2020-01-23 | Głos z rynku

Chwytak na medal!

Tradycyjnie, przed rozpoczęciem targów BUDMA, poznaliśmy laureatów jednej z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych nagród targowych w naszym kraju - Złotego Medalu MTP targów BUDMA 2020.

Wśród wyróżnionych produktów skierowanych dla firm z branży stolarki okiennej znalazły się dwa nowoczesne manipulatory podciśnieniowe firmy Schmalz: chwytak do przenoszenia okien VacuMaster Window Comfort500 oraz chwytak do montażu okien oraz szyb VacuMaster Glass1000.

Złote medale przyznawane są produktom, usługom i rozwiązaniom, które cechują się wysoką jakością zastosowanych materiałów, innowacyjnych rozwiązań oraz najwyższej klasy technologii, które są dostępne na rynku. W konkursie o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. W tym roku wyróżnione zostały dwa chwytaki przenoszące do okien z serii VacuMaster firmy Schmalz:

Pierwszym z nich jest VacuMaster Glass 1000. To manipulator do przenoszenia szyb, którego cechuje nowoczesność, bezpieczeństwo i niezawodność w budownictwie. Posiada dwuobwodowy system próżniowy i elektroniczne urządzenie ostrzegawcze, a także konstrukcję modułową i szybkozłącza. Wyposażony jest ponadto w długotrwałą baterię do wielokrotnego ładowania, elastycznie rozmieszczone płyty ssące dla różnych formatów szkła, pilot do zdalnego sterowania oraz przyssawki niepozostawiające śladów na szybach.

VacuMaster Glass 1000 ma także wysoki współczynnik bezpieczeństwa wynoszący 4 (standardowo, jest 2) i zapewnia operatorowi oraz obrabianemu produktowi wysoki poziom bezpieczeństwa podczas przenoszenia.

Drugim wyróżnionym produktem jest VacuMaster Window Comfort 500. To chwytak próżniowy do przenoszenia okien, które wspiera montaż i produkcję. Jego główną cechą jest komfortowe manipulowanie ciężkimi i dużymi oknami w tym podnoszenie, obracanie, pochylanie o maksymalnej wadze do 500 kg. VacuMaster obsługuje również okna z roletami lub głębokimi ramami. Natomiast Window Comfort 500 to ergonomiczny, podciśnieniowy system wspierający proces produkcji stolarki okiennej.

Wśród najważniejszych korzyści z wykorzystania VacuMaster Window Comfort 500 należy wymienić znaczący wzrost wydajności produkcji okien przy zminimalizowaniu strat związanych z uszkodzeniami; odciążenie pracowników produkcyjnych w zakresie ręcznego przenoszenia szyb i okien; bezpieczne przenoszenie ciężkich okien i tafli szkła bez pozostawiania śladów oraz bezwysiłkowe obracanie i odchylanie elementów obrabianych, w tym okien, drzwi i tafli szklanych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Branża DIY z lepszymi wynikami niż się spodziewano
Sytuacja gospodarcza utrudni funkcjonowanie na rynku nieruchomości
Biura tłumaczeń są pomocne przy prowadzeniu biznesu transportowego
Nowe huby i szlaki handlowe są nieuniknione
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firma Schmalz otrzymała dwie nagrody za swoje innowacje
Uchwyty operatorskie manipulatorów z unikalnymi funkcjami
Manipulatory przemysłowe – innowacje w dziedzinie przemieszczania ładunków
Hörmann: relacja z targów BUDMA 2016
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA