Przejdź do artykułu
2022-03-16 | Głos z rynku

GXO rozwija flotę autonomicznych robotów

GXO Logistics, Inc., operator logistyki kontraktowej, rozwija flotę autonomicznych robotów mobilnych (AMR), wspierając klientów w 28 krajach, gdzie prowadzi działalność, aby w podnieść wydajność i bezpieczeństwo. Po udanym wprowadzeniu cobotów do obsługi operacji dla klientów z branży e-commerce i dystrybucji, GXO wdraża je teraz dla klientów z branży spożywczej i produktów wielkogabarytowych. W ciągu najbliższych kilku miesięcy GXO wprowadzi flotę AMR w Wielkiej Brytanii i Holandii.

– W ciągu ostatnich 18 miesięcy przyspieszyliśmy proces wdrażania technologii modułowych – powiedział Phil Shaw, Wiceprezes Centrum Doskonalenia GXO. – Małe i zwinne roboty autonomiczne AMR mają przewagę nad instalacjami, które są cięższe i stacjonarne. Kiedy w szczycie sezonu obsługujemy większe wolumeny, możemy łatwo zwiększyć ilość robotów, a następnie przesunąć je do innej lokalizacji. W ostatnim kwartale 2021 r. zastosowanie urządzeń AMR pomogło naszym klientom zarządzić zmianami wynikającymi z przejściem konsumentów do kanału e-commerce.

Roboty AMR mogą zwiększyć wydajność nawet o 60% i poprawić dokładność operacji. Wpływają również na poprawę jakości obsługi klienta końcowego. Dla przykładu, urządzenia AMR mogą skrócić czas potrzebny do przetworzenia zamówienia, co oznacza, że klienci GXO mogą wydłużyć czas przyjmowania zamówień i nadal być w stanie realizować dostawy następnego dnia do swoich konsumentów. Wdrożenie rozwiązań operacyjnych z AMR przez GXO zwiększa także bezpieczeństwo, m.in. poprzez ograniczenie ilość manualnych przemieszczeń towaru wewnątrz magazynu.

W centrach logistycznych na całym świecie GXO zwiększa zastosowanie robotów AMR, wdrażając coboty opracowane przez 6 River Systems, Lowpad, iFollow i Locus. W jednym z centrów dystrybucyjnych o powierzchni 40 000 m2 w Holandii, GXO wykorzystuje roboty Lowpad do optymalizacji operacji dla branży spożywczej, która tradycyjnie obsługiwana jest w sposób ręczny. Praca robotów AMR jest nadzorowana przez specjalnie skonfigurowane oprogramowanie i algorytmy planujące trajektorię robotów, zaprojektowane tak, by optymalizować proces dystrybucji.

Robota Lowpad AMR można zobaczyć w akcji, w krótkim filmie poniżej:


Zobacz także

Nowe spojrzenie na łańcuch dostaw e-sklepu
Konsultant telefoniczny niedługo zmieni się w robota
Raben Logistics mierzy czas pracy z nowym systemem
Drony LabAir ze zgodą na transport próbek medycznych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DPD Polska otwiera nowy Oddział w Ełku
DHL Supply Chain i Reflaunt rewolucjonizucją sektor recommerce
Jako klucz do satysfakcji klientów
DB Schenker uruchamia magazyn dla klienta w Czechach

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów