Przejdź do artykułu
2022-01-16 | Z ładunkiem w drodze

Transporeon przejmuje SupplyStack i Nexogen

Transporeon ogłasza dwie akwizycje, które zwiększają możliwości sieciowe firmy, w ramach strategii rozwoju międzynarodowego. Przejęcie firmy SupplyStack pozwala Transporeon na dodanie multimodalnych i częściowych możliwości do swojej globalnej platformy zarządzania transportem, która liczy ponad 1300 załadowców, ponad 100 detalistów i ponad 130 000 dostawców usług logistycznych i przewoźników. Transporeon rozszerza również swoją ofertę dla przewoźników poprzez przejęcie firmy Nexogen, co pozwoli na dodanie do platformy opartych na sztucznej inteligencji usług optymalizacji floty, dyspozytorni i planowania trasy.

Strategia wzrostu oparta na koncepcji sieci modułowej

Wraz z przejęciem SupplyStack i Nexogen przez Transporeon klienci ponownie skorzystają na tym, że usługi platformy zarządzania transportem mogą być wykorzystywane w sposób modułowy. Transporeon kontynuuje strategię rozwoju, która polega na wprowadzaniu nowych funkcji bezpośrednio do sieci. W ten sposób firma zapewnia funkcje, które optymalizują przepływy transportowe i uzupełniają wewnętrzne możliwości informatyczne systemów ERP i TMS, zapewniając coraz bardziej zrównoważoną, oszczędną i zorientowaną na czas gospodarkę.

 

Transporeon przejmuje SupplyStack

Po przejęciu w grudniu 2021 roku Logit One, firmy specjalizującej się w planowaniu transportu oceanicznego i multimodalnego, Transporeon rozszerza swoje możliwości w zakresie obsługi transportu multimodalnego i częściowego poprzez dodanie usług SupplyStack do swojej platformy zarządzania transportem.

Klienci Transporeon uzyskają dostęp do systemu planowania i realizacji transportu multimodalnego i częściowego, wspierającego automatyzację i optymalizację przepływów transportowych. Załadowcy i spedytorzy będą mogli jeszcze lepiej zautomatyzować planowanie, zlecanie i realizację transportu. Po okresie integracji klienci SupplyStack uzyskają również dostęp do sieci przewoźników Transporeon, usług platformowych, usług związanych z zakupem frachtu i zarządzaniem stawkami, jak również do usług związanych z przydzielaniem spotów, rozliczaniem ładunków i audytem.

Nick Poels, założyciel i dyrektor generalny SupplyStack mówi – Chociaż w pojedynkę jesteśmy potężni, wierzymy, że razem jesteśmy silniejsi. To przejęcie stanowi ważny kamień milowy w naszej misji mającej na celu zmianę sposobu przemieszczania ładunków. Połączenie rozwiązań SupplyStack w zakresie zarządzania transportem z siecią Transporeon umożliwi naszym klientom czerpanie korzyści z naszych usług – zarówno w globalnych łańcuchach dostaw z wykorzystaniem różnych środków transportu, jak i w operacjach krajowych. Cieszymy się, że staliśmy się częścią rodziny Transporeon, w której nasi klienci z różnych branż mogą zarządzać swoimi operacjami logistycznymi zgodnie z prawdziwie sieciowym podejściem.

Transporeon przejmuje Nexogen

Aby pomóc operatorom w optymalnym dysponowaniu flotami, Transporeon przejmuje Nexogen, firmę specjalizującą się w planowaniu transportu drogowego za pomocą sztucznej inteligencji. Firma Software as a Service (SaaS) pomaga przewoźnikom i właścicielom aktywów poprawić efektywność poprzez optymalizację dopasowania zamówień do ciężarówek, kierowców i tras. W ten sposób Nexogen redukuje całkowite koszty transportu towarów, puste przebiegi i czas oczekiwania. Wraz z przejęciem Nexogen firma jeszcze bardziej rozszerza swoje portfolio usług operatorskich, wprowadzając AI Planner i AI Operator.

Nexogen AI Planner łączy się z istniejącymi systemami zarządzania transportem (TMS) i wspiera optymalne wykorzystanie zasobów poprzez dopasowanie zleceń do ciężarówek i kierowców na podstawie danych. AI Planner planuje z wyprzedzeniem, korzystając również z danych z rynku spotów, aby zapewnić najwyższy poziom wykorzystania floty.

Nexogen AI Operator pomaga w bardziej efektywnym zarządzaniu flotami pojazdów w oparciu o telematykę i wgląd w czasie rzeczywistym. Oferując najbardziej efektywne narzędzie do planowania trasy, zapewnia również dyspozytorom wgląd w realizację przesyłek w czasie rzeczywistym. AI Operator korzysta z dostępu do podstawowych zbiorów danych, takich jak pozostały czas pracy i zużycie paliwa, aby obliczyć trasy do tuneli, promów, parkingów i stacji benzynowych, jak również dokładny ETA (szacowany czas przybycia) – zawsze zgodnie z przepisami UE.

Przewoźnicy Nexogen będą mogli otrzymywać oferty transportu spotowego bezpośrednio od Transporeon, uzyskując w ten sposób dostęp do dodatkowych ładunków. Ponadto, zyskują możliwość znalezienia podwykonawców dla niedopasowanych przesyłek na platformie Transporeon. W obliczu sięgającej 30% nieefektywności w europejskim transporcie drogowym, niedoboru kierowców i rosnących celów zrównoważonego rozwoju, przewoźnicy i spedytorzy muszą pracować bardziej efektywnie, ograniczając zarówno puste przebiegi, jak i nieopłacalny czas oczekiwania.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

GXO uruchomiło centrum logistyczne w Czechach
Arvato realizuje obsługę logistyczną firmy GUESS
BIK rozbudowuje centrum pod Wrocławiem
Renault globalnie adaptuje platformę 3DEXPERIENCE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

"Smart Routing" - chmurowe rozwiązanie dla spedytorów
Czechy przodują w rozwoju rynku e-commerce w Europie
Computer Vision przyszłością transportu miejskiego
CEVA Logistics wzmacnia portfolio usług logistycznych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów