Przejdź do artykułu
2021-04-02 | Z ładunkiem w drodze

Codziennie ze Szczecina do Mannheim

Z początkiem marca DACHSER, globalny operator logistyczny, uruchomił codzienne połączenie ze Szczecina do Mannheim w Niemczech. Dzięki tej strategicznej trasie znacznie skróci się czas transportu towarów z Polski do Francji i Austrii. Dostawy do tych krajów realizowane są odpowiednio w ciągu maksymalnie 48 i 72 godzin.

Uruchomienie nowego połączenia drogowego na linii Szczecin – Mannheim jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój firm z regionu zachodniopomorskiego. Strategiczne położenie Szczecina, na skrzyżowaniu szlaków wszystkich rodzajów transportu, zapewnia łatwy dostęp do rynków zbytu i zaopatrzenia w Polsce, Europie i na świecie, co przyciąga coraz więcej zagranicznych inwestorów – głównie ze Skandynawii i Europy Zachodniej. Dotyczy to szczególnie klientów z takich branż jak elektronika, artykuły biurowe i szkolne, zabawki, urządzenia przemysłowe, sprzęt medyczny oraz poligrafia.

Szczecin bramą na Zachód

Terminal DACHSER w Szczecinie o powierzchni 1152 metrów kwadratowych jest bramą na zachód oraz północ Europy. W ramach nowej linii ciężarówki wyjeżdżają do Mannheim codziennie o godzinie 17:00. Dzięki temu przesyłki z Polski do Austrii i południowej części Niemiec docierają maksymalnie w ciągu 48 godzin, a do części Francji w 72 godziny. Szczeciński oddział DACHSER oferuje także bardzo konkurencyjne czasy dostaw do krajów Beneluksu, Danii, Szwecji, Norwegii czy Czech.

- Nowa linia do Mannheim jest szóstym bezpośrednim połączeniem realizowanym codziennie ze Szczecina. Pięć z nich to połączenia z Niemcami. Pomimo sytuacji związanej z pandemią stale rozbudowujemy naszą sieć transportową, odpowiadając na rosnące potrzeby polskich eksporterów. W ten sposób skracamy czas dostaw oraz zapewniamy naszym klientom maksymalną elastyczność, która umożliwia dostosowanie się do zmian zachodzących w globalnych łańcuchach dostaw – powiedział Krzysztof Dominiak, kierownik operacyjny szczecińskiego oddziału DACHSER Polska.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni w ramach nowego połączenia na linii Szczecin – Mannheim DACHSER przewiózł 333 przesyłki o łącznej wadze ponad 76 ton. Oprócz tego każdego dnia szczeciński oddział firmy realizuje bezpośrednie dostawy do Kolding w Danii oraz niemieckich oddziałów w Hamburgu, Schönefeld, Stavenhagen i Rheine.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

61% samochodów jest gotowych do elektryfikacji
Jak powstrzymać rosnący deficyt kierowców?
Jak pandemia odbiła się na wynagrodzeniach?
Jak liderzy dbają o środowisko?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co polskie firmy logistyczne robią na rynkach skandynawskich?
Raben przeciera szlaki od blisko 100 lat
Boekestijn Transport kupiło 150 nowych ciągników
Transport po zmroku w zgodzie z przepisami
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA