Przejdź do artykułu
2022-11-04 | W magazynie

Ekologiczne alternatywy*

Loadhog projektuje swoje produkty i wprowadza stale innowacje, aby zastosowane tworzywa sztuczne jak najdłużej nadawały się do ponownego wykorzystania oraz miały najniższy ślad węglowy i niewielką ilość dodatków. Umożliwia to łatwy recykling materiałów, dzięki czemu można je ponownie wykorzystać w nowej konstrukcji opakowania.

Nasz specjalistyczny zespół projektantów ma wieloletnie doświadczenie w dziedzinie innowacji. Począwszy od projektowania opakowań zwrotnych dla łańcuchów dostaw, po tworzenie nowoczesnych produktów spełniających określone potrzeby klientów i rynku.

Z duchem czasów

Firma Loadhog zauważyła na rynku trend do odchodzenia od materiałów jednorazowego użytku, szczególnie z powodu ich wzrastającej ceny. Tendencji tej towarzyszy ograniczanie śladu węglowego, co jest związane z oczekiwaniami społecznymi oraz wymogami prawnymi. Taki kierunek działań przyniesie nie tylko znaczne korzyści dla środowiska, ale także pozwoli wybierającym tę drogę firmom, na pokazanie klientom ich przyjaznego środowisku wizerunku oraz działań. Dzięki wprowadzeniu zmian teraz, firmy zwiększą przewagę konkurencyjną w porównaniu z podmiotami, które zrobią to w chwili, gdy raporty dotyczące emisji dwutlenku węgla będą poddawane dokładniejszym kontrolom.

Recyklingowe propozycje

Opakowania wielokrotnego użytku Loadhog eliminują konieczność zastosowania opakowań jednorazowego użytku w całym łańcuchu dostaw. Loadhog Pallet Lid to jeden z najpopularniejszych zamienników opakowań jednorazowych oferowanych przez firmę. Stanowi ekologiczną alternatywę dla folii stretch i może być produkowany z materiałów pochodzących z recyklingu. Loadhog Pallet Lid pozwoliło firmom Sky i Unipart Logistics zrezygnować ze wszystkich jednorazowych opakowań w całym łańcuchu dostaw. To wytrzymałe rozwiązanie, służące do mocowania na palecie pokrywy z wysuwanymi pasami i wbudowanym mechanizmem napinającym. Zapewnia szybkie zabezpieczenie ładunku bez generowania odpadów. Umożliwiło ono wyeliminowanie 10,2 ton folii rocznie, co odpowiada 79 200 paletom plastiku jednorazowego użytku rocznie.

web5

Dodatkowo na początku tego roku firma Loadhog wprowadziła rozwiązanie Autotote, które jest kolejną nowością w dziedzinie kontenerów intralogistycznych. Konstrukcja Autotote zapewnia płynne i ciche przesuwanie, dzięki jednolitej wzmocnionej podstawie z podwójną warstwą oraz wzmocnionym krawędziom. Automatyzacja ma coraz większe znaczenie, a według szacunków, globalny rynek intralogistyczny będzie rosnąć w latach 2020 - 2030 w tempie 15,5% rocznie. Skłania to wielu klientów do dostosowania swoich łańcuchów dostaw do wyzwań przyszłości. Autotote zapewnia całościowe korzyści od poprawy dokładności i prędkości, po ograniczenie ilości odpadów. Nadaje się do wszystkich przenośników oraz jednostek przenoszących, a także posiada zoptymalizowaną konstrukcję podstawy, która minimalizuje hałas i niepożądane zmiany kierunku. Loadhog może wyprodukować pojemnik z mieszanki materiałów pochodzących z recyklingu i tworzyw pierwotnych, przyczyniając się w ten sposób do ograniczenia wskaźnika emisji dwutlenku węgla w łańcuchu dostaw.

Wszechstronność i wydajność

Oprócz Autotote, Loadhog wprowadził Omnimax, czyli uniwersalny pojemnik, którego można używać w całym łańcuchu dostaw. Ma on przede wszystkim zastosowanie w zautomatyzowanych systemach w celu zwiększenia wydajności kompletowania zamówień w magazynie. Wykorzystuje się go także w celu lepszego wykorzystania przestrzeni w pojeździe podczas transportu do sklepu i dostawy do klienta końcowego. Zgodnie z regulacjami FM Global, Omnimax może być również produkowany z otworami drenażowymi, aby umożliwić odpływ wody w przypadku pożaru. Wraz ze wzrostem sprzedaży e-commerce w ciągu ostatnich lat (z 13,8% w 2019 r. do 19,6% w 2021 r. na całym świecie), sprzedawcy detaliczni musieli skoncentrować się na aplikacjach typu Click & Collect oraz ostatniej mili. Wydajność tych procesów operacyjnych stała się zatem priorytetem. Omnimax jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie i stanowi przyszłościowe rozwiązanie w logistyce detalicznej.

Wiedza, doświadczenie i kompetencje to czynniki, które pozwalają Loadhog na produkcję wysokiej jakości optymalnych rozwiązań opakowaniowych.Nasz zespół, aby pozostać na czele w branży i zaplanować przyszłą ofertę produktową, poświęca czas na badanie nowych oraz już istniejących rynków. Oprócz obecnej linii produktów, Loadhog może zaprojektować i zaoferować produkty spełniające szczególne wymagania . Na przykład, jeśli klient używa już opakowań zwrotnych, ale ma problemy z uszkodzeniami i użytecznością, zespół projektowy Loadhog dostosuje, zmieni i wdroży rozwiązania, które spełnią wymagania zamawiającego i rozwiążą jego problemy.

* artykuł sponsorowany

 

loadhog main CMYK 300ppi

 

 

 

Loadhog

Wojciech Frontkiewicz

Tel. Kom +48 512 783 827

w.frontkiewicz@loadhog.com
www.loadhog.com


Zobacz także

Jak zmieni się funkcjonowanie firmy logistycznej po cyfrowej zmianie?
Jak prognozować i realizować spiętrzenia okresowe w logistyce?
Firmy Ceramika Paradyż i Zeppelin Polska nawiązały stabilną współpracę
Wózki czołowe Yale GDP/GLP serii N o udźwigu 2,0–3,5 t
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

18 lat współpracy Silny&Salamon i Cobi
Rozwój e-commerce napędza pozostałe rynki
Opakowania plastikowe wielokrotnego użytku w gospodarce zamkniętego obiegu
Modułowe rozwiązanie do transportu magazynowego

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów