2017-08-23 | W magazynie

Kompozyty STICCO

Konieczność wyznaczania w obiektach magazynowych odpowiednio oznakowanych stref i ciągów komunikacyjnych stawia przed logistykami wiele praktycznych problemów. Stosowane dotychczas specjalistyczne farby są rozwiązaniem prostym, ale w praktyce niezwykle uciążliwym. Malowanie oznakowań wiąże się z czasowym wyłączeniem z użytkowania części obiektu, czyli przestojami. Konieczne częste ich odnawianie jest pracochłonne, kosztowne i niezwykle dezorganizuje pracę.
oznaczenia
 
Dogodnym rozwiązaniem wydawało się stosowanie taśm podłogowych, ale i one nie są bez wad. Oczywiście wygoda ich stosowania, w porównaniu do tradycyjnego malowania oznakowań, jest bezsprzeczna. Niestety, te obecnie dostępne są bardzo nietrwałe, szybko ulegają zabrudzeniom i uszkodzeniom. Dodatkowym problemem jest konieczność wcześniejszego oczyszczenia podłoża agresywnymi środkami chemicznymi.

Wszystkie powyższe problemy rozwiązują nowe technologie kompozytowe, które po raz pierwszy można było zobaczyć na ostatnich Międzynarodowych Targach Poznańskich – Modernlog. Firma V8 z Gliwic – producent samoprzylepnych kompozytów STICCO™ – zaprezentowała na swoim stoisku taśmy i etykiety podłogowe STICCOStrong. Technologia ta objęta jest ochroną patentową na rzecz gliwickiego producenta.

Użyty kompozyt doskonale zabezpiecza taśmy i etykiety przed zabrudzeniem, a zarazem odznacza się największą spośród wszystkich dostępnych na rynku podobnych wyrobów odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Dodatkowym atutem jest dolna warstwa wzmocniona siatką z odpowiednio dopracowanym klejem, który umożliwia dość łatwe usunięcie oznakowań bez pozostawiania zbytniej ilości kleju na powierzchni.

Jednak główna zaletą jest brak konieczności specjalnego przygotowania podłoża, jak w przypadku produktów konkurencyjnych; wystarczy, aby podłoga była czysta i sucha, nie musi być specjalnie odtłuszczana. Rozwiązanie to pozwala wyeliminować stosowanie substancji szkodliwych w postaci rozpuszczalników, benzyn itp.

Przy tak nowatorskich rozwiązaniach technologicznych wszystkie produkty STICCO™ zaskakują wyjątkowo atrakcyjną ceną. Zapowiada się więc zupełnie nowy rozdział w technologii oznaczeń magazynowych, a sądząc po skali zainteresowania tym nowatorskim produktem, zapewne wkrótce stanie się on standardowym rozwiązaniem, stosowanym przez największe firmy produkcyjne i centra logistyczne.
 
Wszystkich zainteresowanych szczegółami produktu i oferty zapraszamy do kontaktu z firmą V8, a także do odwiedzenia strony internetowej producenta www.v8.com.pl

Zobacz także

Do większości elektrycznych wózków widłowych można obecnie zastosować baterie litowo-jonowe
Regały windowe pozwalają optymalnie wykorzystać powierzchnię w magazynie
AWIA Horyzont® zarządza bezpieczeństwem pracy urządzeń i ludzi
Dobra izolacyjność bramy wpływa na pozytywny bilans ciepła budynku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak przygotować się do wdrożenia outsourcingu transportu wewnętrznego?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA