2019-10-11 | W Obiektywie

Robotyzacja intralogistyki w praktyce

26 września 2019 r., producent autonomicznych robotów mobilnych, firma VersaBox, zorganizowała w swojej siedzibie w Warszawie, kolejny z serii VersaBox Academy warsztat „Robotyzacja intralogistyki w praktyce”. Szkolenie, przygotowane przez specjalistów z firmy VersaBox oraz ekspertów w zakresie cyfrowej transformacji, automatyki, finansowania i wdrażania cyfrowych innowacji, po raz drugi spotkało się z dużym zainteresowaniem - zgromadziło ok. 50 osób z całego kraju.
Podczas spotkania poruszone zostały następujące zagadnienia:
  • Robotyzacja procesów intralogistycznych w kontekście cyfrowej transformacji przemysłu
  • Wyzwania transformacji - bezpieczeństwo, ciągłość działania, wydajność, ryzyka operacyjne
  • Warunki skutecznej robotyzacji - o czym warto pamiętać tworząc koncepcję robotyzacji procesów intralogistycznych

W pierwszej merytorycznej części spotkania omówione zostały zagadnienia związane z cyfrową transformacją w przemyśle i logistyce. Borys Stokalski z RETHINK, nakreślił strukturę ekosystemu cyfrowego w „inteligentnej” fabryce. Przedstawił koncepcję platformy stworzonej przez VersaBox - AUTONOMY@WORK™, bazującej na nowoczesnych jednostkach SGV zdolnych do w pełni samodzielnej nawigacji w dynamicznym środowisku. Swoje prelekcje zaprezentowali również Bartosz Gorczyński, z firmy SICK Polska – pioniera w obszarze opracowywania przyszłościowych technologii czujników, a także Błażej Czajkowski, przedstawiciel CRIDO Polska – o możliwościach dofinansowania oraz ulgach podatkowych dla przedsiębiorstw stosujących tego typu rozwiązania w swoich zakładach. Mateusz Wiśniowski, CTO VersaBox, przedstawił strukturę procesu intralogistycznego na przykładzie wdrożenia u jednego z klientów VersaBox działającego w branży automotive.

Kluczowym punktem warsztatu była przeprowadzona przez CEO VersaBox Jakuba Michalskiego sesja demonstracyjna robotów VERSABOT działających w zaaranżowanym specjalnie na to wydarzenie środowisku hali produkcyjnej. Uczestnicy mieli okazję obserwować pokaz robotów VERSABOT500, najczęściej wybieranego SGV z oferty VersaBox (dostępne są również VERSABOT200 i 1000).

Po sesji merytoryczno-pokazowej na uczestników czekała część mniej oficjalna - dyskusja i rozmowy biznesowe.

VersaBox Academy to cykl warsztatów przeznaczonych dla managerów firm, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z optymalizacją i zapewnieniem ciągłości procesów produkcyjnych.


Zobacz także

Zobacz relację z VIII Forum Nowoczesnej Produkcji
Zobacz relację zdjęciową z eventu In4Log Industry 2019
Relacja video z In4Log 2018 jest już dostępna!
Zobacz relację zdjęciową z eventu In4Log Industry 2018
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

AGV w magazynie – w jakich obszarach warto wdrożyć samojezdne wózki?
Autonomiczne systemy transportowe są coraz powszechniejsze
Jak na nowo zorganizować transport wewnętrzny surowca i wyrobu gotowego bez udziału wózka widłowego?
Noc Robotyzacji w ASTOR Robotics Center po raz pierwszy
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA