Przejdź do artykułu
2022-10-28 | Wózki w akcji

Polskie AGV w światowym TOP 7

Inovatica AGV z Polski w top 7 globalnych startupów, zakwalifikowanych do współpracy z SRTI Park ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

O udział w programie rozwoju globalnych innowacji prowadzonym przez SRTI Park ubiegało się ponad 1500 startupów z 45 krajów. Polskę reprezentują autonomiczne wózki widłowe z Łodzi.

Trzecia edycja programu Sharjah Advanced Industry Accelerator (SAIA) przyciągnęła zgłoszenia z całego świata. Większość zgłoszeń do SAIA 2022 znajduje się w kategoriach Rozwiązania Cyfryzacji, Technologie Energetyczne oraz Transport i Logistyka. Właśnie w rozwiązania dla logistyki wpisują się autonomiczne wózki widłowe od Inovatica AGV. Łódzka firma zgłosiła chęć współpracy i po weryfikacji oraz serii spotkań okazało się, że została wybrana do top 7 najbardziej perspektywicznych projektów.

Odpowiedź była fenomenalna w przypadku zgłoszeń z każdej części świata. SAIA 2022 zapowiada się bardzo emocjonująco dla nas, uczestników i całej społeczności startupowej. Jakość zgłoszeń jest bardzo wysoka i świadczy o rosnącej reputacji SRTIP jako centrum inkubacji przyszłych innowacji. Z niecierpliwością czekamy na trudną i ożywczą konkurencję, ponieważ niektóre z najbardziej dynamicznych startupów na świecie demonstrują swoje innowacje przed globalną publicznością – podkreśla Hussain Al Mahmoudi, dyrektor generalny SRTI Park. Program akceleracyjny odzwierciedla wizję Jego Wysokości Szejka dr Sultana bin Muhammada Al-Qasimiego, członka Rady Najwyższej i Władcy Sharjah, aby pozycjonować ZEA jako globalne centrum przemysłowe, koncentrując się przede wszystkim na przyszłych branżach, które wdrażają zaawansowaną technologię Rozwiązania i technologie związane z rewolucją przemysłową – dodał Al Mahmoudi.

Startup z Łodzi wiąże duże nadzieje w związku z nowymi możliwościami. – Udział w akceleracji to dla nas duże wyróżnienie. Dołożymy starań by zaprezentować się w najlepszy możliwy sposób i skorzystać z pomocy światowej klasy ekspertów. Szczególnie cenna jest dla nas możliwość dotarcia do globalnych firm, które często nawiązują bliską współpracę z „absolwentami” projektu SAIA. Mamy już potwierdzenie, że naszym mentorem i partnerem w rozwoju będzie amerykański koncern General Motors – wyjaśnia Bogumił Zięba, CEO Inovatica AGV.

Trzecia edycja konkursu SAIA potrwa do 6 grudnia 2022 r. Program akceleracyjny został zaprojektowany w celu wspierania globalnych partnerstw i współpracy w celu promowania możliwości biznesowych w ekosystemie opartym na innowacjach SRTIP, przy jednoczesnym rozwijaniu startupów w zaawansowanych branżach i dalsze wspieranie ambicji ZEA, aby przyciągnąć talenty i innowacje.

Siedmiu finalistów zostało wybranych do dołączenia do 12-tygodniowego programu akceleracyjnego SAIA 2022, którego celem jest ułatwienie rozwoju biznesu w celu przyspieszenia start-upów i połączenie tych założycieli i przedsiębiorców z ekspertami branżowymi, rynkami, decydentami, inwestorami, korporacjami, podmiotami rządowymi, środowiska akademickiego i właściwych instytucji edukacyjnych.

Oprócz prezentowania wybranych wiodących światowych startupów, SAIA 2022 zyskała wsparcie dużych sponsorów, w tym np. Google, Intel, Amazon, a także Ministerstwa Zaawansowanych Technologii oraz Ministerstwa Zmian Klimatu i Środowiska Zjednoczonych Emiratów Arabskich. O tym, która z młodych firm zostanie oceniona najwyżej dowiemy się na przełomie 2022 i 2023 roku.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Jak uniknąć oskarżeń o uszkodzenie towaru
Trwa rejestracja na targi RetailShow 2022
Druk 3D skraca podróż części zamiennych
Rozwiązania emergency niestraszne cargo-partner
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Zapisz się na webinar firmy Dassault Systèmes
Estoński startup z 2 milionami euro na ekspansję
Program Dassault Systèmes wspiera ekologiczny startup
Trendy w składowaniu i transporcie wewnętrznym

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów