Przejdź do artykułu
2022-01-12 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Ruszył II etap budowy BIK Park Wrocław

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja realizowana spekulacyjnie dostarczy 22.500 m² powierzchni magazynowej. Tym samym powierzchnia całego kompleksu osiągnie docelową wielkość 47.500 m². Zakończenie prac budowlanych planowane jest na III kwartał br.

Biuro Inwestycji Kapitałowych powierzyło firmie Atlas Ward prowadzenie prac w zakresie generalnego wykonawstwa. Zgodnie z podpisaną umową, w ramach centrum logistycznego BIK Park Wrocław, wybudowana zostanie nowa hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22.500 m2. Zakończenie inwestycji i oddanie obiektu do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

Ruszamy z inwestycją, którą realizujemy na zasadach spekulacyjnych. Równolegle prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych okresach uda nam się skomercjalizować cały obiekt. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd. – powiedział Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Inwestycja BIK Park Wrocław zlokalizowana jest w Nowej Wsi Wrocławskiej, w gminie Kąty Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 przy węźle Pietrzykowice. W ramach uruchomionego projektu obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można dopasować do potrzeb najemców.

Inwestycja oferować będzie wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w pierwszym etapie zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego. – dodał Krzysztof Mucha.

W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstało 25.000 m2 powierzchni magazynowej, która jest obecnie w całości skomercjalizowana. Po zakończeniu prac budowlanych docelowa powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław wyniesie 47.500 m2. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.

BIK zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kuehne+Nagel rozszerza sieć biur w Afryce
Emirates SkyCargo umacnia pozycję z roku na rok
cargo-partner potwierdza swoje kompetencje
DHL Parcel przygotowuje ofertę na szczyt paczkowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Macquarie Asset Management nabywa magazyn w Warszawie
Markat Plus wprowadza się do Panattoni Park Kraków III
Nowy operator logistyczny polskiego producenta odzieży

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów