Przejdź do artykułu
2021-10-01 | W magazynie

Śledzenie aktywów za pomocą etykiet RFID

Brady Corporation może zaprojektować optymalne rozwiązanie w zakresie etykietowania RFID do śledzenia aktywów i zarządzania zapasami, odpowiednie dla każdej powierzchni. Opcje dostosowywania obejmują wybór anten, chipów, opcjonalnych czujników, materiałów etykiet, klejów i nadruków.

Etykieta RFID dostosowana do Twojego środowiska

Brady wykorzystuje całą swoją wiedzę i możliwości, aby oferować złożonym branżom unikalne rozwiązania w zakresie etykietowania RFID, dostosowane do konkretnych zastosowań i środowisk. Można dostosować takie elementy etykiet RFID, jak anteny, chipy, opcjonalne czujniki, kleje, materiały etykiet klasy przemysłowej, kształt i kolor etykiet, nadruki na etykietach i ich zaprogramowanie. Szerokie opcje dostosowania pozwalają na modyfikację zasięgu odczytu RFID oraz obejmują zastosowania wymagające odporności na ścieranie, chemikalia, oleje lub czynniki zewnętrzne i możliwość stosowania zarówno na powierzchniach metalowych, jak i niemetalowych.

Możliwość korzystania z zalet technologii RFID w każdym środowisku przemysłowym

Skanowanie i identyfikowanie lub lokalizowanie wielu produktów jednocześnie z dużej odległości lub pojedynczo z bliska. Zalety technologii RFID obejmują wzrost wydajności w zakresie odbioru, kompletacji, załadunku i wysyłki, w produkcji, montażu i konserwacji oraz śledzenia, monitorowania i kontroli zapasów. Dzięki skanerom ręcznym i strategicznie rozmieszczonym skanerom stacjonarnym można automatycznie śledzić i namierzać prawie każdy produkt.

Kompleksowe rozwiązanie

Brady może dostarczyć kompleksowe rozwiązanie, obejmujące drukarki RFID z funkcją drukowania i programowania oraz skanery niestandardowych etykiet RFID. Możemy dostarczyć i zintegrować oprogramowanie do zarządzania procesami wykorzystującymi technologię RFID, które mogą obejmować wykrywanie bliskości, wskazówki dotyczące konserwacji lub instalacji, kontrolę przesyłek, automatyzację wózków widłowych w magazynach lub proste zliczanie produktów w określonych bramkach skanera.

Dowiedz się więcej o kompletnym rozwiązaniu RFID >>

RFID Solutions items

Jakie korzyści odniosły inne firmy? Zapoznaj się w naszym studium przypadku:

Wysoka wydajność wysyłki i instalacji urządzeń medycznych dzięki technologii RFID

Wyzwanie: Znaczący wzrost wydajności logistyki

Producent urządzeń chciał podnieść standard obsługi klienta przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Firma poszukiwała partnera, który pomógłby we wdrożeniu rozwiązania umożliwiającego szybką i kompletną wysyłkę urządzeń medycznych oraz usprawnienie instalacji w szpitalach.

Rozwiązanie: Śledzenie i monitorowanie przesyłek oraz instalacji za pomocą niestandardowych etykiet RFID

Wraz z partnerem firma Brady zaprezentowała kompletne i wydajne rozwiązanie logistyczne oparte na technologii RFID. Firma Brady zaoferowała etykiety RFID i programowalne drukarki, a nasz partner – niestandardowe oprogramowanie i skanery.

Firma Brady wybrała swoje etykiety RFID L-2588-26B, dostosowując ich rozmiar do zamówionego formatu A5. Zastosowano w nich wkładkę RFID o zasięgu odczytu wynoszącym 10 m, ponadto każdą z etykiet wyposażono w warstwę klejącą. Etykiety mogą zostać zaprogramowane i wydrukowane przez klienta za pomocą drukarek RFID do drukowania i programowania, dostarczonych przez firmę Brady. Etykiety są dodawane do każdego opakowania komponentu urządzenia medycznego, gdy jest on pobierany z magazynu producenta maszyn. Dzięki temu identyfikacja komponentu nie wymaga ustawienia go w linii wzroku i jest możliwa z większej odległości.

Bramki skanujące RFID sprawdzają każde opakowanie komponentu pod kątem listy ładunkowej w systemie ERP naszego klienta. Ułatwia to filtrowanie niewłaściwych komponentów, ponadto system wskazuje wszelkie brakujące elementy i potwierdza kompletność przesyłki.

Po przybyciu do użytkownika końcowego lub w dowolnym miejscu łańcucha logistycznego można szybko sprawdzić kompletność ładunku, obchodząc ciężarówkę ze skanerem RFID. Rozładunek opakowań komponentów przebiega sprawniej, ponieważ etykiety RFID i niestandardowe oprogramowanie oferują wskazówki dotyczące miejsca, w którym powinna się znaleźć zawartość. Umożliwia to instalatorom efektywne porządkowanie opakowań komponentów podczas rozładunku.

Za pomocą oprogramowania etykieta RFID umieszczona na każdym opakowaniu wskazuje również instalatorom właściwą kolejność montażu. Alerty zbliżeniowe pomagają znaleźć najmniejsze opakowania komponentów potrzebne do szybkiego i skutecznego uruchomienia nowego urządzenia medycznego w szpitalu.

Efekty: Szybsze uruchamianie urządzeń medycznych dzięki etykietom RFID

RFID Label Roll lowres

Dzięki technologii RFID można teraz szybciej uruchamiać urządzenia medyczne w szpitalach. Wzrost wydajności rozpoczyna się od zapewnienia kompletnych dostaw opakowań komponentów urządzeń medycznych do każdego szpitala na świecie. Instalatorzy nie muszą już obserwować wzrokowo setek opakowań komponentów, zamiast tego mogą korzystać z funkcji wykrywania zbliżeniowego, obsługiwanej przez niestandardowe oprogramowanie i skanery RFID, a także drukowane na miejscu etykiety RFID.

 

Brady Polska
www.brady.pl
central_europe@bradycorp.com


Zobacz także

Duża aktywność deweloperów skutkuje rekordowym poziomem powierzchni w budowie
Gdzie znajdują się najlepsze lokalizacje magazynowe w kraju?
BALU – profesjonalizm na najwyższym poziomie
Malowanie linii i natryskowe oznaczenia poziome
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów