2018-01-26 | Wymiana doświadczeń

Jak szukać zleceń dla firmy transportowej?

Coraz częściej słyszymy o tym, jak duże sukcesy święci branża TSL. Mimo tego, nowa firma może mieć bardzo trudne zadanie utrzymania się w niej dłużej niż rok. Jej prowadzenie wydaje się banalne: tankujemy samochód, znajdujemy klienta i w drogę! Niestety, rzeczywistość jest inna i największym problemem pozostaje kwestia ich pozyskania, co może stanowić o „być albo nie być” dla przyszłości naszej firmy. Dziś zajmiemy się tym, jak i gdzie szukać zleceń, aby obroty naszej firmy stale rosły.

Kto jest najbardziej pożądanym kąskiem?

Stawiając pierwsze kroki w branży, powinniśmy jako przedsiębiorcy wiedzieć, jak wygląda rynek. Największym powodzeniem cieszą się oczywiście firmy, które są w stanie zapewnić kompleksowy zestaw usług, całkowicie przejmując inicjatywę z rąk zleceniodawcy. Dla nowych firm szansą mogą być przedsiębiorstwa ze szczebli mikro, małych i średnich. Przejdźmy jednakże do meritum dzisiejszego artykułu.

To, co wokół nas

Źródeł, z których możemy pozyskiwać Klientów, jest naprawdę dużo i tak naprawdę od nas zależy to, jak je wykorzystamy. Pierwszym z nich, wciąż nieco niedocenianym są bezpośrednie kontakty osobiste. Być może nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ktoś z naszych znajomych, lub ich znajomych akurat potrzebuje usług, które oferujemy. Taki sposób pozyskiwania zleceń może przynieść nam solidne fundamenty do sieci Klientów, która może rosnąć, dzięki marketingowi szeptanemu.

firma transportowa 3

 

Internet

Internet jest przepotężnym narzędziem, które pozwala nam znaleźć nie tylko praktycznie każdą informację, jakiej tylko potrzebujemy, ale również na pozyskanie ciekawych kontaktów biznesowych. Oczywiście należy pamiętać o tym, że nie tylko my będziemy szukać klientów, ale także oni będą szukać obecności firmy w sieci. Właśnie dlatego, na naszej stronie internetowej powinna się znaleźć krótka wzmianka o specyfice naszych usług tak, jak na https://bitlogistics.pl/transport-drogowy/. Świetnym pomysłem będzie bieżące śledzenie najróżniejszych forów, gdzie często możemy znaleźć oferty i ogłoszenia dotyczące podjęcia współpracy. W sieci znajdziemy także wiele innych ciekawych stron dotyczących branży, w której działamy. Mogą być to różne stowarzyszenia, instytucje ułatwiające nam zdobywanie Klientów, czy przede wszystkim strony firm spedycyjnych takie jak Bitlogistics (https://bitlogistics.pl/o-nas/), które poszukują przewoźników do podjęcia współpracy w długim okresie.

firma transportowa 1

Giełdy transportowe

Stale cieszące się powodzeniem giełdy transportowe to świetna platforma do pozyskiwania wielu ciekawych zleceń. Kluczowe jest jednak to, aby działać szybko, gdyż najlepsze okazje znikają bardzo szybko. W godzinach popołudniowych zostają już tylko ładunki, których transportu nikt nie chciał się podjąć lub takie, które są nieatrakcyjne ze względów biznesowych. Powinniśmy jako przedsiębiorcy być „na bieżąco” z bazą ofert, tak, aby nie umknęło nam to, co może dać nam wysoki zysk.

Podsumowanie

Jak sami widzimy, w tej branży nic nie przychodzi samo i abyśmy uzyskali nawet najmniejszy zysk, musimy włożyć od siebie znacznie więcej niż kilka telefonów. Wymienione sposoby pozyskiwania Klientów to zaledwie początek, a to, w jaki sposób przyciągniemy ich do siebie, zależy tylko od nas. Rynek TSL jest niesamowicie konkurencyjny, więc czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Pamiętajmy o tym, że bez zleceń nasza firma zakończy swoją działalność tak szybko, jak się zaczęła.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą transportową Bitlogistics.

 

Zobacz także

Restrukturyzacja portfela nieruchomości przynosi korzyści finansowe na różne sposoby
Im większa firma tym rzadziej sięga po gotówkę, a częściej po leasing
Rozliczając kierowców należy prawidłowo interpretować zapisy prawa
Jak rozwinąć zainteresowania profesją? Konkurs dla młodych logistyków
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Emapa pomaga optymalizować dostawy w obliczu pandemii
Transport między krajami odbywa się płynnie
Analiza zmian w europejskim transporcie drogowym
Biura tłumaczeń są pomocne przy prowadzeniu biznesu transportowego
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA