Przejdź do artykułu
2021-09-02 | W magazynie

Bramy z charakterem*

Innowacyjny projekt firmy BALU Bramy Polska w Mielcu - montaż pierwszej w Polsce bramy teleskopowej, której napęd w wersji Inline 250 Speed otwiera bramę o szerokości 15 m w zaledwie 24 s. Z kolei QUATTRO ECO – nowoczesny typ bramy harmonijkowej – został zamontowany w fabryce akumulatorów w Dąbrowie Górniczej.

Firma BALU / HOLLER Polska, znany producent nowoczesnych bram przesuwnych, teleskopowych i harmonijkowych, w ostatnim czasie zrealizował dwa interesujące projekty. Pierwszym z nich był montaż bramy teleskopowej w firmie BURY z Mielca, a drugim montaż bramy harmonijkowej BALU QUATTRO ECO w fabryce akumulatorów w Dąbrowie Górniczej. W tym projekcie wykonawcą była firma JAKON.

W trudnym wciąż dla rynku okresem pandemicznym BALU funkcjonuje normalnie. Firma realizuje projekty w różnych częściach świata i nawet jeśli jeden region notuje czasowe spowolnienie, inne umożliwiają realizowanie produkcji na zakładanym poziomie. W Polsce projekty są realizowane bez zakłóceń. Przykładem mogą być wymienione wcześniej realizacje w Mielcu i Dąbrowie Górniczej.

mielec2

Bramy teleskopowa

Brama teleskopowa zastosowana w firmie BURY to inteligentne rozwiązanie przeznaczone dla terenów o ograniczonej przestrzeni. Może doskonale spełniać swoją rolę w różnorodnych miejscach. Stabilna i trwała konstrukcja sprawia, że tego typu bramy są odporne na czynniki zewnętrzne. Brama wyposażona jest w elektroniczne sterowanie zgodne z najnowszymi standardami. Blokada i akcesoria Locinox, Napęd Totmann lub pełna automatyzacja plug and play. Napęd w wersji Inline 250 Speed otwiera bramę o szerokości 15 m w zaledwie 24 s.

Napęd i elementy sterujące zainstalowane w słupie napędowym stanowią optymalną ochronę przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto w słupie napędowym jest zainstalowana lampa sygnalizacyjna LED. W automatycznej bramie BALU napęd jest zainstalowany na zewnątrz w sposób niezwracający uwagi, a moc jest przekazywana przez listwę zębatą umiejscowioną wewnątrz szyny jezdnej. Sterowanie oraz wszystkie akcesoria również znajdują się w słupie napędowym.

Dzięki łatwej w pielęgnacji, odpornej na zarysowania i warunki atmosferyczne powłoce lakierniczej wygląd bramy jest niezmienny przez lata. Przedstawiciele producenta podkreślają, że teleskopowe bramy przesuwne są dostępne w niezliczonej ilości kombinacji i wariantów wyposażenia. Firma BALU / HOLLER Polska oferuje również teleskopowe bramy z prowadzeniem pod kątem dopasowane do każdej posesji. – Koncepcja naszej bramy była „szyta na miarę”, dlatego cieszymy się bardzo, że została profesjonalnie skrojona nie tylko z wszystkimi wymaganiami sztuki, ale też była premierą w Polsce. Oczekiwaliśmy kompletnego rozwiązania dopasowanego do indywidualnych potrzeb i takowe otrzymaliśmy – zapewnia Roman Wolski, Specjalista ds. Zakupów Inwestycyjnych w firmie BURY.

Brama harmonijkowa QUATTRO ECO

To rozwiązanie wybrała fabryka akumulatorów w Dąbrowie Górniczej, a generalnym wykonawcą była firma JAKON. Konstrukcję typu QUATTRO ECO stanowią specjalnie opracowane profile aluminiowe charakteryzujące się wysoką jakością wykonania. Dzięki maksymalnej prędkości otwierania i zamykania do 0,75 m/s i kompaktowej konstrukcji, ta szybka brama harmonijkowa zasługuje w pełni na swoją nazwę.

Cechy charakterystyczne tego typu bramy to m.in.:

– aluminiowe skrzydło o wysokiej jakości powierzchni z różnymi wypełnieniami,

– solidne ocynkowane i malowane proszkowo stalowe słupy 250 x 150 mm,

– sterowanie w kolumnie napędu,

– sterowanie napędem i płynne odblokowanie awaryjne na wysokości roboczej,

– łagodny rozruch i łagodne zatrzymanie o niskim zużyciu energii,

– mechanizm składania i popychacze ze stali nierdzewnej.

Przy okazji warto podkreślić, że sam układ napędowy jest innowacyjny, a skrzydła bramy są zamykane przez samoblokujące się silniki. Quattro ECO są dostarczane w systemie Plug & Play. – Łączy ona w sobie kilka zalet – nowe technologie, szereg innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają funkcjonowanie firmy, oraz wysokie wymagania w zakresie standardów bezpieczeństwa. Jednym zdaniem – to profesjonalne ogrodzenie aluminiowe w nowoczesnym designie – wylicza Michał Bukowiecki, Kierownik ds. Jakości w JAKON.

Pakiet all inclusive

Przedstawiciele BALU / HOLLER Polska podkreślają, że firma działa w oparciu o tzw. pakiet all inclusive, czyli dostarcza do klientów nie tylko wysokiej jakości produkty, ale także zapewnia wsparcie techniczno-handlowe w dziedzinie przygotowania projektu, montaż, serwis 24/7 itp. W ofercie BALU / HOLLER Polska jest np. system bram przemysłowych, których montaż u klienta może odbyć się już po 7 dniach od daty zamówienia. Atutem jest również fakt, że bramy oraz ogrodzenia są wykonane z aluminium, które jest o 60% lżejsze od stali i do tego jest materiałem w 100% nadającym się do tzw. czystego/ekologicznego recyclingu.

BALU Bramy Polska

Wyłączny dystrybutor w Polsce:
HOLLER Polska

ul. Szarych Szeregów 2
33-100 Tarnów
tel. 733 791 167
e-mail: info@balu-bramy.pl


www.balu-bramy.pl
www.baluminium.pl

 

Ten i inne artykuły znajdziecie w czasopiśmie Magazynowanie i Dystrybucja – dostępnym w naszym sklepie

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Dlaczego warto o to zadbać?
Jak e-commerce zmienił logistykę?
Smart fabryka to nadal wizja, czy już rzeczywistość?
Oprogramowanie ORTEC podniosło efektywność łańcucha dostaw RTV EURO AGD
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów