Przejdź do artykułu
2023-09-21 | W magazynie

Jak wynająć magazyn i gdzie szukać ofert?

Każdy przedsiębiorca zarządzający firmą produkcyjną potrzebuje dostępu do przestrzeni magazynowej. W zależności od rozmiarów oraz zakresu prowadzonej działalności, indywidualnie ustala się wielkość powierzchni składowania oraz jej podział na kilka lokalizacji. Zdarza się, iż funkcjonowanie firmy w danym regionie nie wymaga budowy własnego obiektu – wtedy to wynajem stanie się najlepszym rozwiązaniem. Warto jednak w tej kwestii zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, o których postaramy się nieco szerzej opowiedzieć w poniższym wpisie. Zapraszamy!

Znalezienie dogodnej lokalizacji i konkretnego rodzaju magazynu

Liczba dostępnych w naszym kraju magazynów pod wynajem jest spora, przez co raczej żaden przedsiębiorca nie będzie miał problemu z ich znalezieniem. Najczęściej są one zlokalizowane na obrzeżach dużych miast, w niedalekim odstępie od dróg krajowych czy nawet autostrad. Raczej nie ma potrzeby szukania hal do składowania w ścisłym centrum, które jak można się domyślić nie posiada zbyt dużej powierzchni magazynowej.

Dzięki mapom internetowym, raczej nie ma problemu z oszacowaniem dokładnej lokalizacji takiego obiektu. Znacznie większym wyzwaniem dla przedsiębiorcy okazuje się wybór klasy samego magazynu. W ogólnym zestawieniu istnieje sześć grup oznaczonych konkretnymi literami wg. alfabetu oraz dołączonymi do nich znakami specjalnymi (A+, A, B+, B, C, D). Jak można się łatwo domyślić, to właśnie pierwsze oznaczenie symbolizuje najlepszą klasę magazynu, m.in. położonego w dobrej lokalizacji oraz wyposażonego w halę o wysokości minimum 13 metrów.

jak wynajac magazyn 02

Gdzie szukać ofert i informacji o magazynach?

Wielu przedsiębiorców dysponujących halami do składowania często nie wykorzystuje całej zgromadzonej w nich przestrzeni. Chcąc ułatwić pracę innym właścicielom firm oraz zarobić nieco więcej pieniędzy, oferują oni swoje magazyny na wynajem. Jest to możliwe głównie dzięki dedykowanym platformom pokroju 4SHELF – zarządzający biznesem użytkownicy mogą szukać ofert najmu, a także wystawiać tam swoje własne ogłoszenia. To czynność wbrew pozorom bardzo prosta i znacznie skracająca cały etap poszukiwań wynajmujących na własną rękę. Co więcej, wszystkie warunki najmu opisane są już na platformie, a ilość ogłoszeń sprawia, że przedsiębiorcy mają w czym wybierać.

Skrótowy proces najmu magazynu

Do podstawowych w tej kwestii czynności należy znalezienie konkretnej przestrzeni poprzez właśnie platformę 4SHELF. O lokalizacji i klasach magazynów wspominaliśmy już wcześniej, przez co nie ma potrzeby powtarzania tego samego po raz drugi. Wielkość powierzchni określana jest w sposób prosty i zrozumiały dla każdego – uwzględnia ona ilość mieszczących się na niej europalet. Przy zdecydowaniu się na najem określonej przestrzeni, warto wybrać się w owe miejsce w celu sprawdzenia jego stanu oraz samych warunków składowania. Ma to szczególne znaczenie przy towarach wymagających chociażby zaniżonej temperatury bądź wrażliwych na wilgoć.

W ramach platformy 4SHELF umowa generuje się automatycznie po dodaniu dodatkowych ustaleń między Gospodarzem a Rezerwującym, a warunki umowy są określone w Regulaminie działania Serwisu. Co warto mieć na uwadze, w ramach serwisu nie ma comiesięcznego abonamentu za wynajem. Warto więc skorzystać z ich usług i uprościć proces wynajmowania swojego magazynu czy też poszukiwania miejsc do magazynowania swoich towarów.

4SHELF jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej I: Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, Działania 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, Poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.


Zobacz także

Wywiad z Andrzejem Bobińskim, Pawłem Bobińskim i Pawłem Klimczewskim z firmy Logifact-Systems
Jakie są metody wczesnej diagnostyki detekcji łożysk w urządzeniach przemysłowych?
Bezpieczeństwo w środowisku produkcyjnym polega na zapobieganiu nagłym zdarzeniom
Brama magazynowa to nie jest wyłącznie zabezpieczenie otworu w ścianie budynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowe funkcjonalności platformy DB SCHENKER | connect
Hama Polska powiększa kompleks w Robakowie
7R pozyskało 15 mln euro na budowę w Katowicach
Dematic realizuje swoje największe zamówienie

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów