2019-12-11 | W magazynie

Wszystko w jednym miejscu

W swoim portfolio SoftwareStudio posiada między innymi program klasy YMS, czyli Yard Management System. Oprogramowanie o którym mowa to Studio VSS.net. Oferowany program awizacyjny ma za zadanie umożliwić optymalne wykorzystanie posiadanych zasobów takich jak rampy, wagi, czy bramy, oraz wesprzeć proces obsługi transportu, by zminimalizować występowanie tak zwanych „wąskich gardeł”, co umożliwia tym samym wyrównanie obciążenia magazynu i zlikwidowanie kolejek samochodów.

Rejestrowanie i realizacja transportów

Podstawowym działaniem systemu jest rejestrowanie awizacji, kontrola czasu obsługi transportu oraz koordynacja działań, w których wykorzystywane są zasoby firmy.
Samo dopisanie awizacji możliwe jest na parę sposobów. Może być wykonane przez ręczne dopisanie za pomocą dedykowanego formularza lub poprzez import danych w sposób statyczny, bądź dynamiczny.
Zapisane awizacje wyświetlane są w zdefiniowanych zestawieniach. To, w jakim zestawieniu jest wyświetlany rekord awizacji, odzwierciedla stopień jej realizacji. W podstawowej konfiguracji programu Studio VSS.net zdefiniowane są następujące zestawienia:

  • Awizacje - zestawienie prezentujące awizacje zapisane i oczekujące na potwierdzenie;
  • Oczekujące na bramie – transporty które zostały potwierdzone i mają pojawić się pod bramą lub oczekują już na wjazd;
  • Magazyn – transporty znajdujące się na terenie oddziału;
  • Wyjazd – transporty, które zostały obsłużone przez magazyn i kierowane są do wyjazdu;
  • Historia – dane historyczne transportów zrealizowanych.
Capture

Okna czasowe

System od SoftwareStudio pozwala tworzyć i modyfikować harmonogram rozładunków i załadunków w magazynach przy wykorzystaniu okien czasowych. Okna czasowe mogą być zdefiniowane w zależności od typu transportu, czy też jego wielkości lub typu asortymentu. Automatyczne obliczanie czasu pozwoli na rezerwowanie czasu który jest potrzebny na obsługę samochodu zgodnie ze zdefiniowanymi przez użytkownika oknami czasowymi.

Rodzaje dostępów – Role programowe

Program jest przygotowywany w taki sposób, by użytkownicy poszczególnych etapów mieli dostęp do funkcjonalności systemu, które umożliwią im bezbłędne wykonanie powierzonych im zadań. Przykład:
Pracownik bramy ma inne kompetencje niż pracownik działu logistyki. W związku z tym w systemie w roli przeznaczonej dla pracowników obsługi bramy udostępnione zostały wyłącznie niezbędne funkcje pozwalające na wykonanie pracy:

  • Przeglądanie nadchodzących awizacji;
  • Przeglądanie aktualnego obciążenia magazynu;
  • Zezwalanie na wjazdy oraz wyjazdy transportom;
  • Rejestrowanie wejść na teren zakładu gości.
Capture1

Awizacje dodawane przez kontrahentów i komunikacja

System jest dostępny za pomocą przeglądarki, dlatego też możliwe jest udostępnienie specjalnego konta dla kontrahentów firmy. Dzięki temu mogą oni również awizować transporty oraz przeglądać wolne okna czasowe, co umożliwia precyzyjne planowanie terminów transportów oraz łatwe i szybkie zapisanie awizacji.

Prócz rozwiązania, które umożliwia przeglądanie wolnych okien czasowych oraz zapisywanie nowych awizacji Studio VSS.net daje możliwość przesyłania wiadomości SMS oraz emaili informujących o stopniu realizacji, informujących o zmianach w awizacji lub przypominających o nadchodzącym terminie awizacji.

Studio VSS.net jest programem awizacyjnym którego cechami sa: przejrzystość w prezentacji danych, łatwość obsługi oraz elastyczność przy wprowadzaniu modyfikacji wymaganych przez klienta. O poszczególnych funkcjonalnościach systemu, takich jak graficzna prezentacja zapisanych awizacji w kalendarzach, czy raporty dostępne w systemie będą mogli Państwo przeczytać w następnych artykułach lub sprawdzić w udostępnionym przez nas oprogramowaniu w wersji demonstracyjnej. Zapraszamy do weryfikacji naszego oprogramowania oraz kontakt z naszymi konsultantami.


Zobacz także

Dobry dach hali magazynowej ma wpływ na wiele aspektów użytkowania obiektu
Wdrożenie: Remmert zautomatyzował produkcję w firmie Kamir
Dopasowanie systemów bezpieczeństwa do indywidualnych potrzeb
Sposób na niższe koszty transportu w sieciach handlowych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak ograniczyć braki w zasobach, które ograniczają możliwości przerobowe?
Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio na urządzenia z systemem Android
Przyjęcia oraz wydania w Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio
Do czego przydają się aplikacje typu Yard Management System (YMS)?
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA