Przejdź do artykułu
2022-03-22 | Wózki w akcji

Habeko partnerem handlowym firmy Clark

Clark Europe pozyskał nowego partnera handlowego w Niemczech na terenie Badenii-Wirtembergii, Firma Habeko GmbH & Co. KG. Doświadczony specjalista w dziedzinie wózków przemysłowych, z siedzibą w Weissach im Tal w okręgu Rems-Murr, przejmie sprzedaż i serwis wózków przemysłowych Clark w rejonie Stuttgartu.

Na zdjęciu: Dirk Hail, Partner Zarządzający Habeko GmbH & Co. KG

– Cieszymy się, że znaleźliśmy w Habeko – partnera z solidnym know-how w branży wózków przemysłowych, który zapewni kompetentne i kompleksowe wsparcie dla naszych klientów w regionie Stuttgartu  mówi Rolf Eiten, Prezes i Dyrektor Generalny Clark Europe. – Dzięki temu strategicznemu partnerstwu jeszcze bardziej rozszerzyliśmy naszą sieć sprzedaży na południu Niemiec.

Habeko może poszczycić się prawie 40-letnią historią firmy. W 1983 r. Peter Hail i jego żona Marlies założyli firmę Etex GmbH. Podstawową działalnością firmy był handel częściami zamiennymi do samochodów i pojazdów użytkowych oraz ich eksport na Bliski i Środkowy Wschód. Ze względu na coraz trudniejsze warunki polityczne i ekonomiczne w tych regionach, dwaj założyciele firmy szukali nowych obszarów działalności w Niemczech. Habeko GmbH wyłoniło się z tej reorganizacji w 1987 roku. Początkowo działalność nowej firmy koncentrowała się na handlu oponami i zestawami kół do wózków przemysłowych oraz do pojazdów używanych w transporcie wewnętrznym. Z biegiem czasu do nowych obszarów działalności dołączyły takie dziedziny, jak urządzenia do magazynowania i obsługi, urządzenia transportowe, ciągniki, mini-podnośniki i wózki przemysłowe. W 2008 roku Dirk Hail, syn założycieli firmy, przejął zarządzanie 100-procentowym przedsiębiorstwem rodzinnym jako Partner Zarządzający. Obecnie Habeko zatrudnia łącznie 10 osób w administracji, sprzedaży, serwisie i dziale części zamiennych.

– Cieszymy się również z możliwości współpracy z firmą Clark, producentem, którego nazwa jest synonimem wytrzymałości i solidnej technologii w sektorze wózków przemysłowych  mówi Dirk Hail o partnerstwie z Clark Europe. – Produkty firmy Clark idealnie pasują do Habeko i naszej bazy klientów. Postrzegamy to jako zapewnienie nam doskonałej pozycji na przyszłość, dlatego z wielką energią podchodzimy do nowych zadań i wyzwań.


Zobacz także

Logicor Polska wprowadza zmiany w kadrze kierowniczej
GXO zwiększa zastosowanie robotów współpracujących
Nowy wymiar monitoringu transportu już w Polsce!
Boom na e-commerce zmienił sposoby dystrybucji towarów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów