Przejdź do artykułu
2022-01-13 | Głos z rynku

GUESS wybiera usługi logistyczne Arvato

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, dostawca rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce i healthcare, podpisało umowę o współpracy z firmą GUESS. Obsługę logistyczną nowego klienta spółka realizuje w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie koło Poznania. Inwestycja opiewa na około 10 milionów złotych.

Na zdjęciu od lewej: Waldemar Madajczyk - Vice President European Markets CEE & Russia w GUESS, Lidia Ratajczak-Kluck – CEO w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, Marcello De Melgazzi - European Logistics Director w GUESS

GUESS to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży odzieżowej. Dedykowana dla niej powierzchnia magazynowa zajmuje 20.000 m2. Arvato SCS realizuje dla GUESS usługi dla kanału B2C, co oznacza wysyłkę zamówień klientów indywidualnych do kilkudziesięciu krajów w Europie i poza nią oraz wysyłki w kanale B2B (np. zaopatrzenie marketplace'ów). W pierwszym roku współpracy Arvato SCS zatrudni około 100 osób, a w szczycie sezonu liczba ta może się nawet podwoić.

Nowe centrum dystrybucyjne w Polsce pozwoli nam zrealizować takie cele jak dywersyfikacja, zwiększenie efektywności oraz ciągłe zapewnianie klientom GUESS bezproblemowych zakupów. Otwarcie w pełni dedykowanego Centrum Obsługi E-Commerce to efekt współpracy ARVATO SCS i GUESS, osiągniętej pomimo wielu niewiadomych związanych z pandemią, podczas której narodził się ten projekt. Nowe, polskie centrum dystrybucyjne uzupełnia cel logistyczny GUESS na rok 2021, ukierunkowany na wzmocnienie usługi omnichannel w Europie Północno-Wschodniej i zapewnienie możliwości dystrybucyjnych na kolejne lata. – mówi Marcello De Melgazzi, European Logistics Director w Guess.

W centrum logistycznym świadczone są takie usługi, jak: przyjęcie dostaw, magazynowanie, komisjonowanie i pakowanie, zarządzanie zwrotami, a także usługi dodatkowe VAS dla asortymentu obejmującego odzież, torebki, obuwie oraz akcesoria. Całość operacji realizowana jest w oparciu o system informatyczny WMS SAP Arvato, specjalnie skonfigurowany na potrzeby klienta na infrastrukturze magazynowej zaprojektowanej, zakupionej oraz zainstalowanej przez Arvato Supply Chain Solutions.

IMG 22002

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Dematic notuje gwałtowny wzrost liczby pracowników
Globalna wartość inwestycji spadła o 35%
Fundusz Ekspansji Zagranicznej pomaga kolejnej firmie
Koło Konina powstanie panad 600 tys. mkw magazynów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Arvato i H&M rozbudowują centrum dystrybucyjne w Polsce
Konsolidacja towarów w transporcie i magazynie
Zaskakujący protest pracowników niemieckich portów
Lokalizator Tive Solo 5G ratuje cenne ładunki

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów