geografii firmy: kraje obecności i rodzaje usług transportowych w tych krajach. Często te informacje są prezentowane na stronie internetowej, której jakość i wygoda również pomogą w wyborze partnera” - wyjaśnia Robert Vashkevich.

„Gdy już zdecydujemy się na dostawcę usług logistycznych, należy poprosić o dostarczenie standardowego pakietu dokumentów rejestracyjnych, a także polisę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i certyfikaty potwierdzające zgodność z międzynarodowymi wymogami w zakresie usług logistycznych - ISO, SQAS, AEO, GDP. Zbierzmy również informacje na temat gwarancji finansowych za powstałe szkody. Na przykład w AsstrA maksymalna kwota odszkodowania wynosi 3 000 000,00 euro / zdarzenie ubezpieczeniowe i 6 200 000,00 euro rocznie. Zawarcie umowy ubezpieczenia z renomowanym towarzystwem ubezpieczeniowym stanowi solidną gwarancję rekompensaty za poniesione szkody” - podsumowuje Natalya Bulko.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Czy rynek regałów magazynowych może być innowacyjny i konkurencyjny?
Te same produkty dwie różne stawki VAT. Jak to możliwe?
Praca zdalna ma zarówno swoje wady jak i zalety
O tym, jakie środki stosować do walki z wirusem w zakładach pracy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Praca zdalna ma zarówno swoje wady jak i zalety
AsstrA pomaga budować tory w Serbii
AsstrA rozwija współpracę interkontynentalną
AsstrA otwiera biuro w Budapeszcie
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA