Przejdź do artykułu
2023-03-22 | Nowości dla TSL

Nowatorskie opakowania Bag In Box

PETRONAS Lubricants International (PLI) wprowadza właśnie na cały rynek europejski ekologiczne opakowania Bag In Box (BIB). Kartonowe pudełka z plastikowym wkładem i wbudowanym kranem stanowią znaczący krok naprzód na drodze firmy do zrównoważonego rozwoju. Oleje z linii Syntium w opakowaniach BIB będą dostępne w Polsce w drugim kwartale 2023 roku.

Firma PETRONAS dokładnie prześledziła cykl życia swoich produktów, a także ich opakowań. Począwszy od powstania, poprzez logistykę, aż po zużycie i przetworzenie odpadów. Na podstawie tej analizy zaprojektowano nowoczesne opakowania kartonowe Bag In Box, które otrzymały certyfikat UN Mark. Świadczy on o tym, że BIB spełniają wszystkie przepisy transportowe dotyczące pakowania i wysyłki towarów niebezpiecznych – jest to niespotykany certyfikat w branży olejowej.

Petronasopak1  Petronasopak2 

 

Produkcja PETRONAS Syntium BIB wiąże się z mniejszą emisją dwutlenku węgla, ograniczoną ilością odpadów i zastosowaniem materiałów pochodzących z recyklingu. W rezultacie, firma zredukowała zużycie tworzyw sztucznych o 92%! W efekcie podczas procesu pakowania olejów zużywane jest do 85% materiałów mniej w porównaniu do tradycyjnych butelek. Nowatorskie opakowanie składa się z dwóch uzupełniających się elementów: zewnętrznej części kartonowej oraz wewnętrznej torby z miękkiego tworzywa sztucznego przeznaczonej dla produktów płynnych. Takie połączenie gwarantuje bezpieczny i bezproblemowy transport produktu z magazynu do punktu docelowego.

Solidny karton nadaje się w 100% do przetworzenia. Opakowanie posiada wysokiej jakości nadruk, dzięki czemu klienci mogą łatwo odróżnić produkty PETRONAS Syntium BIB. Wewnętrzna torba wykonana jest z wytrzymałej folii nylonowej LX. Zastosowany materiał w porównaniu z innymi tworzywami uszczelniającymi charakteryzuje się większą wytrzymałością na rozciąganie, przebicie, wydłużenie i zgrzewanie. Zintegrowany kurek zapewnia skuteczną barierę aromatyczną, a także wygodne nalewanie, wolne od rozlewania i zacieków. Dzięki temu użytkownik może wykorzystać produkt w 100%. Opakowanie wewnętrzne i zewnętrzne łączy w sobie zrównoważony rozwój z wygodą i trwałością. Stanowi to znaczącą zmianę na korzyść ekologicznych opakowań w branży olejów silnikowych.

W warsztacie Bag in Box umożliwia za to wygodniejszą ekspozycję, użytkowanie i przechowywanie w porównaniu z tradycyjnymi opakowaniami w butelkach. Dostosowane metalowe stojaki na dozowniki zapewniają ergonomiczną prezencję, umożliwiając nalewanie produktu wprost z kartonu do dzbanka za pomocą poręcznego kranu. PETRONAS Syntium BIB jest również wygodniejszy w użyciu niż beczki z uwagi na swoje rozmiary i masę. Dzbanki na olej umieszczone na półce poniżej przyczyniają się do sprawniejszej wymiany oleju, a ponieważ jest ich sześć, po jednym na każdy rodzaj oleju Syntium, zapobiegają również ewentualnym zanieczyszczeniom pomiędzy różnymi produktami. Oprócz korzyści ekologicznych, technologia BIB pomaga również ograniczyć zajmowaną przestrzeń w warsztatach. Dzięki nowatorskiej ekspozycji, regały z olejem zajmują o 9% mniej miejsca niż tradycyjne beczki czy butelki.

Petronasopak3

Wprowadzenie opakowań Bag In Box stanowi kluczowy krok naprzód w realizacji celu zerowej emisji netto w 2030 roku przez PETRONAS Lubricants International. Dobro naszej planety, a także zadowolenie naszych konsumentów stawiamy na pierwszym miejscu. Jesteśmy dumni z tego, że tworzymy wysokiej jakości produkty, które odpowiadają na wyzwania środowiskowe. Nasi klienci zachęcają nas do rozwijania ekologicznych innowacji. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację zielonej transformacji i już zastanawiamy się, co możemy dalej zrobić, aby rozwijać się w sposób zrównoważony – tłumaczy Domenico Ciaglia, Dyrektor Regionu EMEA dla PETRONAS Lubricants International.

domenico ciagla petronas

Domenico Ciaglia, Dyrektor Regionu EMEA dla PETRONAS Lubricants International


Zobacz także

DKV Mobility z nowym Country Managerem
DB Schenker w ścisłej współpracy z hylane
DPD Polska wprowadzi się do City Point Targówek
Wykorzystanie MODSIM na platformie 3DEXPERIENCE
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DPD od 4 lat usprawnia projekt elektrycznych rowerów
HVO100 90% bardziej ekologiczne od oleju napędowego
Castorama w drodze do zrównoważonego łańcucha dostaw
MDC2 Park Łódź South wyznacza standardy

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów