Przejdź do artykułu
2022-03-29 | Głos z rynku

Schmalz przejmuje Binar Handling

J. Schmalz GmbH nabyła szwedzką firmę Binar Handling AB wraz z jej spółkami zależnymi w Chinach, Turcji, Francji i Niemczech. Poszerzyła w ten sposób portfolio w zakresie ergonomicznych technologii przenoszenia.

– Firma Binar Handling doskonale uzupełnia ofertę firmy Schmalz w zakresie ręcznego przemieszczania towarów, oferując manipulatory elektryczne, wysięgniki dźwigowe oraz różne manipulatory robocze – mówi dr Kurt Schmalz, dyrektor zarządzający i współudziałowiec firmy J. Schmalz GmbH. – W ten sposób znacząco wzmacniamy naszą wiodącą pozycję na świecie w dziedzinie ergonomicznych technologii przenoszenia. Schmalz planuje utrzymanie marki Binar Handling i dalszy rozwój z jej uwzględnieniem na wszystkich możliwych rynkach. Dyrektorem generalnym jest i pozostanie Mattias Lindh, który jest odpowiedzialny za działalność Binar Handling od 2018 roku. Wraz z przejęciem Grupa Schmalz powiększa całkowitą liczbę pracowników do około 1700 osób w 23 lokalizacjach na całym świecie – dodaje Kurt Schmalz.

Firma Binar Handling swoją siedzibę ma w szwedzkim Trollhättan. Wcześniej spółka należała do grupy kapitałowej Argynnis Group AB. Swoją działalność rozpoczęła w 1979 r., od opracowania i produkcji ergonomicznych rozwiązań w zakresie podnoszenia i przenoszenia. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa procesów w tym segmencie, zgodnie z mottem Beyond Gravity. Motto wdrażane jest w życie w sektorach: motoryzacyjnym, lotniczym, kosmicznym, produkcji przemysłowej, a także w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i chemicznym. Cechą szczególną oferowanych przez Binar Handling rozwiązań jest zastosowanie systemu szyn, na których urządzenia podnoszące wykonują każdy ruch w kierunkach X i Y przy wsparciu silnika – nawet na dłuższych dystansach.

Dzięki przejęciu Schmalz będzie w przyszłości oferować rozwiązania w zakresie wyważania i przenoszenia delikatnych elementów, na przykład w zakresie produkcji akumulatorów lub w logistyce.

2022 03 SCHMALZ Schmalz takes over Binar Handling INT EN Image 2


Zobacz także

Austriacka spółka Bexity ma nowego właściciela
Silny&Salamon podpowiada jak usprawnić proces pakowania
Clark rozbudowuje sieci sprzedaży w Niemczech
Logicor Polska wprowadza zmiany w kadrze kierowniczej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Platforma 3DEXPERIENCE w „EVolutive Facilities” (EVF)
Visilion łączy się z platformą FourKites
Dematic usprawni procesy detalisty odzieżowego
Firmy Ceramika Paradyż i Zeppelin Polska nawiązały stabilną współpracę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów