Przejdź do artykułu
2023-02-20 | W magazynie

Wyzwanie grupy Utz*

Trwałe pojemniki plastikowe to wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i budowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w jednej decyzji inwestycyjnej.

O tym, że produkcja plastikowych pojemników i palet nie wyklucza zrównoważonego rozwoju i neutralności klimatycznej, świadczy innowacyjny lider Utz z produkcją neutralną pod względem emisji CO2 i przyszłościową strategią klimatyczną.

Co wyróżnia szwajcarską grupę wśród firm?

Grupa Utz opracowuje i produkuje modułowe systemy pojemników plastikowych i palet z tworzyw sztucznych na całym świecie. Utz jest w tej dziedzinie liderem rynku, szczególnie w zakresie inteligentnych opakowań wielokrotnego użytku dla sektora logistyki i transportu.

Innowacyjne rozwiązania produktowe są wytwarzane z wykorzystaniem formowania wtryskowego, termoformowania i wytłaczania. Procesy produkcyjne Utz są – w miarę możliwości - zautomatyzowane, sterowane cyfrowo i stale monitorowane.Utz ma wielu stałych klientów, którzy cenią innowacyjność i wydajność firmy. Wśród nich są międzynarodowi liderzy rynku z wielu branż, którzy polegają na specyficznych dla klienta rozwiązaniach firmy Utz.

proces recyklingu

Jakie są obecne wyzwania?

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, zmniejszenie śladu węglowego i wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym to główne tematy naszych czasów. Jako przetwórca dużych ilości tworzyw sztucznych, Utz uważa się za firmę szczególnie odpowiedzialną: jej celem jest wykorzystanie surowców nadających się do recyklingu, zapewnienie długiego okresu użytkowania w cyklu klienta oraz zapewnienie całkowitego odzysku i 100% recyklingu w postaci nowych produktów – zgodnie z zasadą Box2Box®.

Jakie rozwiązania oferuje w tej dziedzinie Utz?

Utz bardzo wcześnie realizował ideę opakowań wielokrotnego użytku o zmaksymalizowanej żywotności i oferował swoim klientom modułowe systemy wielokrotnego użytku.

Obecnie Grupa Utz koncentruje się na zastępowaniu energii z paliw kopalnych energią odnawialną we wszystkich zakładach, eliminując w ten sposób emisje z zakresów Scope1 i Scope2. Do czasu osiągnięcia tego celu emisje te będą kompensowane przez wybrane projekty klimatyczne na całym świecie.

Pojemniki i palety wielokrotnego użytku w celu zmaksymalizowania żywotności wymagają nie tylko wysokiej jakości produktu. Muszą również spełniać wysokie wymagania logistyki i automatyzacji oraz zapewniać niezbędną stabilność. Nie musi to jednak oznaczać większej wagi lub zużycia plastiku: nowe rozwiązania z inteligentnymi funkcjami produktu i unikalnym wzornictwem zapewniają rozwiązania opakowaniowe i transportowe oszczędzające zasoby.

W ten sposób Utz oszczędza plastik tam, gdzie to możliwe i tam, gdzie ma to sens ekonomiczny. Co więcej: Utz oferuje wyłącznie produkty wykonane w 100% z surowców nadających się do recyklingu. Już dziś ponad 25% surowców składa się z wysokiej jakości tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. To właśnie potwierdza marka UIC® firmy Utz.

Jaką strategię będzie realizował Utz w przyszłości?

Zrównoważony rozwój i neutralność klimatyczna nie są dla Utz pustymi terminami, ale centralnym elementem strategii korporacyjnej. Nowe, kreatywne rozwiązania wielokrotnego użytku w zakresie transportu ładunków będą nadal dostosowywać się do obecnych procesów logistyki klienta.

picture2

Informacje o Grupie Utz
Zatrudniając 1300 pracowników w 8 zakładach produkcyjnych na 3 kontynentach, projektujemy i produkujemy odpowiednie, zrównoważone pojemniki logistyczne wielokrotnego użytku oraz palety i części techniczne z tworzyw sztucznych. Wieloletnie doświadczenie, dogłębna znajomość branży i bezpośrednia bliskość naszych klientów sprawiają, że jesteśmy globalnym graczem.

*Materiał promocyjny


Zobacz także

Raport „Trendy kształtujące intralogistykę 2023” – jak w najbliżej przyszłości będzie wyglądał rynek logistyki wewnętrznej?
Jak i czym skutecznie chronić oraz zabezpieczać ludzi i elementy newralgiczne magazynów?
Nie musisz wydawać fortuny na przydatne wyposażenie
Innowacje w logistyce magazynowej wynikają z konkretnych potrzeb rynkowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Obieg zamknięty w logistyce
Zalety Pojemników Wielokrotnego Użytku nad Jednorazowymi Opakowaniami
Grupa Utz dzieli się osiągnięciami na konferencji COP28
Opakowania plastikowe wielokrotnego użytku w gospodarce zamkniętego obiegu

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów