Przejdź do artykułu
2022-11-03 | Z ładunkiem w drodze

DPD Polska ponownie najlepszym dostawcą

W tegorocznej edycji Rankingu Zaufanych Sklepów najlepszym „Dostawcą roku” została DPD Polska. Konsumenci ocenili spontanicznie usługi kurierskie DPD w ankietach Ceneo i ponownie przyznali DPD najwyższe noty.

Porównywarka cenowa i serwis Ceneo.pl już od 13 lat tworzą Ranking Zaufanych Sklepów objętych Programem Zaufanych Opinii. Laureaci konkursu wybierani są na podstawie wyników ankiet wypełnianych po dokonaniu zakupu. To właśnie wystawione przez nich opinie decydują o pozycji danego dostawcy w rankingu.

W tegorocznej edycji sklepy i usługodawcy z obszaru e-commerce rywalizowali w 14 kategoriach. W Rankingu Zaufanych Sklepów 2023 tytuł najlepszego „Dostawcy roku” przyznany został DPD Polska. Firma kurierska po raz kolejny została obdarzona największym zaufaniem polskich klientów. Zwycięzców wybierano spośród 28 doręczycieli, którym wystawiono 275 tys. opinii.

W ocenie brane są pod uwagę takie aspekty dostawy jak szybkość realizacji, kontakt z kurierem i stan paczki oraz dostępność różnych opcji doręczeń.

– Oferujemy odbiorcom różne możliwości odbioru przesyłki zgodnie z ich indywidualnymi preferencjami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tryb życia i mobilność współczesnych konsumentów definiuje ich potrzeby – odbiorca docenia możliwość odbioru paczki z rąk kuriera lub w punkcie czy automacie przy okazji codziennych rutynowych aktywności. Nie bez znaczenia jest nowa grupa aktywnych e-nabywców, czyli seniorów. Jak wynika z badania e-Shopper Barometer seniorzy cenią sobie łatwe rozwiązania, w tym dostawę kurierską do domu – komentuje Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Tegoroczne wyniki rankingu zaprezentowane zostały w ramach „Raportu e-commerce”, w którym Ceneo.pl omawia trendy i zjawiska polskiego rynku e-commerce. Raport podsumowuje zmiany w zwyczajach zakupowych internautów, które dokonały się i utrwaliły po ponad dwóch latach pandemii.

dpdlaureatdostawcaroku2022

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

W Krakowie powstał polski oddział WEG
DataConsult S.A. zaprasza na webinar
Sieć terminali DB Schenker powiększa się
Startup z Łodzi w top 7 programu SAIA 2022
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DPD odpowiada na potrzeby branży ecommerce
Małgorzata Markowska o usłudze Same day delivery
Europejska sieć DPD Classic w standardzie Day Definite
GLS głównym sponsorem Poland Business Run

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów