Przejdź do artykułu
2022-06-08 | W Obiektywie

Fotorelacja z konferencji technicznych w Trzebnicy

Doskonałą możliwością do pogłębienia wiedzy i zapoznania się nowinkami technicznymi z zakresu utrzymania ruchu w zakładach produkcyjnych była konferencja Niezawodność i utrzymanie ruchu w zakładach produkcyjnych (Trzebnica, 18.05.2022). Aż 20 prelekcji i niemal 30 wystawców, duża ilość prezentowanych na stoiskach urządzeń i systemów oraz szeroki zakres tematyki, na to wszystko mogli liczyć uczestnicy konferencji. Oni również dopisali, ponieważ blisko 70 osób zdecydowało się wziąć udział.

Krótka relacja nie pozwala zaprezentowanie pełnego zakresu przedstawionych rozwiązań. Pomiary temperatury (kontaktowe i bezstykowe), pomiary ultradźwięków, pomiary drgań oraz narzędzia programowe od obróbki i analizy danych pomiarowych. Komponenty elektryczne i automatyki, od bezpieczników topikowych i najprostszych lampek sygnalizacyjnych, przez skomplikowane, zaawansowane czujniki do sterowników, w tym sterowników bezpieczeństwa. Smary, urządzenia do smarowania, a także urządzenia do filtracji i mikrofiltracji olejów. Po oprawy świetlne i urządzenia do utrzymania czystości na miejscu pracy. A to tylko niewielki wycinek.

Ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym w ramach prelekcji były kamery do wizualizacji poziomu ultradźwięków. Urządzenia wyposażone w kamerę wideo oraz matrycę nawet kilkuset detektorów ultradźwiękowych pozwalają na łatwe wykrywanie np. nieszczelności w instalacjach ciśnieniowych. Jednym z poruszanych tematów, który niejednokrotnie jest lekceważony, a mianowicie diagnostyka sieci przemysłowych. Niezawodność przepływu danych pomiarowych oraz sygnałów sterujących w układzie sterowania pozwala na utrzymanie ciągłości produkcji i właściwą pracę całych instalacji. Nie można zapomnieć również o automatyzacji i robotyzacji wielu działań produkcyjnych. W tym wypadku, szczególnie w przypadku robotyzacji, w tym także zastosowania robotów współpracujących (cobotów) mamy do czynienia z zapewnieniem wysokiej powtarzalności wyrobów, szczególnie przez wyeliminowania prostych, powtarzalnych czynności wykonywanych przez człowieka.

W programie konferencji znalazły się również warsztaty. Jedne dotyczyły one pomiarów termowizyjnych i ultradźwiękowych pomiarów w utrzymanie ruchu i nie tylko. Drugie natomiast dotyczyły pomiarów wibrodiagnostycznych maszyn przemysłowych. Stanowiły one pożyteczne uzupełnienie wielu informacji, które zostały przekazane w części prelekcyjnej, zgodnie z zasadą learnig by doing.

Dzień później miała miejsce konferencja Optymalizacja zużycia energii i mediów technicznych, która stanowiła możliwość do kadry zarządzającej oraz inżynierskiej wielu zakładów możliwość do poznania możliwości w zakresie efektywności, ekonomiczności, a także ekologicznych aspektów zarządzania energią. Poruszane zagadnienia były typowo techniczne, ale także nakierowane na możliwości jakie daje ustawodawca w zakresie poprawy wydajności energetycznej.


Zobacz także

Cztery spojrzenia na doświadczenie pracy w Grupie Utz
Mail Boxes Etc. nowym właścicielem GEL Proximity
Monitorowanie przesyłek przyszłością rynku dostaw
Monitoring GPS pojazdów - dlaczego warto mieć go w swojej firmie?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wiodące firmy wskazują drogę do innowacji i chmury
Tork o wpływie konserwacji zapobiegawczej na produktywność
W Szczecinie będzie bić serce świata logistyki
Firmy Ceramika Paradyż i Zeppelin Polska nawiązały stabilną współpracę

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów