Przejdź do artykułu
2022-03-22 | Wózki w akcji

Habeko partnerem handlowym firmy Clark

Clark Europe pozyskał nowego partnera handlowego w Niemczech na terenie Badenii-Wirtembergii, Firma Habeko GmbH & Co. KG. Doświadczony specjalista w dziedzinie wózków przemysłowych, z siedzibą w Weissach im Tal w okręgu Rems-Murr, przejmie sprzedaż i serwis wózków przemysłowych Clark w rejonie Stuttgartu.

Na zdjęciu: Dirk Hail, Partner Zarządzający Habeko GmbH & Co. KG

– Cieszymy się, że znaleźliśmy w Habeko – partnera z solidnym know-how w branży wózków przemysłowych, który zapewni kompetentne i kompleksowe wsparcie dla naszych klientów w regionie Stuttgartu  mówi Rolf Eiten, Prezes i Dyrektor Generalny Clark Europe. – Dzięki temu strategicznemu partnerstwu jeszcze bardziej rozszerzyliśmy naszą sieć sprzedaży na południu Niemiec.

Habeko może poszczycić się prawie 40-letnią historią firmy. W 1983 r. Peter Hail i jego żona Marlies założyli firmę Etex GmbH. Podstawową działalnością firmy był handel częściami zamiennymi do samochodów i pojazdów użytkowych oraz ich eksport na Bliski i Środkowy Wschód. Ze względu na coraz trudniejsze warunki polityczne i ekonomiczne w tych regionach, dwaj założyciele firmy szukali nowych obszarów działalności w Niemczech. Habeko GmbH wyłoniło się z tej reorganizacji w 1987 roku. Początkowo działalność nowej firmy koncentrowała się na handlu oponami i zestawami kół do wózków przemysłowych oraz do pojazdów używanych w transporcie wewnętrznym. Z biegiem czasu do nowych obszarów działalności dołączyły takie dziedziny, jak urządzenia do magazynowania i obsługi, urządzenia transportowe, ciągniki, mini-podnośniki i wózki przemysłowe. W 2008 roku Dirk Hail, syn założycieli firmy, przejął zarządzanie 100-procentowym przedsiębiorstwem rodzinnym jako Partner Zarządzający. Obecnie Habeko zatrudnia łącznie 10 osób w administracji, sprzedaży, serwisie i dziale części zamiennych.

– Cieszymy się również z możliwości współpracy z firmą Clark, producentem, którego nazwa jest synonimem wytrzymałości i solidnej technologii w sektorze wózków przemysłowych  mówi Dirk Hail o partnerstwie z Clark Europe. – Produkty firmy Clark idealnie pasują do Habeko i naszej bazy klientów. Postrzegamy to jako zapewnienie nam doskonałej pozycji na przyszłość, dlatego z wielką energią podchodzimy do nowych zadań i wyzwań.


Zobacz także

Logicor Polska wprowadza zmiany w kadrze kierowniczej
GXO zwiększa zastosowanie robotów współpracujących
Nowy wymiar monitoringu transportu już w Polsce!
Boom na e-commerce zmienił sposoby dystrybucji towarów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Firmy Ceramika Paradyż i Zeppelin Polska nawiązały stabilną współpracę
Firma Infor pozwala zredukować koszty serwisów
Clark rozszerzył serię wózków do trudnych zastosowań
R. Barciszewski Prezesem Zarządu polskiego oddziału Wanzl

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów