Przejdź do artykułu
2024-02-20 | Wymiana doświadczeń

CELNY PODCAST- CZY TO KONIEC PROCEDURY UPROSZCZONEJ W EKSPORCIE?

Rusak Business Services jako lider branży celnej stworzył platformę do dyskusji o najistotniejszych z punktu widzenia wymiany handlowej zagadnieniach. Nasz najnowszy projekt - Celny Podcast ma służyć pogłębianiu wiedzy, wymianie doświadczeń, nagłośnieniu tematów istotnych z punktu widzenia branży, wskazywaniu zagadnień nie poruszanych czy nie dostrzeganych przez środowiska opiniotwórcze i administrację celną takich jak paraliż urzędów celnych czy przestoje na granicach.

Celny Podcast YT i Spotify800px 20022024

Celny podcast – to głos środowiska, któremu zależy.

W premierowym odcinku Celnego Podcastu porozmawiamy o likwidacji procedury uproszczonej w wywozie.

Zgodnie z komunikatem Departamentu Ceł Ministerstwa Finansów z dnia 14 listopada 2023 r., Polska podjęła decyzję o przesunięciu wdrożenia nowego unijnego systemu obsługi zgłoszeń wywozowych AES/ECS2 PLUS do maja tego roku. Prolongata terminu wynikała najpewniej z braku diagnozy potencjalnych problemów jakie przyniesie nadchodząca zmiana i nieprzygotowania technicznego służb do nowych okoliczności.

Jak będzie wyglądała nowa rzeczywistość gdy z katalogu uproszczeń celnych zniknie rozwiązanie, które stanowiło zarówno dla organów celnych, jak dla przedsiębiorców i przedstawicieli celnych najbardziej wartościowy schemat procedury uproszczonej w wywozie? Czy sposób dokonywania eksportu towarów zostanie cofnięty w czasie do pierwszej połowy lat 90-tych XX-go wieku, kiedy to jeszcze procedury uproszczone były w Polsce rozwiązaniem zupełnie nieznanym?

Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć: prowadzący podcast Dyrektor Zarządzający Rusak Business Services Piotr Sienkiewicz i jego gość - Jacek Kapica były Wiceminister Finansów i szef Służby Celnej, dziś doświadczony menedżer zajmujący się rozwiązaniami w zakresie zgodności procesów celnych z przepisami prawa, Senior Manager CATTS Polska.

Świetny prowadzący, wspaniały, gość, gorący temat- czego potrzeba więcej do udanego debiutu? Zapraszamy do oglądania, słuchania i komentowania.

Jak mawia nasz gość: "bądźmy dobrej myśli ale przygotujmy się na najgorsze."

Rozmowę można obejrzeć i odsłuchać na:

Agnieszka Gocałek, Marketing & PR Manager Rusak Business Services

Wiodący broker celny

Rusak Business Services (Grupa Rusak) to jeden z liderów w zakresie obsługi celnej na polskim rynku. Ponad 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować niezawodny zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami.

Działania agencji koncentrują się outsourcingu obsługi celnej. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator. Firma posiada blisko 30 oddziałów w całej Polsce oraz biuro w Wielkiej Brytanii, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

Z dniem 13 lipca 2023 roku właścicielem 100% udziałów firmy Rusak Business Services została międzynarodowa Grupa Customs Support z siedzibą w Rotterdamie - wiodący dostawca usług celnych w 13 krajach w Europie, zatrudniający blisko dwa tysiące wysoko wykwalifikowanych specjalistów celnych obsługujących ponad trzydzieści tysięcy klientów rocznie.

Powyższa zmiana dotyczy wyłącznie kwestii właścicielskich, co oznacza że zarządzanie i podejmowanie decyzji pozostają w gestii Pana Tomasza Rusaka, który nadal pełni funkcję Prezesa Zarządu firmy. Równocześnie na drugiego członka Zarządu powołano Pana Franka Weermeijera, Prezesa Customs Support Group.


Zobacz także

GLS pokazuje dokąd trafiają zagraniczne przesyłki
Targi LogiMAT startują już 19 marca!
Narzędzie Dassault Systèmes w złożonych projektach architektonicznych
Zespoły Project Cargo rozwiązaniem "szytym na miarę"
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Artykuł edukacyjny Rusak Business Services
Rusak Business Services wyjaśnia jak uniknąć kary 56 mln zł
Rusak Business Services otwiera biuro w Tychach
Rusak Business Services wyjaśnia prawo składów celnych

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów