Przejdź do artykułu
2022-01-12 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Ruszył II etap budowy BIK Park Wrocław

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozpoczęło II etap budowy parku logistycznego BIK Park Wrocław. Inwestycja realizowana spekulacyjnie dostarczy 22.500 m² powierzchni magazynowej. Tym samym powierzchnia całego kompleksu osiągnie docelową wielkość 47.500 m². Zakończenie prac budowlanych planowane jest na III kwartał br.

Biuro Inwestycji Kapitałowych powierzyło firmie Atlas Ward prowadzenie prac w zakresie generalnego wykonawstwa. Zgodnie z podpisaną umową, w ramach centrum logistycznego BIK Park Wrocław, wybudowana zostanie nowa hala magazynowa o powierzchni najmu liczącej 22.500 m2. Zakończenie inwestycji i oddanie obiektu do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

Ruszamy z inwestycją, którą realizujemy na zasadach spekulacyjnych. Równolegle prowadzimy negocjacje z potencjalnymi najemcami. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych okresach uda nam się skomercjalizować cały obiekt. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja blisko aglomeracji wrocławskiej oraz w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki i wygodny dojazd. – powiedział Krzysztof Mucha Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Inwestycja BIK Park Wrocław zlokalizowana jest w Nowej Wsi Wrocławskiej, w gminie Kąty Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 przy węźle Pietrzykowice. W ramach uruchomionego projektu obiekt składać się będzie z modułów, których wielkość będzie można dopasować do potrzeb najemców.

Inwestycja oferować będzie wysoki standard. Konstrukcja hali przystosowana zostanie pod montaż instalacji fotowoltaicznej. Podobnie jak w pierwszym etapie zastosowane zostaną innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania oraz zapewniające ochronę środowiska naturalnego. – dodał Krzysztof Mucha.

W ramach zrealizowanego w 2020 r. pierwszego etapu budowy powstało 25.000 m2 powierzchni magazynowej, która jest obecnie w całości skomercjalizowana. Po zakończeniu prac budowlanych docelowa powierzchnia magazynowa oraz biurowa BIK Park Wrocław wyniesie 47.500 m2. Centrum logistyczne położone jest na gruncie o powierzchni 11,7 ha.

BIK zarządza aktualnie czterema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II, BIK Park Sosnowiec II oraz BIK Park Wrocław I.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Kuehne+Nagel rozszerza sieć biur w Afryce
Emirates SkyCargo umacnia pozycję z roku na rok
cargo-partner potwierdza swoje kompetencje
DHL Parcel przygotowuje ofertę na szczyt paczkowy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Pod Rzeszowem powstaje Fulfillment Center spółki LPP
GXO uruchomiło centrum logistyczne w Czechach
Koło Konina powstanie panad 600 tys. mkw magazynów
Polska celem dużych inwestycji zagranicznych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów