2019-04-09 | Z ładunkiem w drodze

Od drzwi do drzwi przez Atlantyk z AsstrA

Pomimo szeroko komentowanych debat na arenie międzynarodowej określanych przez media wojną cenową między Stanami Zjednoczonymi, Europą i Rosją, międzynarodowy dostawca usług transportowo-logistycznych AsstrA-Associated Traffic AG w 2018 roku zwiększył wolumen ładunków transportowanych na szlakach transatlantyckich o 27%.

Handel międzynarodowy trwa nieustannie, a AsstrA aktywnie wspiera jego funkcjonowanie oferując usługi spedycyjne od jednego dostawcy. W rezultacie klienci AsstrA otrzymują kompleksowe wsparcie ekspertów grupy kapitałowej, którzy obsługują ładunki „od drzwi do drzwi”: od fabryki nadawcy do magazynu odbiorcy.

„Rynek transportu morskiego i lotniczego na trasach między Europą a Stanami Zjednoczonymi jest bardzo nasycony. Niemniej amerykańskie porty borykają się obecnie z brakiem kierowców realizujących odwozy kontenerów, co przekłada się na zatory w głównych portach i terminalach. Skutkuje to wzrostem opłat za użytkowanie ramy do przewozu kontenera. Mimo tych czynników ładunki klientów AsstrA sprawnie docierają do punktów docelowych dzięki ugruntowanej współpracy AsstrA z liniami lotniczymi i żeglugowymi obsługującymi określone trade-lanes (TLs)” - podkreśla Trade Lane Development Manager w AsstrA-Associated Traffic AG, Vladislav Lagun.

W przewozach na międzykontynentalnych kierunkach transportowych priorytetem jest zawsze wybór optymalnej trasy i rodzaju dostawy. Ceny i czas tranzytu w dużej mierze zależą od miejsca dostawy, warunków rynkowych w kraju podwykonawcy i infrastruktury transportowej w zakresie załadunku i rozładunku. Wymagania klienta dotyczące rodzaju załadunku, czasu dostawy i samego ładunku również wpływają na procesy decyzyjne. AsstrA Trade Lane Menadżerowie (TLM) wykorzystują swoją wiedzę rynkową, zaawansowane kompetencje i kontakty sieciowe, aby dokonać wyboru, który będzie najbardziej korzystny dla klientów. Mają również dobre relacje z partnerami transportowymi i dobrze rozumieją obecne warunki rynkowe. Dzięki doświadczonym ekspertom TL AsstrA, każdy klient korporacyjny otrzymuje aktualne stawki transportowe, korzysta z najlepszych rozwiązań przewozowych niezależnie od pory roku oraz ma dostęp do szerokiego zakresu alternatywnych opcji dostawy. Strategia Trade Lane Management gwarantuje inteligentne, przemyślane i całościowe podejście do organizacji łańcucha logistycznego. W rezultacie dostawy są szybsze, a wszystkie zasoby - ludzkie, transportowe i logistyczne - zoptymalizowane.

Klienci grupy korporacyjnej otrzymują pomoc zespołu dedykowanych Trade Lane Managers and Account Managers na wielu płaszczyznach.

Jak podkreśla Vladislav Lagun, „Klienci Grupy AsstrA korzystają z usług frachtu lotniczego i morskiego organizowanego przez naszych lokalnych specjalistów w europejskich portach i terminalach oraz dedykowanych partnerów w Stanach Zjednoczonych. Ponadto Partnerzy AsstrA otrzymują dodatkowe usługi, takie jak odprawa celna organizowana przez AsstrA w Europie i ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka we współpracy z Zurich Insurance. Ale to nie wszystko. Klienci mają dostęp do usług w zakresie logistyki projektowej obejmujących praktycznie każdy aspekt logistyki, taki jak ocena ryzyka, przygotowanie niezbędnych pozwoleń i organizacja pomiarów inżynierskich podczas transportu. Informacje zwrotne na temat wydajności KPI i raportowanie to kolejne korzyści, jakie klienci czerpią ze współpracy z zespołem AsstrA ds. logistyki projektowej”.

Europejscy klienci AsstrA-Associated Traffic AG to przedstawiciele wielu sektorów, w tym przemysłu motoryzacyjnego, chemicznego, kosmetycznego, FMCG, hi-tech, a także maszynowego, farmaceutycznego i stalowego. Dzięki współpracy z AsstrA mają dostęp do profesjonalnych usług dostawy „od drzwi do drzwi” między Stanami Zjednoczonymi a Włochami, Belgią, Holandią, Niemcami, Polską, Litwą, Łotwą, Białorusią, Ukrainą, Rosją i Kazachstanem. AsstrA tworzy swojego rodzaju most transportowy pomiędzy stronami w debatach międzynarodowych, dzięki czemu klienci mogą być spokojni o przepływ swoich towarów.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

SCANIA ułatwiająca zbieranie odpadów w mieście
Konieczne są inwestycje w lotniska i infrastrukturę drogową
Mainfreight wysyła drobnice ze Śląska do Hiszpanii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czym kierować się przy wyborze partnera logistycznego?
Strategiczne partnerstwo na rynku usług transportowych
Dokąd prowadzą zmiany w transporcie?
AsstrA postanowiła otworzyć nowy dział transportowy
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA