2017-08-21 | Łańcuch dostaw

Prosta droga do zwiększa ilości ładunków

Magda-Trans to jedna z najszybciej rozwijających się firm spedycyjnych w Polsce. Została założona w 2007 roku i obecnie prowadzi działalność w trzech głównych placówkach- w Krakowie, Poznaniu i Starym Sączu, gdzie 40-osobowy zespół wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów zarządza transportem ponad 22 000 zleceń rocznie.
Mimo, iż Magda-Trans do chwili obecnej koncentrowała się przede wszystkim na usługach spedycyjnych na terytorium Polski, od niedawna rozwija również działalność międzynarodową, która obecnie stanowi ok. 25% wolumenu. Chcąc dalej rozszerzać geograficzny zasięg swojej działalności i jednocześnie zdobywać bardziej konkurencyjną pozycję na rodzimym rynku, firma musi uzyskać dostęp do o wiele szerszego rynku transportowego.
 
„Chcemy się rozszerzać działalność, a w związku z tym musimy zwiększyć naszą bazę klientów  oraz promować nasze usługi spedycyjne przewoźnikom międzynarodowym” - objaśnia Tomasz Spyrka, Kierownik Spedycji w Magda-Trans. „Zdaliśmy sobie sprawę, że korzystając z giełdy transportowej możemy znacznie podnieść spektrum pojawiających się możliwości, identyfikować potencjalnych nowych partnerów oraz szybko i elastycznie wykorzystać te zasoby. Dokładnie to oferuje nam Teleroute.”
 
Teleroute stanowiąc oryginalną ogólnoeuropejską giełdę transportową online, działająca od 1985 roku, jest magnesem dla spedytorów; z platformy korzysta ponad 100 000 profesjonalistów branży transportowej z 25 krajów europejskich. Planista poszukujący przewoźnika, w zależności od trasy, może wybierać spośród 20 000 pojazdów dziennie.
 
„Jedną z największych korzyści dla nas jest to, że Teleroute otwiera nam możliwość zdobywania nowych partnerów biznesowych” - mówi Tomasz Spyrka. „Jest łatwa i szybka w obsłudze, posiada rozwiniętą sieć w całej Europie, a interfejs jest przyjazny i intuicyjny.”
 
W przeciągu kilku minut spedytorzy mogą wykorzystać dostępne szanse transportowe, zwiększając swoją rentowność o ponad 5%. Teleroute to wiele korzyści również dla przewoźników, którzy dzięki niej mogą zredukować puste przebiegi o 43%.
 
„Jako spedytorzy cieszymy się dobrą reputacją w Polsce, przewożąc praktycznie wszystko — stal, beton, wodę, produkty spożywcze — to wszystko zależy od klienta. Organizujemy każdy transport jakiego potrzebują nasi klienci”- mówi Tomasz Spyrka. Będąc platformą w chmurze, Teleroute jest idealnym rozwiązaniem stanowiącym ogniwo łączące firmy, oferując szybką łączność pomiędzy partnerami w sieci oraz ułatwiając wymianę informacji pomiędzy stronami, a także zapewniając jej bezpieczeństwo i wydajność, w ten sposób zmniejszając ryzyko łańcucha dostaw.
 
Magda-Trans korzysta z platformy Teleroute od zaledwie 15 miesięcy i pomimo tego dość krótkiego okresu, według Tomasza Spyrki korzyści już są widoczne: „Sprawy mają się dobrze. Zainteresowanie naszymi ładunkami cały czas rośnie, a w dłuższej perspektywie spodziewamy się zwiększenia naszej obecności na rynku oraz pojawienia się nowych kontraktów.”
 
 
Automatyczne dopasowanie ładunków i pojazdów to unikalne funkcje Teleroute, które pozwalają na natychmiastowe dopasowanie pojemności aut oraz ładunków, ułatwiając szybkie i łatwe podejmowanie decyzji biznesowych. System posiada również nowy i uaktualniony system zarządzania dokumentami, który ułatwia zachowanie zgodności z przepisami i pomaga kontrolować finanse. Użytkownicy mogą uaktualniać dokumenty prawne, zarządzać relacjami z przewoźnikami oraz wdrażać prywatne wymiany z preferowanymi partnerami za pośrednictwem platformy. Firma Magda-Trans chce szybko czerpać korzyści z tych nowych rozwiązań.
 
„To jest znakomite nowe narzędzie, umożliwiające dotarcie do nowych ładunków i przewoźników i spodziewamy się, że da nam strategiczną przewagę w rozwoju naszej działalności, zarówno na rynku krajowym, jak i w całej Europie” - mówi Spyrka. „Może to oznaczać, że nie będziemy musieli odmawiać klientom oraz pomoże nam zdobywać nowe zlecenia.” Zaletą jest również szybkie i proste oferowanie pojedynczych zleceń transportowych przy zapewnieniu najlepszej ceny.
 
Teleroute zapewnia łatwy dostęp do tysięcy certyfikowanych przewoźników i uwidocznia dostępną pojemność na wielu europejskich trasach, z codziennie publikowanymi wpisami.
 
Tomasz Spyrka pozostając pod dużym wrażeniem przyjaznej w obsłudze giełdy transportowej Teleroute oraz obsługującego ją zespołu, podsumowuje: „Współraca z zespołem Teleroute przebiega bardzo profesjonalnie, a ich wiedza na temat transportu naprawdę pomaga, sprawiając, że wspólna praca jest łatwa i przebiega płynnie. Platforma Teleroute oferuje nam fantastyczną szansę rozwoju firmy na nowych rynkach, a to sprawia, że jest to znakomite narzędzie do naszej dyspozycji.”
 
Źródło: Teleroute
 

Zobacz także

Odpowiedzi udziela ekspert od rynku morskiego Magdalena Nalbach
Giełdy transportowe to skuteczne narzędzia pozyskiwania frachtów drogowych
Jak polscy przewoźnicy radzą sobie z przepisami o płacy minimalnej?
Transport kolejowy staje się alternatywą do przewozów morskich Chiny-Europa
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA