2020-02-26 | W magazynie

Micro kiosk Bilberry xT

Podstawą każdego wydajnego przedsiębiorstwa są sprawnie i bezbłędnie przebiegające procesy produkcyjne oraz logistyczne. Nieustannie zmieniający się rynek, a także wciąż rosnąca konkurencja wymagają od przedsiębiorców ciągłego udoskonalania mechanizmów funkcjonowania firm oraz wdrażania nowoczesnych systemów automatycznej identyfikacji i szeroko pojętej kontroli.

Właściciele przedsiębiorstw powinni pamiętać, że aby utrzymywać permanentną przewagę konkurencyjną muszą przykładać uwagę do tego, by niezbędne już w tych czasach systemy informatyczne przynosiły ich firmie realne zyski oraz przekładały się na stały wzrost efektywności pracy.

„Ciągłe doskonalenie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie związane jest z nieustannym poszukiwaniem możliwości ich usprawniania i niwelowania błędów związanych z produkcją wadliwych towarów czy też wysyłką produktów niezgodnych z zamówieniem pod nieodpowiedni adres klientów. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi najnowszy produkt specjalistów firmy HDF, którzy stworzyli rozbudowany system kontroli zgodności zamówienia z wyrobem końcowym, tzw. micro kiosk Bilberry xT” - komentuje Łukasz Russak, projektant systemów informatycznych HDF.

Bilberry xT left

PEŁNA ZGODNOŚĆ Z SYSTEMEM LINUX, SAP ORAZ PROFESJONALNE WSPARCIE SERWISOWE

Bilberry xT działa w oparciu o system operacyjny Linux, co zapewnia użytkownikom bezawaryjność tego urządzenia oraz płynność i szybkość jego obsługi. Linux zapewnia także duże bezpieczeństwo i zdecydowanie lepszą ochronę przed złośliwymi programami oraz wirusami popularnymi w środowisku Windows. Dodatkowo Linux daje możliwość jego konfiguracji z terminalami moblinymi, skanerami kodów kreskowych i etykieciarkami, a także obsługuje serwery sieciowe naszych klientów.

Micro kiosk współpracuje też z popularnym w wielu firmach systemem SAP, dzięki czemu przechwytuje dokumenty, które są przez niego generowane, a następnie automatycznie zleca ich wydruk. Wszystkie te działania odbywają się bez konieczności bezpośredniej ingerencji w sam system.

Mini PC Bilberry xT jest stworzony w oparciu o minikomputer jednopłytkowy, dzięki czemu programiści i informatycy w firmach naszych Klientów mogą go konfigurować w dowolny sposób, zgodnie z zapotrzebowaniem swoich przedsiębiorstw.

Specjaliści HDF gwarantują pełne wdrożenie kontrolera Bilberry xT w siedzibie klienta, a także zapewniają kompleksowe wsparcie serwisowe i techniczne oraz błyskawiczną naprawę urządzeń, które uległy awarii. Pozwala to na zachowanie płynności procesów zachodzących w przedsiębiorstwie oraz uniknięcie przestojów produkcyjnych.

JAK DZIAŁA SYSTEM KONTROLI ZGODNOŚCI PRODUKTÓW Z ZAMÓWIENIEM?

W związku z tym, że każde przedsiębiorstwo posiada inną specyfikę pracy i wymaga innych rozwiązań, funkcje micro kiosku Bilberry xT projektowane są na zamówienie, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem klientów. Dzięki temu, każde urządzenie staje się unikalne i może posiadać dowolne moduły systemu kontroli zgodności, a przy tym wyróżnia się dodatkowo o wiele niższą ceną i zdecydowanie większą elastycznością niż konkurencyjne produkty.

„Dodatkową jego zaletą jest kompaktowy rozmiar, który pozwala zainstalować urządzenie praktycznie wszędzie. Ponieważ zajmuje ono mało miejsca, nie wymaga stworzenia osobnego stanowiska i świetnie sprawdza się zamontowane na niewielkiej powierzchni, np. przy linii produkcyjnej. Poprzez wykorzystanie w kontrolerze technologii najnowszej generacji, umożliwia on obsługiwanie wielu zleceń na raz, czego nie może nam zapewnić korzystanie wyłącznie z tradycyjnych sterowników PLC” – dodaje Łukasz Russak.

  1. WBUDOWANY MODUŁ SKANUJĄCY

Micro kiosk Bilberry xT posiada moduł skanujący wiodącego producenta urządzeń do automatycznej identyfikacji. Charakteryzuje się on bardzo czułym sensorem, który umożliwia rejestrowanie obrazów z pełną prędkością 60 klatek na sekundę. Szybkość jego działania pozwala znacznie zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa i zoptymalizować produkcję. Dodatkowo moduł bez problemu radzi sobie z każdym kodem, zarówno linearnym (1D) jak i QR Code oraz DataMatrix, a także MaxiCode, Micro QR Code (2D) i wieloma innymi rodzajami.

„Użytkownicy naszego mini PC Bilberry xT otrzymują niedrogie rozwiązanie, które zapewnia im najwyższą wydajność pracy oraz mnogość różnorodnych funkcji. Dodatkowo mają do dyspozycji najbardziej niezawodny w swej klasie skaner, zapewniający najlepszy odczyt podczas każdej próby oraz intuicyjną obsługę. Żeby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z modułu skanującego istnieje możliwość jego odpowiedniego zaprogramowania tak, by odczytywał on kody automatycznie po ich przyłożeniu do skanera” – komentuje Łukasz Russak.

  1. BEZBŁĘDNA KONTROLA ILOŚCI PRODUKTÓW

Micro kiosk Bilberry xT wchodzi w bezpośrednią interakcję z operatorami, dzięki czemu bezbłędnie przeprowadza ich nawet przez najbardziej złożony proces kompletacji zamówienia. Pracownicy produkcji mogą zeskanować kod znajdujący się na zleceniu wydrukowanym z systemu, a następnie odczytać z wyświetlacza urządzenia wszelkie niezbędne informacje dotyczące zamówienia, m.in. dane o tym jakie produkty powinny znaleźć się w konkretnym opakowaniu oraz w jaki sposób mają one zostać spakowane. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć błędów dotyczących zgodności wyrobów końcowych z otrzymanym zamówieniem, a tym samym chroni przedsiębiorców przed stratami finansowymi związanymi ze zwrotami towarów czy też nadprodukcją.

      2. AUTOMATYCZNY WYDRUK ETYKIET LOGISTYCZNYCH

Z micro kioskiem Bilberry xT jest także skonfigurowana niewielka drukarka etykiet, która pozwala na odpowiednie znakowanie opakowań. Po zakończonej kompletacji wyrobów gotowych każdy z użytkowników może zlecić automatyczny wydruk etykiety logistycznej za pomocą przycisków umieszczonych w mini PC Bilberry xT. Na etykiecie mogą znajdować się dowolne informacje, w zależności od zapotrzebowania konkretnego przedsiębiorstwa. Następnie etykietę można nakleić na konkretne opakowanie, które zostanie w ten sposób odpowiednio oznakowane i przygotowane do wysyłki. Na etykiecie również mogą znajdować się informacje dotyczące ilości produktów znajdujących się w konkretnym opakowaniu, a także termin ich ważności lub adres zamawiającego.

     3. TRACEABILITY, CZYLI PRODUKCJA ZGODNA Z NAJNOWSZYMI STANDARDAMI

Zgodnie z regulacjami Wspólnoty Europejskiej, przedsiębiorcy mają obowiązek wprowadzania oznaczeń partii produkcyjnych na wyrobach gotowych, których obrót jest związany z UE. Art. 18 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady nr 178/2002 z dnia 28 stycznia 2002r. Mini PC Billbery ułatwia przestrzeganie wszelkich norm za pomocą automatycznego wydruku etykiet z oznaczeniem partii czy też serii produkcyjnej na produkcie (lub partii produktów). Na tej podstawie możliwe jest także automatyczne prowadzenie i archiwizowanie dokumentacji oraz danych umożliwiających identyfikację różnego rodzaju produktów, na przykład wyrobów spożywczych, surowców czy innych substancji.

„Dzięki kontrolerowi Bilberry xT możliwe jest bieżące rejestrowanie oraz sprawdzanie historii, położenia lub zastosowania wybranych produktów, śledzenie ruchu towarów, zarówno naprzód jak i w tył, co oznacza, że system daje użytkownikom możliwość przewidzenia następnych czynności, jak również kontrolowanie tego co do tej pory działo się z konkretnym produktem, np. określenie pochodzenia towarów, materiałów czy półfabrykatów jak i identyfikację poprzednich etapów procesu produkcyjnego oraz zasobów odpowiedzialnych za ten proces” – zauważa Łukasz Russak.

     4. TRZY PROGRAMOWALNE PRZYCISKI FUNKCYJNE

Mini PC Bilberry xT został wyposażony w 3 programowalne przyciski, które działają dokładnie w taki sposób, w jaki klient sobie wymarzy. Mogą zatem dotyczyć różnorodnych funkcji w urządzeniu odpowiadającym za kontrolę zgodności produktów z zamówieniem. Przykładowo i najbardziej intuicyjnie - zielony przycisk może służyć do akceptowania funkcji zlecanych do wykonania micro kioskowi Bilberry xT, czerwony do anulowania zleceń lub zatrzymywania linii produkcyjnej w przypadku wykrycia błędów, a żółty do swobodnego poruszania się po menu systemu kontroli zgodności produktów.

„W programowaniu Bilberry xT ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia naszych kontrahentów. Wiedza i doświadczenie specjalistów oraz projektantów naszego autorskiego systemu kontroli zgodności wyrobów końcowych pozwala nam na tworzenie nieskończonej ilości funkcji i modułów, które mogą sukcesywnie usprawniać procesy produkcyjne w różnego rodzaju przedsiębiorstwach” – dodaje Łukasz Russak.

     5. SYSTEM KONTROLI ZGODNOŚCI PRODUKTÓW W TRYBIE ONLINE

Za pomocą Wi-Fi, kontroler bez problemu łączy się z Internetem. Na jego 3,2 calowym wyświetlaczu użytkownicy mogą otworzyć przeglądarkę i uruchomić oprogramowanie online, np.: wewnętrzny program magazynowy lub system produkcyjny. Dzięki temu, w łatwy sposób można pobrać wszelkie niezbędne informacje dotyczące realizacji zamówień, a także informować o postępach i zmieniać ich status w czasie rzeczywistym. Taka funkcja znacznie przyspiesza kolejne etapy procesu, na przykład informuje operatorów wózków widłowych o gotowości zamówienia i możliwości odebrania opakowań z linii produkcyjnej w celu przygotowania ich do wysyłki.

    6. SZCZEGÓŁOWE RAPORTY Z PRZEBIEGU PROCESU PRODUKCYJNEGO

Micro kiosk Bilberry xT daje użytkownikom możliwość automatycznego generowania obszernych raportów dotyczących m.in. przepływu towarów wykorzystywanych do produkcji towarów, a także ilości wytworzonych wyrobów gotowych na przestrzeni wybranych tygodni, miesięcy czy też lat. Ta funkcja pozwala zidentyfikować najlepiej sprzedające się produkty oraz komponenty, które najczęściej wykorzystywane są w procesie produkcyjnym. Moduł raportów pozwala też określać zapotrzebowanie materiałowe i unikać tworzenia niepotrzebnych stocków magazynowych.

„Kontroler na bieżąco monitoruje procesy produkcyjne i wyświetla powiadomienia o zbliżającym się wyczerpaniu materiałów, co niweluje możliwe przestoje i czyni pracę jeszcze wydajniejszą. Może on także automatycznie generować zamówienia wybranych komponentów na linię produkcyjną” – dodaje Łukasz Russak.

MICRO KIOSK BILBERRY xT PROJEKTOWANY NA MIARĘ PORTRZEB KAŻDEGO PRZEDSIĘBIORSTWA

Procesy produkcyjne i realizacja zamówień w każdym przedsiębiorstwie przebiegają inaczej i cechują się innymi zmiennymi wpływającymi na ich efektywność. Nieograniczone możliwości kontrolera Bilberry xT świetnie sprawdzają się zatem w zmiennym środowisku produkcyjnym i w pełni odpowiadają wymagającym potrzebom rynku. Uniwersalność funkcji tego urządzenia sprawia, że doskonale sprawdza się ono w każdej firmie, bez względu na specyfikę jej działalności.

Bilberry xT screen v2

Specjaliści HDF posiadają ogromne doświadczenie we wdrażaniu systemów kontroli zgodności wyrobów z zamówieniem w wielu branżach, dlatego też służą swą wiedzą i pomocą przy doborze najbardziej efektywnego rozwiązania dla każdej z firm. Przedsiębiorcy zainteresowani optymalizacją procesu produkcyjnego w swoim przedsiębiorstwie na pewno odnajdą więcej informacji na stronie www.hdf.com.pl lub uzyskają odpowiedzi na nurtujące ich pytania w bezpośrednim kontakcie z działem handlowym HDF.


Zobacz także

Po co montować kamery w wózkach widłowych?
Automatyzacja intralogistyki jest szansą na zwiększenie efektywności
Efektywna kompletacja zamówień zmniejsza dystans potrzebny do pokonania
Hillwood buduje magazyny dostosowane do potrzeb zamawiających
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Przemysł 4.0 wymusi na systemach magazynowych dostosowanie się do panujących standardów
Profesjonalny program do tworzenia i drukowania etykiet
Metoda, która znajduje zastosowanie tam, gdzie etykietowanie mija się z celem
HDF Software sp. z o.o. przygotowuje pionierski system dla transportu z wykorzystaniem sztucznej inteligencji
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA